Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами).
Учасники  бойових дій забезпечуються безоплатними путівками не частіше ніж один раз на рік. Щоб стати на облік для забезпеченя санаторно-курортною путівкою до управління соціального захисту населення потрібно подати  наступні документи:  заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в районах проведення АТО. Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах становить 18 днів.
Враховуючи стратегію реформування системи соціальних послуг в умовах децентралізації, необхідність оптимізації державних видатків, реалізацію бюджетних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та з метою наближення послуг до їх отримувачів у 2017 році Урядом  прийнято ряд нормативних документів, якими змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій).
Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.
Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. На сьогодні гранична вартість путівки для учасника АТО у 2018 році буде в межах 8186.00 грн на одну особу.
За бажанням особи, їй можуть бути надані додаткові послуги за умови додаткової оплати послуг за рахунок власних коштів.
Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації  за адресою: Кіровоградська обл.. смт. Голованівськ, вул.. Соборна 23, каб. №12 – телефон 2 10 98,   3 01 12.

Збільшити шрифт
A- A A+