Чи можуть громадяни, які сезонно працюють у сільськогосподарських підприємствах, після закінчення сезону, реєструватись у центрі зайнятості?

Значна частина сільськогосподарських підприємств застосовують найману працю основного складу робітників тільки під час сезону польових робіт. На «зиму» такі громадяни звільняються, як правило, по закінченню строку трудового договору.
За умови вирішення питань з віднесенням до категорії членів особистого селянського господарства, такі громадяни можуть реєструватись в центрі зайнятості.
Слід зазначити, що для громадян, які хочуть стати на облік в центрі зайнятості, на сайті державної служби зайнятості є послуга «Електронна черга реєстрації громадян». Особливо це актуальним є зараз, адже в цей період відбувається реєстрація значної частини звільнених сезонних працівників.
Жодних обмежень щодо кількості реєстрацій як безробітного не має. Громадянин може зареєструватись в центрі зайнятості, знайти роботу і якщо трудовий договір припинено, знову зареєструватись як безробітний.
Для сезонних працівників, які раніше реєструвалися в державній службі зайнятості і мають намір і в цьому році зареєструватись, звертаємо увагу, що діє новий порядок реєстрації, який, серед іншого, передбачає здійснення первинного та поглибленого профілювання шукачів роботи та безробітних для оцінки можливостей працевлаштування особи, яка шукає роботу, на основі її особистісних та професійних характеристик, складання індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.

Б. Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості