«Інформація Про підсумки роботи із зверненнями громадян у Голованівській районній державній адміністрації за І квартал 2018 року

Робота із зверненнями громадян у Голованівській районній державній адміністрації протягом Ι кварталу  2018 року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348.
На виконання пункту 1 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109 керівництвом райдержадміністрації встановлено дієвий контроль за своєчасним, повним, кваліфікованим і об'єктивним розглядом звернень громадян. Приділяється особлива увага вирішенню питань, порушених у зверненнях громадян пільгових категорій, незахищених верств населення та розгляду звернень громадян, що надходять до органів влади вищого рівня.
Результати роботи із зверненнями громадян за Ι квартал  2018 року свідчать про незначне зменшення кількості пропозицій, заяв та скарг в районній державній адміністрації у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
У  Ι кварталі  2018 року до районної державної адміністрації надійшло 272 звернення, що на 3 звернення менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. З них 61 звернення на особистому та особистому виїзному прийомі.
Через органи влади вищого рівня надійшло 125 звернень ( у 2017 році - 111), у тому числі 5 звернень ( у 2017 році - 2) адресовано через Кіровоградську обласну державну адміністрацію, 120 звернень через Кіровоградський обласний контактний центр, з них: 48 з Урядової гарячої лінії та 72 з «гарячої» телефонної лінії голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Колективних  -5 (2017 - 2), анонімних -2 (2017 - 1), індивідуальних – 265 (2017-272).
Первинних -242 (2017 - 271), повторних – (2017-2), неодноразових -26.  Протягом  кварталу звернувся 571  громадянин (2017-305)та порушено 273 питання (2017 –274).
За  характером питань, найчастіше жителів району турбували питання стосовно проблем, пов’язаних із соціальним захистом (99), аграрною політикою і земельними відносинами (25), комунальним господарством (62) охороною здоров’я (18), освіти (18), праці та зарплати (7), діяльності органів місцевого самоврядування (6), житлової політики (5), забезпечення дотримання законності та охорони  правопорядку, реалізація прав і свобод громадян (4), економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва (3), сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту (2), екологія та природні ресурси (2), діяльності місцевих органів виконавчої влади (1), інші питання (21).
Протягом І півріччя 2018 року від інвалідів надійшло 31 звернення, від  пенсіонерів - 43 звернення, від учасників бойових дій - 7. Від членів багатодітних сімей та одиноких матерів – 13 звернень. Їх турбують питання виплати допомоги на дітей,  призначення і виплати соціальних допомог. При розгляді звернень найменш соціально - захищених верств населення райдержадміністрацією вживаються заходи щодо невідкладного вирішення їх проблем.
Однією із важливих причин звернень через органи влади вищого рівня є той факт, що певна кількість громадян вважає більш ефективним звернутись до вищих органів виконавчої влади та контролюючих органів, не очікуючи розгляду звернення місцевими органами влади.
Відповідно до Плану роботи райдержадміністрації на 2018 рік питання «Про роботу виконавчих комітетів сільських, селищних рад, структурних підрозділів райдержадміністрації по виконанню Закону України «Про звернення громадян» у 2017 році» розглянуто на засіданні колегії райдержадміністрації 26 січня 2018 року.
Основною тематикою звернень громадян являються питання призначення і виплати соціальних допомог, оформлення житлових субсидій, отримання інформації стосовно переліку необхідних документів, для подання на розгляд комісії з питань надання одноразової адресної матеріальної допомоги громадянам Голованівського району, які опинилися в складних життєвих обставинах, питання щодо отримання земельних ділянок та питання комунального господарства.
Проведено 3 засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто ряд найбільш актуальних питань, які порушувались жителями району у свої зверненнях.
З метою широкого роз’яснення населенню конституційних прав громадян у райдержадміністрації працює телефон «гарячої лінії» голови Голованівської районної державної адміністрації за номером (05252) 2-10-74.
За період І півріччя 2018 року керівництвом районної державної адміністрації проведено 2 телефонні «гарячі лінії». За допомогою засобів телефонного зв’язку звернувся 21 громадянин. Усі питання опрацьовано та надано відповіді.
Аналітичні матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіки особистого та виїзного прийому громадян керівництвом Голованівської районної державної адміністрації, проведення телефонних «гарячих ліній» оприлюднювались на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та у місцевій газеті «Чисте джерело».
Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються її керівництвом із послідуючим наданням відповідних доручень виконавцям. Автори звернень обов’язково повідомляються про результати розгляду.
Протягом звітного періоду райдержадміністрацією вживались заходи по створенню належних умов прийому громадян, забезпеченню своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг та оперативного вирішення порушених у них питань.
Питання своєчасного, якісного та позитивного вирішення питань порушених у зверненнях громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва райдержадміністрації, вживаються заходи щодо вдосконалення цієї роботи.