Аналіз стану розгляду звернень, що надійшли до Голованівської районної державної адміністрації в січні-вересні 2018 року

За вересень
2018 р.

За вересень
2017 р.

збільшення/

зменшення

1.

Кількість всіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації

704

747

-43

2.

Кількість звернень, що надійшли поштою

134

153

-19

3.

Кількість звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку

52

39

4.

Кількість питань, порушених у зверненнях

·        Соціальний захист

241

271

-30

·        Комунальне господарство

129

117

12

·        Аграрна політика і земельні відносини

89

117

-28

·        Охорона здоров’я

60

40

20

·        Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність

33

30

·        Праця і заробітна плата

25

9

16

·        Транспорт і зв’язок

24

25

·        Екологія та природні ресурси

·        Житлова політика

11

14

-3

·        Діяльність органів місцевого самоврядування

11

5

·        Забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян

8

4

·        Культура та культурна спадщина, туризм

7

5

·        Сім’я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт

17

-12

·        Економічна, цінова, інвестиційна, зовнішньоекономічна, регіональна політика та будівництво, підприємництво

4

0

·        Діяльність об’єднань громадян, релігія та міжконфесійні відносини

1

·        Діяльність місцевих органів виконавчої влади

·        Промислова політика

·        одиноких матерів

32

-19

·        учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від чорнобильської катастрофи

·        матерів-героїнь

0

·        учасників та інвалідів війни

-2

·        «дітей війни»

-7

8.

Кількість звернень на особистому    прийомі

99

101

-2

9.

Кількість звернень, що надійшли через вищі органи влади:

328

349

-21

·        Кіровоградська  обласна державна адміністрація

19

16

·        Гаряча лінія голови ОДА

165

170

-5

·        Урядова гаряча лінія

142

162

-20

·        Через інші органи влади

0

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів є на сучасному етапі одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Як свідчить аналіз, основними найгострішими питаннями, що турбують мешканців району, є призначення та виплата житлових субсидій на комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, призначення та виплата соціальних видів допомоги, отримання соціальних виплат.

Друге місце за кількістю звернень займають питання комунального господарства - ремонт доріг, вулиць, електропостачання населених пунктів, санітарний стан населених пунктів.

Третє місце за кількістю звернень займають питання аграрної політики і земельних відносин (оформлення державних актів на землю, видача майнових паїв, розірвання договору на оренду землі, отримання оплати за оренду земельних ділянок).

Четверте місце за кількістю звернень займають питання охорони здоров’я, з них надання безоплатної медичної допомоги, надання медичної допомоги дітям, робота лікувально-профілактичних закладів.

Для своєчасного виявлення та вирішення проблем жителів району з цих та інших питань та на виконання вимог Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 керівництвом районної державної адміністрації проводяться особисті та особисті виїзні прийоми громадян як безпосередньо в приміщені адміністрації так і за місцем мешкання громадян, проводяться інформаційні зустрічі і сходи мешканців селищ.

Більшість авторів звернень, це пенсіонери, діти війни, ветерани праці та війни, одинокі матері. Серед авторів звернень пільгової категорії переважно пенсіонери.

Однією з основних об’єктивних причин зростання кількості звернень громадян Голованівського районну до Кіровоградської обласної державної адміністрації, є неодноразові звернення окремих громадян. Проаналізувавши неодноразові звернення мешканців нашого району стало зрозуміло, що деякі громадяни протягом року звертались більше 39 раз.

Незважаючи на те, що районною державною адміністрацією надавалася обґрунтована відповідь на всі звернення, про те автори з будь-яких причин продовжують надсилати звернення з таким самим змістом.

Для зменшення кількості звернень, головою райдержадміністрації та його заступниками здійснюються всі необхідні заходи для практичної реалізації звернень громадян. Вживаються конкретні заходи реагування. Кожна заява не залишається без уваги. Надаються своєчасні відповіді та роз’яснення. Для оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань в районній державній адміністрації діє телефон "гарячої лінії" 2-10-74.