Увага, реєстрація податкових накладних!

Голованівський відділу податків і зборів з юридичних осіб та економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області вкотре звертає увагу, на Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок).

Відповідно до п. 12 Порядку платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість за встановленою формою. Таблиця подається в електронній формі засобами електронного зв’язку.

У таблиці зазначаються:
- види економічної діяльності відповідно до КВЕД;
- коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Таблиця подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку).
Зазначена Таблиця передбачена в першу чергу для виробників, перевізників та інших СГ, в яких відбувається зміна УКТ ЗЕД/ДКПП при реалізації продукції (робіт, послуг). В той же час Таблиця не передбачена для діяльності платників, які займаються діяльністю у сфері торгівлі на постійній основі.

Основні причини відмов по наданих Таблицях:
- невідповідність зазначених платником податків чисельності працюючих, наявним засобам/факторам виробництва (недостатня чисельність, відсутність об’єктів оподаткування для здійснення діяльності, мізерна сплата податків, наявність від’ємного значення з ПДВ тощо);
- відсутність пояснень та повного пакету документів щодо реальності здійснення фінансово-господарських операцій з придбання та реалізації (наданих послуг) по кодах УКТЗЕД/ДКПП, зазначених у наданій Таблиці даних платника податків.

З метою об’єктивного розгляду Таблиць, які подані суб’єктами господарювання, у т.ч. платникам податку – сільськогосподарським товаровиробникам, рекомендуємо разом з наданням Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим у реєстрації податковим накладним/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, надавати Таблицю по кодах УКТ ЗЕД/ДКПП, які використовуються платником на постійній основі, з відповідним поясненням до Таблиці та копіями документів:
- які підтверджують у суб’єкта господарювання наявних земельних ділянок,
- звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур та зібраного врожаю (Звіти 4-СГ, 29-СГ тощо);
- інших документів, які підтверджують зазначеним суб’єктом господарювання здійснення фінансово - господарської діяльності (наявність ліцензій, дозволів, право власності (оренди) на засоби виробництва та транспортних засобів тощо).

Голованівський відділ податків і зборів з
юридичних осіб та економічного аналізу
управління податкового адміністрування
ГУ ДПС у Кіровоградській області