ДИТИНА МАЄ ПРАВО ЖИТИ В СІМ’Ї

«Я хочу мати маму і тата!» – говорять тисячі дітей, які не мають родини і бажають саме Вашої допомоги, шановний читачу. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих людей і готових до самопожертви. Саме такими можете бути і Ви.

Є багато способів подарувати дитині щастя сімейного життя. Наша держава продовжує підтримувати створення саме таких форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу. Тому всім добрим людям ми радимо не вагатися і забирати дітей, які потребують материнської ласки та батьківської підтримки, в свою сім’ю. Ви можете витратити певний час на оформлення документів та навчання, зате врятуєте дитяче життя, подарувавши сімейний затишок.

На сьогоднішній день на території нашого району вже створені та функціонують 12 прийомних сімей, в яких виховується 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Але цього мало. Більшість дітей ще знаходиться в інтернатних закладах. Голованівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться інформаційно-просвітницька робота серед населення щодо популяризації вищезазначених форм сімейного виховання дітей-сиріт та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі. Дуже приємно зазначити, що є прийомні батьки, які, виховуючи вже трьох прийомних дітей, виявляють бажання створити дитячий будинок сімейного типу, взявши на виховання та спільне проживання ще декількох дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому не марнуйте час на роздуми, дійте! Потрібно забирати дітей в сім’ї!

А якщо Ви вирішили створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, то Вам варто знати що:

- Прийомна сім’я – сім’я, або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу (далі ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває в шлюбі та бере на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, (в ДБСТ – батьками-вихователями), а влаштовані діти – прийомними дітьми, (в ДБСТ – вихованцями).

- Основна мета створення прийомної сім’ї та ДБСТ – забезпечення сімейного виховання дітей, які за певних життєвих обставин позбавлені можливості виховуватися в рідній родині.

- За прийомною дитиною та вихованцями зберігаються пільги та державні гарантії, встановлені законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- Прийомні діти / діти-вихованці виховуються в прийомній сім’ї / ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

- У разі створення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

- Прийомні батьки та батьки-вихователі отримують від держави щомісячні кошти на утримання дітей, які перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних батьків та батьків-вихователів, відкритий в установі банку за місцем проживання прийомної сім’ї чи ДБСТ.

- Прийомні сім’ї та ДБСТ супроводжує соціальний працівник, який забезпечує надання комплексу правових, психологічних та інформаційних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї та ДБСТ.

- Один раз на два роки прийомні батьки та батьки-вихователі повинні пройти навчання з метою підвищення їх кваліфікації та профілактики емоційного вигорання.

За детальнішою інформацією просимо звертатись у Голованівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Голованівськ, вул. Соборна, 48, тел. 3-00-03

МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС!