ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ роботодавців до служби зайнятості

Які терміни подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»?
Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України Наказ Мінсоцполітики від 05.12.2016 №1476 «Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 31 травня 2013 року № 316» форма № 3-ПН подається до базового центру зайнятості незалежно від місцезнаходження роботодавця, не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Який розмір штрафних санкцій передбачено чинним законодавством за порушення порядку подання інформації про заплановане масове вивільнення працівників?

Відповідно до статті 53 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Який розмір штрафних санкцій передбачено чинним законодавством у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян?

Відповідно до частини другої статті 53 Закону у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Тобто, стягнення штрафу з роботодавця відбуватиметься за кожну необґрунтовану відмову у разі невиконання ним протягом минулого року квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні.

Перелік професій, для навчання за якими видається ваучер

Відповідно до статті 30 Закону України «Про зайнятість населення» наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07.09.2020 № 1716, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.09.2020 за № 946/35229 (набрав чинності 13.10.2020), затверджено Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер. До переліку входять робітничі професії та спеціальності, за якими здобувається вища освіта.
До робітничих професій відносяться, у тому числі, професії водія навантажувача, верстатника широкого профілю, електрогазозварника, кондитера, кухаря, монтажника гіпсокартонних конструкцій, монтажника систем утеплення будівель, налагоджувальника с/г машин та тракторів, робітника фермерського господарства, охоронника, слюсаря-сантехніка, тракториста, швачки.
До спеціальностей рівня вищої освіти відносяться, у тому числі, автомобільний транспорт, ветеринарна медицина, агрономія, готельна та ресторанна справа, медсестринство, харчові технології, будівництво та цивільна інженерія, інженерія програмного забезпечення, кібербезпека, психологія, професійна освіта.