До Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва щорічно відзначають 9 листопада, разом із Днем української писемності та мови. Це не просто професійне свято працівників культури, це свято мільйонів шанувальників.

Невід’ємною частиною культурного надбання суспільства є музеї, які сприяють відродженню національних, культурних і духовних традицій, відіграють важливу роль у процесі розвитку вітчизняної культури, вихованні молоді.

На кінець 2017 року в області функціонували 29 музеїв (13 – історичні,   11 – комплексні, 2 – літературні, 2 – мистецькі та один художній). Основні фонди музеїв нараховували 209 тис. експонатів, які занесені до державної частини Музейного фонду України, у тому числі 63 – до Державного реєстру національного культурного надбання. У 2017 році музеї області відвідали  259 тис. осіб (з них 157 тис. учнів, слухачів та студентів).

Особливу увагу варто приділити театрам області. Музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького приваблює різноманітним репертуаром, ляльковий театр залучає до мистецтва дітей. Загальна кількість відвідувачів театрів  у 2017 році склала 133 тис.осіб.

За 9 місяців 2018р. середньооблікова кількість штатних працівників   у сфері творчості, мистецтва та розваг, функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури в області становила 3 тис. осіб, заробітна плата яких складала 4495 грн.

Працівники державної статистики Кіровоградщини вітають усіх працівників культури з професійним святом, а також усіх глядачів  та поціновувачів високого мистецтва.

Головне управління статистики у Кіровоградській області