Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», було внесено  зміни до статті 122 Земельного кодексу України, якими передбачено, що з 1 січня 2013 року органом уповноваженим здійснювати розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності які, розташовані за межами населених пунктів є Головне управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області, тобто Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» наказами Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області затверджується перелік земельних ділянок із зазначенням площ, які можуть бути передані в межах норм безоплатної приватизації на території області, в тому числі і на території Голованівського району. Інформація про перелік земельних ділянок оприлюднена на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області: http://kirovohradska.land.gov.ua.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В. Б. від 08.10.2014 № 37732/0/1-14 Держземагентством України з 15 жовтня 2014 року запроваджено обов’язкове врахування позиції органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.