Аналіз стану розгляду звернень, що надійшли до Голованівської райдержадміністрації в січні – липні 2017 року

За січень-липень
2017 р.

За січень-липень
2016 р.

+/-

1.

Кількість всіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації

579

661

-82

2.

Кількість звернень, що надійшли поштою

126

113

13

3.

Кількість звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку

28

22

4.

Кількість питань, порушених у зверненнях

• Соціальний захист

208

239

-31

• Аграрна політика і земельні відносини

99

79

• Комунальне господарство

99

73

26

• Охорона здоров’я

35

39

-4

• Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність

19

67

-48

• Транспорт і зв’язок

17

35

-18

• Сім’я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт

12

• Житлова політика

15

-6

• Праця і заробітна плата

-13

• Діяльність органів місцевого самоврядування

13

-8

• Забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян

-2

• Економічна, цінова, інвестиційна, зовнішньоекономічна, регіональна політика та будівництво, підприємництво

-5

• Культура та культурна спадщина, туризм

-4

• Діяльність місцевих органів виконавчої влади

-6

• Промислова політика

-3

• Інші питання

63

42

21

5.

Анонімних

6.

Колективних

21

-13

7.

Від пільгового контингенту:

• учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій

17

• «дітей війни»

11

• інвалідів І, ІІ, ІІІ групи

55

50

• пенсіонерів

124

• членів багатодітних сімей

• одиноких матерів

25

• матерів-героїнь

0

• учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від чорнобильської катастрофи

10

-7

8.

Кількість звернень на особистому    прийомі

82

89

-7

9.

Кількість звернень, що надійшли із вищих органів влади:

268

316

-48

• Кіровоградська  обласна державна адміністрація

47

-39

• Гаряча лінія голови ОДА

142

-14

• Урядова гаряча лінія

142

-14

• Через інші органи влади

0

1

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів є на сучасному етапі одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Як свідчить аналіз, основними соціальними питаннями, що ставились у зверненнях, є призначення та виплата житлових субсидій на комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, призначення та виплата соціальних видів допомоги, отримання соціальних виплат.
Друге місце за кількістю звернень займають питання:
- аграрної політики і земельних відносин - оформлення державних актів на землю, видача майнових паїв, розірвання договору на оренду землі,  отримання оплати за оренду земельних ділянок.
- комунального господарства - ремонт доріг, вулиць, електропостачання населених пунктів, санітарний стан населених пунктів.
Третє місце за кількістю звернень займають питання охорони здоров’я, з них надання безоплатної медичної допомоги, надання медичної допомоги дітям, робота лікувально-профілактичних закладів.
Для своєчасного виявлення та вирішення проблем жителів району з цих та інших питань та на виконання вимог Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 керівництвом районної державної адміністрації проводяться особисті та особисті виїзні прийоми громадян як безпосередньо в приміщені адміністрації так і за місцем мешкання громадян, проводяться інформаційні зустрічі і сходи мешканців селищ.
Більшість авторів звернень, це пенсіонери, діти війни, ветерани праці та війни, одинокі матері. Серед авторів звернень пільгової категорії переважно пенсіонери.
Однією з основних об’єктивних причин зростання кількості звернень громадян Голованівського районну до Кіровоградської обласної державної адміністрації, є неодноразові звернення окремих громадян. Проаналізувавши неодноразові звернення мешканців нашого району стало зрозуміло, що деякі громадяни протягом року звертались  більше 40 разів.
Незважаючи на те, що районною державною адміністрацією надавалася обґрунтована відповідь на всі звернення, про те автори з будь-яких причин продовжують надсилати звернення з таким самим змістом.
Для зменшення кількості звернень, головою райдержадміністрації та його заступниками здійснюються всі необхідні заходи для практичної реалізації звернень громадян. Вживаються конкретні заходи реагування. Кожна заява не залишається без уваги. Надаються своєчасні відповіді та роз’яснення.
  Для оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань в районній державній адміністрації діє телефон "гарячої лінії" 2-10-74.