Землекористувачам, які мають у розпорядженні більше 75% рілля в одному масиві слід надати можливість взяти в оренду решту ділянок, аби не створювати конфліктів

Землекористувачам, які мають у розпорядженні більше 75% рілля в одному масиві слід надати можливість взяти в оренду решту ділянок, аби не створювати конфліктів. Йому же відійдуть і польові дороги, які передбачені проектами землеустрою.
Депутати підтримали за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю…» (№6049-д).
Необхідність проекту закону «пояснювалася наслідками паювання земель колективних сільськогосподарських підприємств. Адже свого часу земельні масиви були розділені на ділянки середньою площею 4 га і кожна була передана у приватну власність членам таких підприємств.
Однак останні передали їх в оренду різним аграрним підприємствам. Це створило проблему окремого використання ділянок, розташованих посеред масиву, зокрема щодо зрошення земель. Бо польові дороги, які були від початку передбачені проектом як межі ділянок, у реальності використовуються як рілля.
Тому, на думку авторів проекту, доцільно на законодавчому рівні визначити правила використання угідь в межах одного масиву. Зокрема, надати право землекористувачу, який використовує значну його частину, на одержання в оренду земель під польовими
дорогами, а також можливості обмінятися ділянками в межах масиву без погодження з орендодавцем.
Наразі цей проект прийнятий за основу. Й оскільки він уже є доопрацьованим профільним комітетом, напевне буде остаточно схвалений ще до кінця поточної сесії.
http://zib.com.ua/ua/133021-orendari_zmozhut_minyatisya_dilyankami_ta_rozorati_polovi_do.html

Збільшити шрифт
A- A A+