Якщо безробітні є членами виборчих комісій і беруть участь виключно у підведенні підсумків голосування на місцевих виборах в Україні, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?

22.09.2020
Якщо безробітні є членами виборчих комісій і беруть участь виключно у підведенні підсумків голосування на місцевих виборах в Україні, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?

Відповідно до статті 212 Виборчого кодексу України, праця, яка пов'язана з організацією підготовки і проведення виборів особами, визнаними в установленому законом порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в центрах зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю.
Таким чином, оплачувана робота члена виборчої комісії не є підставою для припинення його реєстрації як безробітного, та припинення виплати йому допомоги по безробіттю.
Члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці як протягом усього періоду повноважень комісії, так і протягом частини періоду повноважень, у тому числі, в день голосування та дні встановлення підсумків голосування.
І в тому, і в іншому випадку члени комісій не позбавляються статусу безробітного.

 

Збільшити шрифт
A- A A+