Програмні РРО: основні етапи впровадження нових правил проведення розрахункових операцій

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що ПРРО були запроваджені законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».
На сьогодні, податковим законодавством встановлено три основні етапи впровадження нових правил проведення розрахункових операцій в умовах дії змін щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг:
- з 1 серпня 2020 року надана можливість обирати класичний та/або програмний РРО, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій;
- з 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій повинні застосовувати суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки у сфері Інтернет-торгівлі, ресторанного господарства, ювелірній галузі, торгівлі побутовою технікою, медичних послуг, туризму, готелів, секонд-хенду;
- з 1 квітня 2021 року - фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і є платниками ІІ, ІІІ та IV груп єдиного податку.
Запровадження програмних РРО є альтернативою традиційним РРО (касовим апаратам). Безкоштовне програмне рішення ДПС може бути застосоване для будь-якого пристрою, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet.
Голованівське управління ГУ ДПС у
Кіровоградській області