Підсумки роботи із зверненнями громадян у Голованівській райдержадміністрації за 2016 рік

Упродовж  2016 року робота із зверненнями громадян у районній державній адміністрації проводилась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07 лютого 2008 року  № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 1185 звернень. Кількість звернень на особистому та виїзному прийомі керівництва райдержадміністрації становить 378. Колективних звернень надійшло 26.
У зверненнях порушено 1192 питання. За тематикою, це питання: соціального захисту – 464; аграрної політики і земельних – 142; комунального господарства - 116; освіти - 98; транспорту  і зв’язку – 50; охорони здоров’я - 47 праці та зарплати - 37, житлової політики – 19; сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 12; діяльність органів місцевого самоврядування - 12; економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва - 10; забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян - 9; культури та культурної спадщини, туризму - 6; промислової політики - 5; діяльності об'єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин - 3; фінансової, податкової, митної політики - 1; інші питання - 155.
Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються її керівництвом із послідуючим наданням відповідних доручень виконавцям. Автори звернень обов’язково повідомляються про результати розгляду.
Із 1185 звернень, що надійшли до райдержадміністрації, вирішено позитивно 667, роз’яснено - 514, відмовлено - 0.
Аналіз звернень за їх видами показує, що з усіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації протягом 2016 року: 1127 становлять заяви (клопотання), 58 - скарги.
Серед авторів звернень переважають найменш захищені категорії населення, зокрема ветерани війни і праці, інваліди, непрацездатні особи, багатодітні сім’ї, пенсіонери, які потребують особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їх повсякденних запитів та життєвих проблем. Дану категорію громадян найбільше турбують питання про надання пільг, нарахування субсидій,  матеріальної допомоги на лікування, комунального господарства, аграрної політики та земельних відносин.
Особлива увага керівництва райдержадміністрації приділяється розгляду звернень від учасників антитерористичної операції на сході України та їх сімей. Головою районної державної адміністрації взято на особистий контроль розгляд звернень даної категорії заявників та забезпечено їх першочерговий особистий прийом.
Протягом 2016 року від інвалідів та пенсіонерів надійшло 278 звернень, від учасників бойових дій - 11. Від членів багатодітних сімей та одиноких матерів - 44. Їх турбують питання виплати допомоги на дітей, поліпшення житлових умов (у т.ч. надання матеріальної, гуманітарної допомоги), призначення і виплати соціальних допомог, ремонт житла. При розгляді звернень найменш соціально - захищених верств населення райдержадміністрацією  вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем.
Згідно затвердженого графіка проведені дні контролю у виконавчих комітетах сільських, селищних рад та структурних підрозділах райдержадміністрації. У 2016 році всі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та сільські, селищні голови особисто прозвітували про роботу із зверненнями громадян перед керівництвом районної державної адміністрації.
Проведено 12 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на яких розглянуто ряд найбільш актуальних питань, які порушувались жителями району у свої зверненнях.
При районній державній адміністрації щомісячно проводилися засідання комісії по наданню допомоги малозабезпеченим громадянам Голованівського району. Протягом звітного періоду проведено 12 засідань комісії на яких розглядалися питання, що стосувалися заяв громадян, які зверталися письмово. За рішеннями комісії та відповідно до комплексної Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2016-2020 роки, 67 жителям району надано одноразову адресну матеріальну допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових питань.
Під час проведення особистих виїзних прийомів громадян до керівництва району звернулося 215 осіб.
З метою широкого роз’яснення населенню конституційних прав громадян у райдержадміністрації працює телефон «гарячої лінії» голови Голованівської районної державної адміністрації 2-10-74. За період 2016 року керівництвом районної державної адміністрації проведено 12 телефонних «гарячих ліній». Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району скористались 48 громадян. Усі питання опрацьовано та надано відповіді.
До Голованівської райдержадміністрації за період 2016 року через Урядову «гарячу лінію»  надійшло 270 звернень, а  через Кіровоградський обласний контактний центр - 258.
Відділом юридичної роботи, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації проводився щомісячний та щоквартальний аналіз  надходжень заяв і скарг від жителів району, як до керівництва райдержадміністрації, так і через органи влади вищого рівня. Аналітичні матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіки особистого та виїзного прийому громадян керівництвом Голованівської районної державної адміністрації, проведення телефонних «гарячих ліній» оприлюднювались на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та у газеті «Чисте джерело».
Протягом звітного періоду райдержадміністрацією вживались заходи по створенню належних умов прийому громадян, забезпеченню своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг та оперативного вирішення порушених у них питань.
Питання своєчасного, якісного та позитивного вирішення питань порушених у зверненнях громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва райдержадміністрації.

Відділ юридичної роботи,
контролю та звернень громадян
апарату районної державної адміністрації

Збільшити шрифт
A- A A+