Нововведення Закону №466: щодо подання звітності з ПДВ

Голованівський відділу податків і зборів з юридичних осіб та економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, нещодавно зареєстрованих платників, що Законом України від 16.01.2020 № 466–ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, внесено зміни до статті 202 ПКУ, відповідно до яких встановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників податку на додану вартість (у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ), який дорівнює календарному місяцю.
Крім того, статтею 202 ПКУ встановлено, якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
Таким чином, починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію та сплачувати ПДВ щомісячно.
Нагадуємо, що з метою дотримання карантинних заходів, подати декларацію можна засобами електронного зв’язку, без особистого відвідування територіальних органів ДПС, скористатись сервісом «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

Голованівський відділ податків і зборів з
юридичних осіб та економічного аналізу
управління податкового адміністрування
ГУ ДПС у Кіровоградській області