БДЖІЛЬНИЦТВО УКРАЇНИ

Україна належить до провідних держав світу, які мають розвинуте бджільництво, що забезпечує запилення комахозапильних рослин сільськогосподарського призначення, виробництво меду, воску, квіткового пилку, прополісу, маточного молочка, бджолиної отрути для потреб населення, харчової, медичної, парфюмерно-косметичної та інших галузей і на експорт.

Бджільництво України має запилювально-медовий напрям. Бджолозапилення сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60% і навіть вище, залежно від виду рослин та умов запилення. Крім того, підвищується якість плодів, збільшується їх натуральна вага.

Особливим етапом регулювання суспільних відносин у галузі бджільництва стало прийняття Закону України "Про бджільництво" від 22 лютого 2000 р. призначенням якого стало регулювання відносин щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом.

Для забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних та юридичних осіб, які займаються бджільництвом та підвищення ефективності ведення сільського господарства, шляхом залучення їх до запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, на сьогодні є актуальним питання налагодження дієвого діалогу між пасічниками, агровиробниками органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Всеукраїнське громадське об’єднання «Спілка пасічників України» розробило Методичні рекомендації, щодо налагодженої співпраці між пасічниками, агровиробниками та органами місцевого самоврядування, які можна знайти за адресою:   http://spasu.org/metodichni-rekomendaciji.

Надіємось дана інформація буде корисною для всіх зацікавлених сторін та приятиме належному діалогу між ними.

Збільшити шрифт
A- A A+