Житлово-комунальна сфера

Набув чинності Закон України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», яким зобов’язано органи місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, протягом двох місяців з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідності з цим Законом

Закон України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення"


Вступив в дію закон, яким відтерміновуються окремі положення закону про житлово-комунальні послуги і застосування штрафних санкцій за надання послуг тепло та водопостачання без комерційного обліку

Закон України «Про внесення змін до Розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку та до Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо уточнення порядку введення в дію Закону» підписаний Президентом України та опублікований у газеті «Голос України».

Законопроект №8424 був прийнятий Верховною Радою України 7 червня 2018 року. Закон передбачає:

 • відтермінування до 1 серпня 2020 року набрання чинності норми щодо застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання за порушення строків встановлення засобів обліку теплової енергії та води;
 • відтермінування введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189 до 1 травня 2019 року (в частині регулювання комунальних послуг).

Також Законом визначено, що уже укладені договори про надання комунальних послуг зберігають чинність, але споживачі мають укласти з виконавцями комунальних послуг договори про надання відповідних послуг згідно із Законом № 2189 до 1 травня 2020 року. 

Нагадаємо, Асоціація міст України наполегливо заявляла про необхідність на законодавчому рівні врегулювати відтермінування введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» на строк, достатній для розробки і прийняття необхідних актів та  строки оснащення будівель приладами комерційного обліку, передбачені Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Зокрема, на вирішенні цього питання наголошували міські голови під час засідання Правління АМУ за участі Прем’єр-міністра України В.Гройсмана 21 травня 2018 року.

Твій добробут залежить від тебе

В Україні для населення та ОСББ діє 107 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», які профінансовано на загальну суму 115 млн гривень!

Завдяки тісній співпраці Держенергоефективності та органів місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні запроваджуються місцеві програми здешевлення «теплих кредитів».
Станом на сьогодні прийнято 107 місцевих програм додаткової підтримки населення та ОСББ при утепленні житла. Це на 23% більше, ніж у лютому минулого року, коли була лише 81 така програма.
Місцева влада також активізувалася у напрямі збільшення фінансування цих програм.
На реалізацію місцевих програм у 2018 р. виділено 115 млн грн., що на 28% більше порівняно із аналогічним періодом 2017 року. Тоді сума фінансування складала 82 млн гривень.
Зокрема, на впровадження 16 обласних програм виділено майже 49 млн грн, а саме:

 1. 18 млн грн у Львівській обл.;
 2. 8 млн грн на (2 програми) Харківської обл.;
 3. 6 млн грн у Рівненській обл.;
 4. 4 млн грн у Житомирській обл.;
 5. 3,5 млн грн у Вінницькій обл.;
 6. 3 млн грн у Закарпатській обл.;
 7. 1,2 млн грн в Івано-Франківській обл.;
 8. 1 млн грн у  Кіровоградській обл.;
 9. 1 млн грн у Тернопільській обл.;
 10. 1 млн грн у Чернігівській обл.;
 11. 600 тис. грн у Сумській обл.;
 12. 500 тис. грн у Чернівецькій обл.;
 13. 400 тис. грн у Черкаській обл.;
 14. 400 тис. грн у Донецькій обл.;
 15. 300 тис. грн у Миколаївській обл.;

На 23 міські програми виділено понад 52 млн грн, в т.ч.:

 1. 10 млн грн – Київ;
 2. 10 млн грн – Львів (2 програми);
 3. 8 млн грн Луцьк (2 програми);
 4. 3,5 млн грн – Рівне (2 програми);
 5. 3 млн грн Миколаїв;
 6. 3 млн грн – Житомир;
 7. 2,1 млн грн – Хмельницький (2 програми);
 8. 2 млн грн – Одеса;
 9. 2 млн грн – Ужгород;
 10. 2 млн грн – Краматорськ;
 11. 1,9 млн грн – Харків (2 програми);
 12. 1,8 млн – Запоріжжя;
 13. 1,5 млн грн – Суми;
 14. 1,4 млн грн – Чернівці;
 15. 1 млн грн – Чернігів;
 16. 500 тис грн –Черкаси (2 програми);
 17. 267 тис. грн –Херсон.

Решта 14 млн грн виділено на 33 районні та 35 міських (у містах обласного та районного значення) програм.
«Активних дій чекаємо і від інших органів місцевого самоврядування. Відповідно до фінансової децентралізації зросли доходи місцевих бюджетів. Частину цих коштів, може бути використано, в тому числі для підвищення рівня енергоефективності громад та, зокрема, на здешевлення «теплих» кредитів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Голова також закликав населення активно впроваджувати енергоефективні заходи та  користуватися, окрім Урядової, місцевими програми здешевлення «теплих кредитів».
«У результаті Ви в рази зменшите витрати при реалізації заходів з енергоефективності, а після їх проведення рахунки за комунальні послуги скоротяться, в оселях буде тепло та затишно, вартість квартир зросте», - пояснив С.Савчук.
Дізнавайтеся, чи діє у Вашому місті, районі чи області Місцева програма здешевлення «теплих» кредитів, за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
Знайшли свою програму – користуйтеся! Не знайшли – мерщій до мера міста!
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону - як будемо платити за тепло при таких цінах? Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна:
Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію укінці опалювального сезону
Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.
Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.
Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на  рахунки  виконавців/виробників комунальних послуг для оплати  їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.
Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.
Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

Більше інформації про субсидії можете знайти тут: http://www.mdi.org.ua/805.

Урядом внесено зміни до державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг

3 листопада 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року №842, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів від 6 серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», якою, у свою чергу, затверджено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії населенню.
Згідно з новоприйнятими змінами встановлено:
диференційовані за періодами часу обсяги електричної енергії у разі використання її для індивідуального опалення;
соціальний норматив на теплову енергію у разі використання її для централізованого опалення (теплопостачання) для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку;
коригуючі коефіцієнти для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення для 1-2-поверхових, 3-4-поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів в розрізі регіонів України;
соціальні нормативи користування послугами з вивезення рідких побутових відходів.
З метою своєчасного перерахунку призначення житлових субсидій (з урахуванням змін), громадяни можуть звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для уточнення інформації щодо поверховості будинку.
Звертаємо увагу, що зміни державних соціальних стандартів в умовах опалювального сезону 2015-2016 років торкнуться, в першу чергу:
1) споживачів, які проживають у житлових будинках, в яких розташовано дві чи більше квартири та використовують природний газ для індивідуального опалення;
2) споживачів, що проживають у 3-4-поверхових будинках та будинках 5 і більше поверхів, з централізованим опаленням та ті, які використовують природний газ та електричну енергію для індивідуального опалення;
3) споживачів, будинки чи квартири яких оснащені приладами обліку.

Image

Новини

Збільшити шрифт
A- A A+