Гаряча лінія у Вільшанській ДПІ на тему: «Актуальні питання у застосуванні програмного РРО»

Днями у Вільшанській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нововведень у застосуванні програмних РРО. На запитання платників відповідала головний державний інспектор Вільшанської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина НЄДЄЛКОВА.
Так, наведемо найактуальніші питання платників:
1. Хто і коли зобов’язаний використовувати РРО у 2020 році?
До 1 січня 2021 року ФОПи 2-4 груп не використовують РРО, якщо дохід до 1 млн грн.
На даний час нежалежно від ліміту в 1 млн зобов’язані використовувати РРО:
- ФОП, які реалізовують технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту;
- ФОПи, які реалізують лікарські засоби, вироби медичного призначення;
- Єдинщики, які реалізують підакцизні товари.
До введення карантину планувалось, що з 19.04.2020 р. використовувати РРО зобов’язані будуть ФОП, які надають платні послуги в сфері охорони здоров’я, без прив’язки до ліміту в 1 млн грн.
З 1 січня 2021 року РРО зобов’язані використовувати:
- продавці товарів та послуг через інтернет;
- продавці ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння. Також нагадаємо, що єдинщикам заборонено торгувати ювелірними виробами;
- торгівля уживаними товарами в магазинах;
- ресторани та кафе, постачання готових страв, обслуговування напоями, діяльність в сфері громадського харчування;
- турагенства та тур оператори;
- ті, які займаються продажем деталей та приладдя для автотранспортних засобів.
З 01.04.2021 року всі ФОП-єдинщики (крім 1 групи) зобов’язані будуть використовувати РРО.
2.Чек РРО та торгівля підакцизними товарами
Так з 1 серпня продавці підакцизних товарів повинні вказувати код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД, а для цього необхідно було перепрограмувати РРО.
А якщо не запрограмовані найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД, ціни товару та їх облік їх кількості — штраф буде 5,1 тис. грн. А також до адмінвідповідальності за таке порушення можуть притягнути посадових осіб та працівників СПД, а у випадку з підприємцем - самого ФОП.

3. Що робити, якщо програмний РРО не працює або втратив зв'язок з сервером?
Якщо програмний РРО не працює, потрібно протягом дня повідомити про це контролюючий орган (ДПС), виробника програмного реєстратора і/або центр сервісного обслуговування (за наявності) за встановленою формою. На період виходу з ладу програмного реєстратора проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.
У разі проведення розрахункових операцій в період відсутності зв'язку з сервером контролюючого органу протягом години після відновлення такого зв'язку необхідно повідомити контролюючий орган засобами телекомунікацій про час і дату початку і закінчення проведення розрахункових операцій в цей період.
У цей період в розрахунковому документі вказується інформація про проведення розрахункової операції в режимі офлайн. У режимі офлайн проводити розрахункові операції можна не довше 36 годин зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери з діапазону, сформованого фіскальним сервером. Номери з цього діапазону можна використовувати не більше 168 годин протягом календарного місяця.
Порядок визначення діапазону, видачі та резервування цих номерів буде визначено окремо.
Без зарезервованих фіскальних номерів з цього діапазону використовувати програмний реєстратор офлайн не можна.
Протягом години після відновлення зв'язку здійснюється передача копій створених в режимі офлайн розрахункових документів. Ці розрахункові документи повинні бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані ці документи. Такі документи мають зберігатися до моменту підтвердження їх доставки.
Суб'єкт господарювання може прийняти рішення про те, що в разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного реєстратора або включення електроенергії, про що повідомляє при реєстрації реєстратора розрахункових операцій.

Голованівське управління ГУ ДПС у
Кіровоградській області