Умови проживання домогосподарств Кіровоградщини у 2020 році

Важливим показником життєвого рівня населення є стан забезпечення його належними умовами проживання. Наявність житла є не лише життєвою необхідністю для людини, а й індикатором рівня життя населення.
У листопаді 2019р. з метою дослідження соціально-демографічних характеристик домогосподарств проводилося опитування домогосподарств, які упродовж 2020р. приймають участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя.
За даними вибіркового обстеження, переважна більшість домогосподарств області (91%) має окреме житло (окрему квартиру або індивідуальний будинок), 8% – проживає у частині індивідуального будинку, 1% – все ще мешкають у гуртожитках.
У власному житлі проживають 97% домогосподарств (без урахування тих, які мешкають у гуртожитках), 3% – наймають у фізичних осіб.
Половина домогосподарств проживає в двокімнатних помешканнях, 29% – в трикімнатних, 7% – в однокімнатних, 14% – у чотирьох і більше кімнатах.
Характеризуючи умови проживання населення, слід зазначити, що у житлі, обладнаному центральним опаленням, мешкає 15% домогосподарств, індивідуальною системою опалення – 61%. Централізованим газопостачанням користується майже половина домогосподарств, 42% – балонним газом. Газову колонку в своєму житлі мають 8%, гаряче водопостачання – 64% домогосподарств (в Україні – 10% та 53% відповідно). Водопроводом і каналізацією обладнано житло по 70% домогосподарств, ванною або душем – 67% домогосподарств. Домашнім телефоном користуються 3% домогосподарств.
За підсумками опитування 43% домогосподарств задоволені або дуже задоволені своїми житловими умовами, 38% – не дуже задоволені своїм житлом, 19% – незадоволені або дуже незадоволені (по Україні – 60%, 27%, 13% відповідно).

Заступник начальника Олена НЕСТЕРЕНКО