Стабільне наповнення бюджету за рахунок підвищення добровільної та своєчасної сплати податків

Найважливішим  завданням  сьогодні  є  стабільне та ритмічне наповнення бюджетів усіх рівнів. Працівники податкової інспекції разом  із платниками податків спільно докладають максимум зусиль для наповнення бюджету та підтримки повноцінного функціонування соціальних виплат у Голованівському  районі  та країні в цілому.
Так, за 12 місяців 2017 року суб’єктами господарювання Голованівського  району сплачено до зведеного бюджету держави  понад 219900,2 тис. грн. податкових платежів, з них до державного бюджету сплачено   98363,8  тис. грн.
Як свідчить статистика, основними джерелами наповнення державної казни у січні-грудні 2017 року є: податок на додану вартість, якого сплачено  58136,3 тис. грн., податок з доходів фізичних осіб – понад 26348,3 тис.грн, військового збору - 6783,3 тис.грн. та  податку на прибуток підприємств –  2071,4 тис.
На особливому контролі в інспекції знаходиться перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, за звітний період надходження ЄСВ склали  69357,2 тис. грн.
Наповнення місцевих бюджетів є також одним із важливих завдань, адже ці кошти в подальшому направляються на розвиток району та підтримку соціальних програм. До місцевих бюджетів за січень – грудень  2017 року надійшло 121536,5  тис. грн.
Основним джерелом наповнення місцевої скарбниці залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження якого складають 78111,7 тис.грн., або 64,3 відсотків усіх платежів до місцевої казни.  Власники землі та землекористувачі сплатили до бюджету 17363,6 тис.грн. По єдиному податку від платників надійшло 18731 тис.грн. Надходження від акцизного податку за 2017 рік  склали  1353,6  тис. грн.
Податкове законодавство  є  інструментом, за  допомогою  якого кожна країна не тільки формує  свої фінансові  ресурси, а й  стимулює розвиток  найперспективніших  напрямків  господарської  діяльності. Саме  тому  дотримання платниками  податків  встановлених  державою правил  визначення  та сплати  податків  є  безперечною  умовою  існування  стабільності  і заможного  суспільства.