Робота із зверненнями громадян у Голованівській райдержадміністрації за дев’ять місяців 2017 року

Упродовж звітного періоду 2017 року робота із зверненнями громадян у районній державній адміністрації проводилась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07 лютого 2008 року  № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про звернення громадян», забезпечено запуск та постійне функціонування спеціально визначеної адреси електронної пошти районної державної адміністрації для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та функціонування спеціальної форми на офіційному сайті районної державної адміністрації в розділі «Інтернет Приймальня» для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі.
Протягом січня-вересня 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 747 звернень. Кількість звернень на особистому та виїзному прийомі керівництва райдержадміністрації становить 206. Колективних звернень надійшло 9.
З урахуванням колективних звернень за звітний період до районної державної адміністрації звернулось 894 громадянина, які в своїх зверненнях порушили 754 питання.
За тематикою проблем вагома частина звернень стосувалася проблем, пов’язаних із соціальним захистом (271), політикою і земельними відносинами (117), комунальним господарством (117), охороною здоров’я (40), освітою (30), транспортом і зв’язком (25), сім’єю, дітьми, молоддю, гендерною рівністю, фізичною культурою і спортом (17), житловою політикою (14), працею та зарплатою (9), діяльністю органів місцевого самоврядування (8), забезпеченням дотриманням законності та охороною правопорядку, реалізацією прав і свобод громадян (5), економічною, ціновою, інвестиційною, зовнішньоекономічною, регіональною політикою та будівництвом, підприємництвом (4), культурою та культурною спадщиною, туризмом (2), фінансовою, податковою, митною політикою (1), промисловою політикою (1), інші питання (76).
Аналіз звернень за їх видами показує, що з усіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації в 2017 році: 451 становлять заяви (клопотання),                        46 – скарг та 4 пропозиції. За результатами опрацювання порушених питань вирішено позитивно – 339 звернень, надано роз’яснення - 387, на виконанні -20, переслані за належністю-1,  відмовлено - 0.
Серед авторів звернень переважають найменш захищені категорії населення, зокрема ветерани війни і праці, інваліди, непрацездатні особи, багатодітні сім’ї, пенсіонери, які потребують особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їх повсякденних запитів та життєвих проблем. Дану категорію громадян найбільше турбують питання про надання пільг, нарахування субсидій,  матеріальної допомоги на лікування, комунального господарства, аграрної політики та земельних відносин.
Особлива увага керівництва райдержадміністрації приділяється розгляду звернень від учасників антитерористичної операції на сході України та їх сімей. Головою районної державної адміністрації взято на особистий контроль розгляд звернень даної категорії заявників та забезпечено їх першочерговий особистий прийом.
Протягом звітного періоду до районної державної адміністрації надійшло звернень за категоріями авторів: 2 від  учасників війни, 13 від дітей війни, 21 від учасників бойових дій, 74 від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи, 34 від одиноких матерів, матерів-героїнь, 13 від членів багатодітних сімей, 3 від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, від  пенсіонерів - 162 звернення. Їх турбують питання виплати допомоги на дітей,  призначення і виплати соціальних допомог, субсидій. При розгляді звернень найменш соціально - захищених верств населення райдержадміністрацією вживаються заходи щодо невідкладного вирішення їх проблем.
Проведено 9 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто ряд найбільш актуальних питань, які порушувались жителями району у свої зверненнях.
Збільшилося надходження письмових заяв про надання матеріальної допомоги на лікування і на вирішення соціально-побутових проблем. Усі клопотання були розглянуті на засіданні комісії по наданню допомоги малозабезпеченим громадянам Голованівського району, за результатами яких було надано одноразову адресну матеріальну допомогу жителям району на загальну суму 99 600 гривень.
Проведені дні контролю, в рамках якого перевірено стан виконання Указу та доручень керівництва райдержадміністрації, даних за результатами розгляду звернень громадян:
в січні в Роздольській, Розкішненській сільських радах;
в лютому в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, Свірнівській, Капітанській сільських радах;
в березні в Клинівській, Красногірській сільських радах;
в квітні в Крутеньківській, Лебединській сільських радах;
в травні в Липовеньківській, Троянській сільських радах;
в червні в Шепилівській, Люшнюватській сільських радах;
в липні в Межирічківській, Молдовській сільських радах;
в серпні в Наливайківській, Перегонівській, Пушківській сільських радах;
в вересні в Семидубській сільській раді та Голованівській селищній раді.
За звітний період головою районної державної адміністрації заслухано звіти керівників структурних підрозділів про стан роботи із зверненнями громадян, а саме:  відділу агропромислового розвитку, відділу культури туризму та культурної спадщини, відділу освіти, молоді та спорту, управління соціального захисту населення, відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості та інфраструктури райдержадміністрації, а також звіти: Вербівського, Грузького,  Ємилівського, Журавлинського, Капітанського, Клинівського, Красногірського, Крутеньківського, Лебединського, Липовеньківського, Люшнюватського, Межирічківського голів сільських, Голованівсьої та Побузької селищних рад. Під час таких особистих доповідей керівникам  надавалися відповідні завдання та доручення.
Під час проведення особистих та особистих виїзних прийомів громадян, керівництвом району прийнято 206 громадян. Жителів населених пунктів району цікавили питання призначення і виплати соціальних допомог, оформлення житлових субсидій, шкільне перевезення, отримання інформації стосовно переліку необхідних документів, для подання на розгляд комісії з  питань надання одноразової адресної матеріальної допомоги громадянам Голованівського району, які опинилися в складних життєвих обставинах, питання щодо отримання земельних ділянок.
З метою широкого роз’яснення населенню конституційних прав громадян у райдержадміністрації працює телефон «гарячої лінії» голови Голованівської районної державної адміністрації за номером (05252) 2-10-74.
Упродовж звітного періоду  2017 року керівництвом районної державної адміністрації проведено 9 телефонних «гарячих ліній». Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району скористались           39 громадян. Усі питання опрацьовано та надано  відповіді.
До Голованівської райдержадміністрації в 2017 році через вищі інстанції надійшло 349 звернень, у тому числі: 16 звернень адресовано до Кіровоградської обласної державної адміністрації, 333 звернень до Кіровоградського обласного контактного центру, з них: 162 - до  Урядової гарячої лінії та 170 на «гарячу» телефонну лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації та 1 звернення через інші органи влади.
З метою надання безоплатних юридичних консультацій особам, які потребують соціального захисту та підтримки у районній державній адміністрації функціонує юридична консультація. За звітний період за отриманням юридичної допомоги звернулося 22 громадянина.
Відділом юридичної роботи, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації проводився аналіз  надходжень заяв і скарг від жителів району, як до керівництва райдержадміністрації, так і через органи влади вищого рівня. Аналітичні матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіки особистого та виїзного прийому громадян керівництвом Голованівської районної державної адміністрації, проведення телефонних «гарячих ліній» оприлюднювались на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та у місцевій газеті «Чисте джерело».
Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються її керівництвом із послідуючим наданням відповідних доручень виконавцям. Автори звернень обов’язково повідомляються про результати розгляду.
Протягом звітного періоду райдержадміністрацією вживались заходи по створенню належних умов прийому громадян, забезпеченню своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг та оперативного вирішення порушених у них питань.
Питання своєчасного, якісного та позитивного вирішення питань порушених у зверненнях громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва райдержадміністрації.

Відділ юридичної роботи, контролю та звернень громадян
 апарату районної державної адміністрації

Збільшити шрифт
A- A A+