Згідно ч.1 ст. 121 ЗКУ громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності

Згідно ч.1 ст. 121 ЗКУ громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у таких розмірах:

• для ведення фермерського господарства?—?в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
  • для ведення особистого селянського господарства ??не більше 2,0 гектара;
  • для ведення садівництва ?—?не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах?—?не більше 0,25 гектара, в селищах ?—?не більше 0,15гектара, в містах ?—?не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва?—?не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів?—?не більше 0,01 гектара.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вищезазначених норм провадиться один раз по кожному виду використання (ч. 4 ст. 116 ЗКУ ). Це означає, що ви маєте право отримати у приватну власність 6 земельних ділянок різного цільового призначення (згідно з переліком ст. 121 ЗКУ). Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку, громадянину України необхідно здійснити наступні дії:

• отримати інформацію про вільні земельні ділянки (на сайті Кадастрової карти, звернутися до державного кадастрового реєстратора (Держгеокадастр)) та замовити викопіювання з кадастрової карти або плану.
  • подати заяву:
  • до місцевої ради (якщо це стосується земель комунальної власності, які розташовані в населених пунктах);
  • до Головного управління Держгеокадастру в області (якщо це стосується земель для ведення особистого селянського господарства або садівництва державної власності поза межами населених пунктів).

У клопотанні слід зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
До заяви слід прикласти:

• копію Вашого паспорту та ідентифікаційного коду, копію посвідчення УБД або довідки про участь в АТО, або витяг з наказу
  • вищезгадані викопіювання з державного кадастру як графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки,
  • у випадку вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб,?—?необхідно отримати погодження землекористувача,
  • у випадку надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства,?—?документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.

Після отримання дозволу, необхідно замовити розроблення проекту землеустрою. Проект землеустрою розробляють землевпорядні організації. А безпосереднім виконавцем може бути лише особа, що має сертифікат інженера-землевпорядника, яка і визначить точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати, встановить межові знаки та складе кадастровий план земельної ділянки, проект землеустрою. Перелік таких осіб розміщений на офіційному сайті Держгеокадастру. З таким переліком ви можете ознайомитись на http://land.gov.ua/
У разі відсутності сертифікату у виконавця робіт проект землеустрою буде вважатись недійсним і державну реєстрацію земельної ділянки буде здійснити неможливо.
Укладіть із землевпорядною організацією договір, у якому чітко визначте вартість робіт та строки виконання.
Разом з тим повідомляємо Вас про те, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» Головним управлінням сформовано перелік земельних ділянок із зазначенням площі, які можуть бути передані в межах норм безоплатної приватизації на території області.
Інформація про перелік земельних ділянок оприлюднена на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області:http://kirovohradska.land.gov.ua.
За більш детальною інформацією радимо звернутись до відділу у Голованівському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області за адресою: смт. Голованівськ, вул. Соборна 46 або за телефоном 2-23-50, 3-04-87.