Аналіз стану розгляду звернень, що надійшли до Голованівської районної державної адміністрації в січні-червні 2018 року

Аналіз
стану розгляду звернень,  що надійшли до
Голованівської районної державної адміністрації

в січні-червні 2018 року

За січень
2018 р.

За січень
2017 р.

збільшення/

зменшення

1.

Кількість всіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації

515

501

2.

Кількість звернень, що надійшли поштою

103

106

-3

3.

Кількість звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку

40

26

4.

Кількість питань, порушених у зверненнях

·        Соціальний захист

183

175

·        Комунальне господарство

93

88

5

·        Аграрна політика і земельні відносини

62

92

-30

·        Охорона здоров’я

38

34

4

·        Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність

22

19

·        Транспорт і зв’язок

19

·        Екологія та природні ресурси

·        Житлова політика

·        Праця і заробітна плата

11

·        Діяльність органів місцевого самоврядування

3

·        Культура та культурна спадщина, туризм

3

·        Сім’я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт

-4

·        Економічна, цінова, інвестиційна, зовнішньоекономічна, регіональна політика та будівництво, підприємництво

2

·        Забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян

0

·        Діяльність місцевих органів виконавчої влади

0

·        Діяльність об’єднань громадян, релігія та міжконфесійні відносини

·        Промислова політика

·        одиноких матерів

24

-14

·        учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від чорнобильської катастрофи

·        матерів-героїнь

·        учасників та інвалідів війни

·        «дітей війни»

-9

·        учасників та інвалідів війни

8.

Кількість звернень на особистому    прийомі

140

141

9.

Кількість звернень, що надійшли через вищі органи влади:

232

228

·        Кіровоградська  обласна державна адміністрація

12

·        Гаряча лінія голови ОДА

121

111

·        Урядова гаряча лінія

99

111

-12

·        Через інші органи влади

-1

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів є на сучасному етапі одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Як свідчить аналіз, основними соціальними питаннями, що ставились у зверненнях, є призначення та виплата житлових субсидій на комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, призначення та виплата соціальних видів допомоги, отримання соціальних виплат.

Друге місце за кількістю звернень займають питання комунального господарства - ремонт доріг, вулиць, електропостачання населених пунктів, санітарний стан населених пунктів.

Третє місце за кількістю звернень займають питання аграрної політики і земельних відносин (оформлення державних актів на землю, видача майнових паїв, розірвання договору на оренду землі, отримання оплати за оренду земельних ділянок).

Четверте місце за кількістю звернень займають питання охорони здоров’я, з них надання безоплатної медичної допомоги, надання медичної допомоги дітям, робота лікувально-профілактичних закладів.

Для своєчасного виявлення та вирішення проблем жителів району з цих та інших питань та на виконання вимог Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 керівництвом районної державної адміністрації проводяться особисті та особисті виїзні прийоми громадян як безпосередньо в приміщені адміністрації так і за місцем мешкання громадян, проводяться інформаційні зустрічі і сходи мешканців селищ.

Більшість авторів звернень, це пенсіонери, діти війни, ветерани праці та війни, одинокі матері. Серед авторів звернень пільгової категорії переважно пенсіонери.

Однією з основних об’єктивних причин зростання кількості звернень громадян Голованівського районну до Кіровоградської обласної державної адміністрації, є неодноразові звернення окремих громадян. Проаналізувавши неодноразові звернення мешканців нашого району стало зрозуміло, що деякі громадяни протягом року звертались більше 39 раз.

Незважаючи на те, що районною державною адміністрацією надавалася обґрунтована відповідь на всі звернення, про те автори з будь-яких причин продовжують надсилати звернення з таким самим змістом.

Для зменшення кількості звернень, головою райдержадміністрації та його заступниками здійснюються всі необхідні заходи для практичної реалізації звернень громадян. Вживаються конкретні заходи реагування. Кожна заява не залишається без уваги. Надаються своєчасні відповіді та роз’яснення.

Для оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань в районній державній адміністрації діє телефон "гарячої лінії" 2-10-74.