ПРО ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ТА НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТІВ

Відповідно  до  Податкового  кодексу  кожна особа зобов»язана сплачувати  встановлені законодавством  України податки та збори , платником яких вони є.
Фізична особа –резидент або нерезидент , яка  отримує доходи на території  України , а для резидентів  ще й за її межами є платниками  податку  на доходи фізичних осіб (ПДФО). Такий платник зобов»язаний  подавати річну  декларацію  про майновий стан і доходи (податкову  декларацію).
02 травня 2018 року закінчилась  компанія  декларування  доходів громадян , отриманих протягом 2017 року. Станом на  02.05.2018 року   фізичними особами подано  1629 декларацію. Із них  громадянами , що одноосібно  обробляють земельні  частки (паї) виконали свій обов’язок  1579. Загальна сума  задекларованого ПДФО до сплати складає  2768,0   тис.грн., із них  громадяни, що  одноосібно обробляють  земельні частки (паї) – 1805,2 тис.грн.     До складу  доходу, який підлягає оподаткуванню при одноосібному обробітку  землі  включається  дохід  від   реалізації  вирощеної  продукції. При цьому  понесені витрати не враховуються, оскільки  громадянин не являється  суб»єктом  господарювання  і не веде  бухгалтерський  облік.
Хочу зазначити , що податок  з доходів  фізичних  осіб  формує доходну  частину  бюджету району  із  якої  фінансуються    основні  об»єкти соціальної  сфери :освіта,медицина, культура. Крім того із  зазначених  доходів  сплачується військовий збір , який направляється на обороноздатність  нашої  держави.
Разом  з  тим, платник податку, який бажає  реалізувати  своє  право на податкову знижку  за наслідками 2017 року може подати  податкову декларацію до 31 грудня 2018 року включно.  Зокрема, це  громадяни, котрі  сплачували протягом  минулого року   за навчання  закладам освіти, страхували себе  або членів своєї  сім»ї , сплачували внески у недержавні пенсійні фонди , перераховували кошти  у вигляді пожертвувань  неприбутковим  організаціям , усиновлювали дітей, сплачували проценти  за іпотечним  житловим кредитом. Умови, порядок  надання  податкової  знижки, перелік  витрат, дозволених для включення  до складу  податкової   знижки  та обмеження  щодо права на її нарахування  визначені у ст.166  Податкового Кодексу України.
Закликаємо громадян,які не подали  декларації про майновий стан  і доходи  подати до  Голованівської   ОДПІ  декларації та зважено і  відповідально задекларувати  свої  доходи.