Профорієнтація молоді – один із пріоритетів в діяльності служби зайнятості

З 17 квітня в Кіровоградській області стартувала декада профорієнтаційних майстер – класів для молоді.
17 квітня така декада розпочалася і в Голованівському районі. Центром зайнятості була організована екскурсія для учнів 8А класу НВК «Голованівської  ЗШ I-III ст.ім. Т.Г. Шевченка – гімназія» до Голованівської філії Кіровоградського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк Україна».
Перед початком проведення екскурсії фахівець центру зайнятості Лісніченко Н.І. поінформувала школярів про активні заходи, які проводить служба зайнятості для учнівської молоді, а саме: професійне консультування, професійне тестування з метою вибору професії, професійне навчання за направленням служби зайнятості та інші. Ознайомлено також учнів з барометром професій, актуальними професіями, професіями затребуваними на українському ринку праці, правилами вибору професії , помилками, які найчастіше трапляться при несвідомому виборі професії. І взагалі, що така спільна робота допоможе учнівській молоді оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію та оцінити власний потенціал.
Керуюча філією Кіровоградського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк Україна» Бондарук Валентина Іванівна змістовно та цікаво розповіла присутнім школярам про послуги, які надає населенню, фізичним особам підприємцям та юридичним організаціям відділення банку, ознайомила з інноваційними технологіями в роботі.
Також Валентина Іванівна познайомила із спеціалістами, які працюють в даній установі, та критеріями, яким вони мають відповідати.
Були запитання і в школярів: а саме, які фахівці найбільше затребувані в банківській справі, яку середню  заробітну плату вони отримують, чи потрібен досвід роботи на ті, чи інші посади та інше. А ще була організована рольова гра, де учні спробували себе, як в ролі спеціалістів так і в ролі клієнтів банку.
Підводячи підсумки заходу фахівець центру зайнятості наголосили та дали поради школярам, що потрібно навчатися , бути професіоналом своєї справи, яку б ти професію не обрав. А щоб мати практичні знання, яких не дає вища освіта, то потрібно починати працювати  коли ще навчаєшся. Також крім знань потрібно володіти такими основними якостями особистості, як енергійність, працездатність, ініціативність, креативність та професіоналізм, що допоможе себе успішно реалізувати  в професійній діяльності.
Сподіваємося, що захід не був даремним, а допоможе школярам зорієнтувати та замислитися зробити правильний вибір та віднайти свою професійну стежину в житті.