Замість путівок громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії та дітям, яким встановлено інвалідність пов’язану з Чорнобильською катастрофою, виплачуватиметься грошова компенсація

Для реалізації прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на отримання за їхнім бажанням грошової компенсації замість путівки Урядом прийнято рішення встановити середню вартість путівки. Така компенсація виплачуватиметься з розрахунку 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). Станом на 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 1373 грн.
Це передбачено розробленою Міністерством соціальної політики постановою Кабінету Міністрів України «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 8 листопада 2017 року №838.
Прийняття постанови забезпечить виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та проведення виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки з 1 січня 2018 року.
Виплата зазначеної компенсації проводитиметься за бюджетною програмою 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Для виплати грошової компенсації замість путівки громадянин, віднесений до категорії 1, подає органу соціального захисту населення:
заяву на отримання грошової компенсації замість путівки;
довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
копію паспорта.
Для виплати грошової компенсації замість путівки для дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:
заяву на отримання грошової компенсації замість путівки;
довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.
Під час подання копій документів пред’являються оригінали зазначених документів.
Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації  за адресою: Кіровоградська обл.. смт. Голованівськ, вул.. Соборна 23, каб. №12 – телефон 2 10 98,   3 01 12.