В районі розпочався місячник боротьби з американським білим метеликом, амброзією полинолистою та повитицею польовою, який триватиме до 23 серпня 2018 року. Про це видано розпорядження голови Голованівської районної державної адміністрації 20 липня 2018 року № 189-р «Про місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової».
На виконання даного розпорядження відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації буде проведений роз’яснювальний семінар-навчання для органів місцевого самоврядування, начальників житлово-комунальних підприємств, землевласників та землекористувачів з питань здійснення боротьби з шкідливими організмами.
Нагадаємо, американський білий метелик − карантинний шкідник, який пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Особливо сильно уражує шовковицю, клен, горіх, яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та ін. В умовах нашої країни перше покоління шкідника майже завжди розвивається на шовковицях і кленах, а друге − на горіхах, яблунях та інших рослинах.
Амброзія полинолиста − небезпечний карантинний бур’ян, поширений в Кіровоградській області, який завдає великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини, викликаючи алергічні ре
Повитиця польова − однорічна рослина-паразит, яка, не маючи ні коренів, ні справжніх листків, кріпиться до рослини-господаря за допомогою спеціальних органів і живиться за її рахунок. Цей злісний бур'ян засмічує посіви багаторічних і однорічних трав, узбіччя доріг, береги річок, а також поля.
Звертаємось також до жителів району прийняти участь у заходах щодо локалізації та ліквідації вогнищ перелічених вище шкідників. Це дасть змогу покращити не тільки фіто-санітарний стан довкілля, але й зменшити шкідливий вплив цих шкідників на наше з вами здоров’я.