Інформація про підсумки роботи із зверненнями громадян у Голованівській райдержадміністрації за І півріччя 2017 року

У І півріччі 2017 року робота із зверненнями громадян у районній державній адміністрації проводилась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07 лютого 2008 року  № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 501  звернення. Кількість звернень на особистому та виїзному прийомі керівництва райдержадміністрації становить 141. Колективних звернень надійшло 6.
З урахуванням колективних звернень за звітний період до районної державної адміністрації звернулось 564 громадянина, які в своїх зверненнях порушили 506 питань.
За тематикою проблем вагома частина звернень стосувалася проблем, пов’язаних із соціальним захистом (175), аграрною політикою і земельними відносинами (92), комунальним господарством (88) охороною здоров’я (34), освіти (19), транспорту і зв’язку (14), сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту (8), праці та зарплати (7), житлової політики (5), інші питання (50).
Як показує моніторинг, за результатами опрацювання порушених питань вирішено позитивно – 219 звернень, надано роз’яснення - 258, на виконанні -24, переслано за належністю-1,  відмовлено - 0.
Аналіз звернень за їх видами показує, що з усіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації протягом І півріччя 2017 року: 451 становлять заяви (клопотання), 46 – скарг та 4 пропозиції.
Серед авторів звернень переважають найменш захищені категорії населення, зокрема ветерани війни і праці, інваліди, непрацездатні особи, багатодітні сім’ї, пенсіонери, які потребують особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їх повсякденних запитів та життєвих проблем. Дану категорію громадян найбільше турбують питання про надання пільг, нарахування субсидій,  матеріальної допомоги на лікування, комунального господарства, аграрної політики та земельних відносин.
Особлива увага керівництва райдержадміністрації приділяється розгляду звернень від учасників антитерористичної операції на сході України та їх сімей. Головою районної державної адміністрації взято на особистий контроль розгляд звернень даної категорії заявників та забезпечено їх першочерговий особистий прийом.
Протягом І півріччя 2017 року від інвалідів надійшло 45 звернень, від  пенсіонерів - 114 звернень, від учасників бойових дій - 15. Від членів багатодітних сімей та одиноких матерів – 32 звернення. Їх турбують питання виплати допомоги на дітей,  призначення і виплати соціальних допомог. При розгляді звернень найменш соціально - захищених верств населення райдержадміністрацією вживаються заходи щодо невідкладного вирішення їх проблем.
Проведено 6 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто ряд найбільш актуальних питань, які порушувались жителями району у свої зверненнях.
Збільшилося надходження заяв про надання матеріальної допомоги на лікування і на вирішення соціально-побутових проблем. Усі клопотання були розглянуті на засіданні комісії по наданню допомоги малозабезпеченим громадянам Голованівського району, за результатами яких було надано одноразову адресну матеріальну допомогу 47 жителям району.
Під час проведення особистих та особистих виїзних прийомів громадян, керівництвом району прийнято 141 особу. Жителів населених пунктів району цікавили питання призначення і виплати соціальних допомог, оформлення житлових субсидій, шкільне перевезення, отримання інформації стосовно переліку необхідних документів, для подання на розгляд комісії з  питань надання одноразової адресної матеріальної допомоги громадянам Голованівського району, які опинилися в складних життєвих обставинах, питання щодо отримання земельних ділянок.
З метою широкого роз’яснення населенню конституційних прав громадян у райдержадміністрації працює телефон «гарячої лінії» голови Голованівської районної державної адміністрації за номером (05252) 2-10-74.
За період І півріччя 2017 року керівництвом районної державної адміністрації проведено 6 телефонних «гарячих ліній». Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району скористались                         26 громадян. Усі питання опрацьовано та надано відповіді.
До Голованівської райдержадміністрації за період І півріччя 2017 року через вищі інстанції надійшло 228 звернень, у тому числі  5 звернень адресовано до Кіровоградської обласної державної адміністрації, 223 звернень до Кіровоградського обласного контактного центру, з них: 111 - до  Урядової гарячої лінії та 111 на «гарячу» телефонну лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації та 1 звернення через інші органи влади.
З метою надання безоплатних юридичних консультацій особам, які потребують соціального захисту та підтримки у районній державній адміністрації функціонує юридична консультація.
Відділом юридичної роботи, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації проводився аналіз  надходжень заяв і скарг від жителів району, як до керівництва райдержадміністрації, так і через органи влади вищого рівня. Аналітичні матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіки особистого та виїзного прийому громадян керівництвом Голованівської районної державної адміністрації, проведення телефонних «гарячих ліній» оприлюднювались на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та у місцевій газеті «Чисте джерело».
Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються її керівництвом із послідуючим наданням відповідних доручень виконавцям. Автори звернень обов’язково повідомляються про результати розгляду.
Протягом звітного періоду райдержадміністрацією вживались заходи по створенню належних умов прийому громадян, забезпеченню своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг та оперативного вирішення порушених у них питань.
Питання своєчасного, якісного та позитивного вирішення питань порушених у зверненнях громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва райдержадміністрації.

Збільшити шрифт
A- A A+