Версія для друку
Звернення громадян

Інформація Про підсумки роботи із зверненнями громадян у Голованівській районній державній адміністрації за І півріччя 2018 року

Протягом І півріччя 2018 року робота із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації здійснювалась відповідно до вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348, розпоряджень голови Кіровоградської обласної та Голованівської районних державних адміністрацій, інших нормативних актів.
У районній державній адміністрації забезпечено умови для звернення громадян в письмовому вигляді, на особистих та особистих виїзних прийомах та шляхом здійснення телефонного дзвінка.
Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі в керівництва районної державної адміністрації, вживаються заходи для позитивного вирішення питань, що належать до виключної компетенції місцевих органів виконавчої влади, надаються ґрунтовні роз’яснення.
За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 515 звернень, до структурних підрозділів - 189. У загальному надійшло 704 звернення, в яких порушено 707 питань. Із них: заяв (клопотань) - 691 (98%), скарг - 8 (1%), пропозицій (зауважень) – 5 (1%).
Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 13 колективних звернень, що на 7 більше у порівнянні з минулим роком. Із 704 звернень позитивно вирішено 368 (52%) звернень, на 318 (45%) звернення надано роз’яснення, 18 звернень на виконанні.
За І півріччя 2018 року жителі району надіслали 232 звернення до органів влади вищого рівня, а саме: до Кіровоградської обласної державної адміністрації - 12, через Обласний контактний центр - 220 звернень, в тому числі: через Урядову телефонну «гарячу лінію» - 99, через «гарячу лінію» голови обласної державної адміністрації – 121.
Найчастіше до районної державної адміністрації та вищих органів влади звертались мешканці Побузької селищної ради, Перегонівської та Молдовської сільських рад.
Як свідчить проведений моніторинг звернень у І півріччі 2018 року, пріоритетними продовжують залишатися питання:
соціального захисту - 213 звернень. Така кількість звернень пов’язана із змінами у законодавстві щодо порядку призначень та нарахувань субсидій;
комунального господарства - 98 звернень;
аграрної політики і земельних відносин - 62 звернення;
сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної
культури і спорту - 54 звернення;
охорони здоров’я - 38 звернень.
На особистому прийомі до керівництва районної державної адміністрації звернулося 74 громадян, до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації – 189 громадянин. Всього на особистому прийомі побувало 263 громадян. Поштою надіслано – 103 звернення. За результатами зустрічей та опрацювання порушених питань за зверненнями громадян вживались невідкладні заходи реагування для їх вирішення.
Виїзні прийоми здійснювалися відповідно до затверджених графіків. Під час яких за місцем проживання до керівництва району звернулося 66 осіб. Найчастіше жителі району зверталися з питаннями отримання у власність земельних ділянок, надання матеріальної та соціальної допомоги, комунального господарства.
При управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації діє районний «мобільний соціальний офіс» для здійснення комплексного виїзного обслуговування населення району. «Мобільний соціальний офіс» здійснює діяльність шляхом проведення прийому населення фахівцями відповідних підрозділів управління та установ - учасників роботи «мобільного соціального офісу» безпосередньо за місцем проживання.
Протягом січня-червня 2018 року «мобільним соціальним офісом», який діє при управлінні соціального захисту населення, проведено 16 виїздів у населені пункти району. На прийомах побувало 123 громадян, яким надано фахові роз’яснення та консультації щодо призначення і виплати різних видів соціальних допомог, субсидій, перерахунку пенсій.
Для оперативного реагування на запити та потреби громадян щомісячно проводились телефонні «гарячі лінії» за участю керівництва райдержадміністрації. Протягом січня-червня 2018 року проведено 5 телефонних «гарячих ліній» керівництва райдержадміністрації. Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району та «телефоном довіри» скористались 40 жителів району. На інформацію, що надійшла від громадян під час телефонних «гарячих ліній», у разі потреби готувалися відповідні доручення та за результатами опрацювання заявникам надавалася письмова відповідь.
На тематичну телефонну лінію управління соціального захисту населення райдержадміністрації надійшло 570 дзвінків. Найбільше жителів району турбували питання нарахування і виплати субсидій та інших соціальних допомог.
Всього з урахуванням колективних звернень до райдержадміністрації звернулося 1113 осіб, що на 549 осіб більше за звітний період минулого року.
Протягом І півріччя 2018 року до районної державної адміністрації надійшло звернень за категоріями авторів:1 від учасників війни, 1 від дітей війни, 11 від учасників бойових дій, 60 від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи, 12 від одиноких матерів, матерів-героїнь, 12 від членів багатодітних сімей, 3 від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 415 від інших категорій. До структурних підрозділів надійшло: 8 від дітей війни, 1 від інвалідів війни, 4 від учасників бойових дій, 1 від ветеранів праці, 4 від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи, 12 від одиноких матерів, 2 від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 1 від дитини та 156 від інших категорій.
Особлива увага приділялась вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, учасники АТО та учасники бойових дій, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. З метою зменшення повторних звернень та звернень до вищих органів влади щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. За І півріччя 2018 року проведено 6 засідань комісії.
При районній державній адміністрації щомісячно проводяться засідання комісії по наданню адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам Голованівського району, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом звітного періоду проведено 5 засідань комісії на яких розглядалися питання, що стосувалися заяв громадян, які зверталися письмово. За рішеннями комісії та відповідно до комплексної Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, інвалідів, ветеранів війни, праці, та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2016-2020 роки, надано жителям району одноразову адресну матеріальну допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових питань на суму 153 300 гривень.
У приміщенні райдержадміністрації оформлено інформаційний стенд, на якому розміщено Закон України «Про звернення громадян», графіки особистого прийому громадян керівництвом обласної та районної державних адміністрації, структурних підрозділів райдержадміністрації з адресами їх місцезнаходження, зразки написання заяв, телефони гарячих ліній керівництва облдержадміністрації, Кіровоградського обласного контактного центру, Урядової «гарячої лінії», «гарячої лінії» керівництва райдержадміністрації, телефони структурних підрозділів райдержадміністрації тощо. А також, забезпечується постійне висвітлення даної інформації та узагальнених матеріалів щодо роботи із зверненнями громадян через засоби масової інформації (місцева газета «Чисте джерело») та на офіційному сайті.
У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про звернення громадян», забезпечено запуск та постійне функціонування спеціально визначеної адреси електронної пошти районної державної адміністрації для відправлення письмових звернень громадян на офіційному сайті та в електронній формі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та функціонування спеціальної форми на офіційному сайті районної державної адміністрації в розділі «Інтернет Приймальня» для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі.
Діяльність районної державної адміністрації спрямована на об’єктивний, всебічний розгляд звернень громадян, дотримання термінів їх виконання та вирішення порушених у зверненнях питань. Робота зі зверненнями громадян залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності райдержадміністрації.
Як і в попередні роки основні причини, що породжують звернення громадян, криються в:
змінах у законодавстві щодо порядку призначень та нарахувань субсидій та соціальних виплат;
низькому життєвому рівні громадян, які потребують підтримки та соціального захисту населення, потребі в наданні всебічної допомоги громадянам України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.
Оскільки головним критерієм якості роботи Голованівської районної державної адміністрації є зменшення кількості скарг, повторних звернень та звернень до вищих органів державної влади, питання роботи із зверненнями громадян та організації їх особистого прийому знаходяться під особистим контролем керівництва районної державної адміністрації.