Шановні платники податків, користуйтеся програмними РРО!

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 01.08.2020 набирають чинності закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі - Закон № 128) та від 20 вересня 2019 року № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».
Цими законами з 01.08.2020 створено можливість використовувати суб’єктам господарювання для реєстрації розрахункових операцій програмні реєстратори розрахункових операцій (далі - ПРРО) як альтернативу класичним реєстраторам розрахункових операцій (далі - РРО).
Суб’єкти господарювання, на яких розповсюджується дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», можуть за власним вибором використовувати ПРРО та/або ПРРО.
Законом № 128 встановлено обов’язок для ДПС забезпечити програмне рішення для суб'єктів господарювання, що проводять розрахункові операції.
З метою реалізації вимог Закону № 128 ДПС розроблено підзаконні нормативно-правові акти, здійснено заходи щодо технічної реалізації законодавчих вимог у вигляді програмного рішення.
Уся актуальна інформація щодо запровадження ПРРО розміщена на офіційному вебпорталі ДПС банер «Програмні РРО» (htpps://tах.gоv.ua/banегyi/ргоgramni-rro/).
Суб’єктами господарювання тестується два програмних рішення: «Програмний реєстратор розрахункових операцій (тестова версія)» розміщено за посиланнями:
ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Аndroid.zip, ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Windows.zip;
«Фіскальний додаток пРРОсто (тестова версія)» розміщено за посиланням:
ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/pRROsto.zip.
Також тестуються два інтерфейса прикладного програмування фіскального сервера ДПС – ІПП фіскального сервера (Електронний кабінет) та ІПП фіскального сервера (Єдине вікно подання електронної звітності).
Їх опис розміщено за посиланням:
Зазначені програмні рішення використовуються для реєстрації розрахункових операцій. Їх засобами можливо сформувати розрахунковий документ, фіскальний звітний чек та направити для фіскалізації на фіскальний сервер.
Програмне рішення може бути встановлене на будь-якому пристрої, що підтримує операційну систему Android, може використовуватись у період відсутності зв’язку з фіскальним сервером (режим офлайн).
Зареєструвати ПРРО можна, використовуючи будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання, подавши заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма J/F 1316602), що розміщена за посиланнями:
ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1316602.arj
ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/f1316602.arj
У разі наявності зауважень/пропозицій щодо функціоналу програмних рішень просимо їх надсилати на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
У разі виникнення технічних, методологічних запитань необхідно звертатись за телефоном: 0 800 501 007.
На офіційному інформаційному ресурсі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» розміщено роз’яснення та нові зразки заповнення реєстраційних карток для отримання користувачами кваліфікованих сертифікатів електронних печаток для програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Порядок реєстрації та застосування ПРРО, форма і зміст розрахункових документів, що створюватимуться ПРРО, передбачені відповідними наказами Міністерство фінансів України, які зареєстровані у Міністерстві юстиції України:
від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13»;
від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547».
Із текстами цих нормативно-правових актів можна ознайомитись на ресурсі «Ліга Закон», на сайтах Верховної Ради України та Мінфіну, а також на банері «Програмні РРО».

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області