Шановні голови сільських, селищних рад та усіх жителі територіальних громад Голованівського району!

Сьогодні ми майже щодня чуємо про децентралізацію влади, перерозподіл повноважень, об'єднання спроможних та фінансово незалежних територіальних громад.
Поштовхом для реформування місцевого самоврядування стало прийняття Верховною Радою України Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Цей закон дав «зелене світло» для початку укрупнення громад, що є одним з головних положень Концепції реформування місцевого самоврядування, прийнятої Урядом у 2014 році.
08 квітня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад». Даною методикою передбачено умови та послідовність формування спроможних територіальних громад.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 214, розпорядженням голови Голованівської районної державної адміністрації від 18 червня 2015року № 155-р було створено робочу групу щодо підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад. 03 травня 2015 року на засіданні робочої групи було прийнято рішення про добровільне об'єднання територіальних громад за принципом «Один район – одна громада» із адміністративним центром в смт Голованівськ.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 1159-р було затверджено перспективний план формування територій громад Кіровоградської області, яким передбачено створення на території району Голованівської об'єднаної територіальної громади із центром в смт Голованівськ.
Таку модель організації місцевої влади було прийнято з урахуванням того, що в існуючому районному центрі вже є вся необхідна інфраструктура, комунікації, що дасть можливість і надалі надавати якісні послуги населенню. Особливо це стосується надання освітніх та медичних послуг. Адже, якщо подрібнити громади, то вони виявляться не самодостатніми, а це призведе до ще гіршого стану, ніж у них є зараз.
Об'єднана територіальна громада отримає права та повноваження, які сьогодні мають міста обласного значення: самостійність у прийнятті управлінських рішень, формуванні бюджету, плануванні економічного розвитку території, залучення інвестицій, що в перспективі дозволить створити нові робочі місця та поліпшити добробут людей у громаді.
Голованівська районна державна адміністрація приділяє значну увагу питанню об'єднання громад у районі, адже об'єднані територіальні громади - це шанс для місцевого самоврядування ефективно працювати, а для людей - достойно жити. Я бачу, що економічний ефект ми отримаємо, тільки якщо об'єднаємось в межах району. Створивши декілька громад у районі ми не зможемо зробити їх самодостатніми та економічно незалежними.
Закликаю усіх голів сільських, селищних рад району та жителів територіальних громад спільно та врівноважено підійти до вирішення питання створення на Голованівщині об'єднаних громад.
Пам'ятайте, що нам всім разом жити і працювати на благо нашого рідного краю, створюючи фундамент для кращого життя наступних поколінь.
Голова Голованівської
районної державної адміністрації                                      Олег Голімбієвський