Аналіз стану розгляду звернень, що надійшли до Голованівської райдержадміністрації в січні – вересні 2017 року

За січень-вересень
2017 р.

За січень-вересень
2016 р.

+/-

1.

Кількість всіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації

747

856

-109

2.

Кількість звернень, що надійшли поштою

153

130

23

3.

Кількість звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку

39

30

4.

Кількість питань, порушених у зверненнях

• Соціальний захист

271

303

-32

• Комунальне господарство

117

83

34

• Аграрна політика і земельні відносини

117

116

• Охорона здоров’я

40

49

-9

• Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність

30

72

-42

• Транспорт і зв’язок

25

43

-18

• Сім’я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт

17

• Житлова політика

14

-2

• Діяльність органів місцевого самоврядування

-7

• Забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян

4

-1

• Економічна, цінова, інвестиційна, зовнішньоекономічна, регіональна політика та будівництво, підприємництво

4

-4

• Культура та культурна спадщина, туризм

-4

• Діяльність місцевих органів виконавчої влади

7

-5

• Праця і заробітна плата

24

-15

• Промислова політика

• Інші питання

76

102

-26

5.

Анонімних

7

-2

6.

Колективних

22

-13

7.

Від пільгового контингенту:

• учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій

• «дітей війни»

11

• інвалідів І, ІІ, ІІІ групи

74

58

• пенсіонерів

162

167

-5

• членів багатодітних сімей

• одиноких матерів

32

22

10

• матерів-героїнь

3

-1

• учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від чорнобильської катастрофи

3

11

8.

Кількість звернень на особистому    прийомі

101

111

-10

9.

Кількість звернень, що надійшли із вищих органів влади:

349

419

-70

• Кіровоградська  обласна державна адміністрація

49

-33

• Гаряча лінія голови ОДА

170

184

-14

• Урядова гаряча лінія

162

186

-24

• Через інші органи влади

0

1

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів є на сучасному етапі одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Як свідчить аналіз, основними соціальними питаннями, що ставились у зверненнях, є призначення та виплата житлових субсидій на комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, призначення та виплата соціальних видів допомоги, отримання соціальних виплат.
Друге місце за кількістю звернень займають питання комунального господарства - ремонт доріг, вулиць, електропостачання населених пунктів, санітарний стан населених пунктів.
Третє місце за кількістю звернень займають питання аграрної політики і земельних відносин - оформлення державних актів на землю, видача майнових паїв, розірвання договору на оренду землі,  отримання оплати за оренду земельних ділянок.
Основними питаннями охорони здоров’я, є надання безоплатної медичної допомоги, надання медичної допомоги дітям, робота лікувально-профілактичних закладів.
Для своєчасного виявлення та вирішення проблем жителів району з цих та інших питань та на виконання вимог Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 керівництвом районної державної адміністрації проводяться особисті та особисті виїзні прийоми громадян як безпосередньо в приміщені адміністрації так і за місцем мешкання громадян, проводяться інформаційні зустрічі і сходи мешканців селищ.
Більшість авторів звернень, це пенсіонери, діти війни, ветерани праці та війни, одинокі матері. Серед авторів звернень пільгової категорії переважно пенсіонери.
Однією з основних об’єктивних причин зростання кількості звернень громадян Голованівського районну до Кіровоградської обласної державної адміністрації, є неодноразові звернення окремих громадян. Проаналізувавши неодноразові звернення мешканців нашого району стало зрозуміло, що деякі громадяни протягом року звертались  неодноразово.
Незважаючи на те, що районною державною адміністрацією надавалася обґрунтована відповідь на всі звернення, про те автори з будь-яких причин продовжують надсилати звернення з таким самим змістом.
Для зменшення кількості звернень, головою райдержадміністрації та його заступниками здійснюються всі необхідні заходи для практичної реалізації звернень громадян. Вживаються конкретні заходи реагування. Кожна заява не залишається без уваги. Надаються своєчасні відповіді та роз’яснення.
  Для оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань в районній державній адміністрації діє телефон "гарячої лінії" 2-10-74.