Соціальний захист населення

Особам з обмеженими фізичними можливостями – гідну увагу!

На виконання Указу Президента України від 19 травня 2011 року №588 «Про заходи щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями» в Голованівському районі приділяється значна увага вирішенню проблемних питань осіб з обмеженими фізичними можливостями.
З метою забезпечення реалізації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для даної категорії осіб, головою районної державної адміністрації видано розпорядження від 4 квітня 2011 року №262-р «Про затвердження районного плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2011-2015 роки».
В районі зареєстрована і працює Голованівська районна організація інвалідів. Для забезпечення її статутної діяльності з місцевого бюджету виділено на 2011 рік 20 тисяч гривень.
Районна організація інвалідів тісно співпрацює з управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації і районним центром зайнятості з питань працевлаштування та направлення на навчання інвалідів.
До Міжнародного Дня інвалідів дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, інвалідам загального захворювання надаються подарункові набори, організовуються для дітей-інвалідів розважальні та пізнавальні заходи. Важкохворим інвалідам виділяється матеріальна допомога.
Рішенням Голованівської районної ради від 24 грудня 2011 року №20 затверджено Комплексну програму соціального захисту малозабезпечених верств населення, інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2011-2015 роки.
В цій Програмі передбачені щомісячні виплати по 100 гривень кожному інвалідам І групи по зору; до Міжнародного дня інвалідів для придбання санаторно-курортних путівок виділено 5 тисяч гривень; інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 років і більше – щомісячні стипендії в розмірі 50 гривень кожному.
Належна увага приділяється в районі і питанню оздоровлення та лікування осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Рішенням районної ради від 20 травня 2011 року №73 затверджено районну Програму санаторного оздоровлення ветеранів війни та інвалідів на 2011-2015 роки, в якій передбачається значне збільшення обсягів фінансування на оздоровлення даної категорії осіб.  За січень-травень 2011 року направлено на санаторно-курортне лікування 4 дітей-інвалідів та 2 інвалідів загального захворювання. За 5 місяців цього року на амбулаторне лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни витрачено 1155 гривень, на зубопротезування – 14765 гривень.
Відповідно до чинного законодавства вчасно надається соціальна допомога дітям – інвалідам та інвалідам з дитинства.
Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  проводить роботу щодо максимального забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації. Протягом січня-травня 2011 року інвалідам надано 
8 пар ортопедичного взуття, 6 колясок, 8 палиць, 1 милицю, 6 протезів молочної залози.
Забезпечено 3 інвалідів війни автотранспортом, з них двом за рахунок спонсорських коштів.
Крім того, працівники управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації відвідали всіх інвалідів району, які потребують інвалідних колясок, для проведення роз’яснювальної роботи щодо можливості вибору різних моделей колясок, найбільш пристосованих для людей з тим чи іншим захворюванням.
14 інвалідам по слуху у 2011 році виділено мобільні телефони.
В районі вживаються заходи щодо створення належних умов для безперешкодного доступу громадян з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури. Майже 100 - відсотково  обладнані    пандусами заклади охорони здоров’я, аптеки. Вирішується питання щодо облаштування пандусами об’єктів торгівлі, освітніх закладів, закладів культури та ін.
При проведенні реконструкції, капітальних ремонтів, будівництва враховуються вимоги щодо безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення.
Приміщення, які з технічних причин не можуть бути переобладнані для доступу інвалідів, облаштовуються кнопками виклику.
Також вишукуються можливості щодо обладнання транспортних засобів громадського призначення для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
В райдержадміністрації працює районний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. На засіданнях комітету розглядаються нагальні питання, що стосуються створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів, перш за все, соціальної сфери. Для вирішення проблемних питань запрошуються сільські та селищні  голови,   керівники навчальних установ та закладів культури, інспектора ДАБК та ін.
В районному територіальному центрі соціального обслуговування створене відділення соціально-побутової реабілітації, де обслуговується 58 інвалідів.
В стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування на постійному проживанні знаходяться 6 інвалідів.
Крім того, соціальні робітники надають різні види безкоштовних та платних послуг інвалідам та громадянам похилого віку.
В Голованівському районі вживаються заходи щодо створення умов для навчання дітей-інвалідів у загальноосвітніх навчальних закладах, придбання навчально-матеріальної бази для забезпечення освітніх потреб дітей-інвалідів та молоді з інвалідністю.
Стоїть питання щодо створення сприятливих умов для залучення людей з інвалідністю до мистецької, творчої та спортивної діяльності.

Проблема домашнього насильства над дітьми наразі стає актуальним питанням для роз’яснення населенню, адже не кожен розуміє, що таке домашнє насилля взагалі.

Домашнє насильство це – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають однією сім’єю, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

«Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі».

Під економічним насильством в законі значиться умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Психологічне насильство, відповідно до закону, – це словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

«Дуже часто про психологічне насильство кажуть, що «це просто сварка», «це просто ревнощі» і «це нормально», але це ненормально. Те, що принижує честь та гідність особи, це і є насильство».

Доводити такі види насильства можна через свідків (сусідів, родичів) і викликаючи поліцію.

«Якщо раніше за домашнє насильство була виключно адміністративна відповідальність, то тепер – кримінальна. За кожен з видів насильства передбачена різна відповідальність.

Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

«Позбавлення волі – це за систематичне вчинення насильства, за насильство щодо дітей, особливо малолітніх».

Закон передбачає можливість відокремити кривдника від жертви. Для цього є: терміновий заборонний припис і обмежувальний припис.

Заборонний припис виноситься Національною поліцією як реакція на факт домашнього насильства, виноситься терміново, діє до 10 днів, але його можна продовжити через суд до півроку. Обмежувальний припис діє від 1 до 6 місяців, і його видає лише суд.

«Кривднику забороняють перебувати в місці спільного проживання, навіть якщо це його помешкання, обмежують спілкування із постраждалою дитиною, забороняють наближатися на певну відстань до роботи, місця проживання».

Чи виховання ременем це – насильство? Так, бо насильство – це те, що принижує честь та гідність людини, а побої – це приниження.

Дитина може звернутися до поліції із скаргами – і тоді з’ясовувати, чи є вона постраждалою, мають психологи.

«Якщо дитина маленька, то з нею має працювати психолог і визначати, чи дійсно до неї застосовується насильство, чи дитину б’ють або знущаються, чи той факт, що її змушують вчити математику, вона вважає насильством».

Отже, якщо ви виявили домашнє насилля над дітьми або стали свідком вчинення домашнього насильства потрібно: протягом однієї доби повідомити відділ поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ( тел.102) або службу у справах дітей, (тел.2-18-60) центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, (тел.3-00-03) управління соціального захисту населення райдержадміністрації, (тел.3-01-12) виконавчі комітети сільських селищних рад, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства.

Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ВАТ "Вітчизна- Агро" на 2020-2025 роки

Колективний договір між НКП "Голованівська центральна районна лікарня"  та профспілкою працівників

Колективний договір між адміністрацією та Голованівською районною профспілковою організацією профспілки працівників культури відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації на 2020-2024 роки

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР Голованівський місцевий центр з надання з безоплатної вторинної правової допомоги на 2020-2025 роки

Зміни і доповнення до колективного договору ДП "Голованівське лісове господарство"

Зміни до колентивного договору ДП "Межиріцький вітамінний завод"

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР КРАСНОГІРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА НА 2020 - 2023 РОКИ 

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР МОЛДОВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА НА 2020 - 2023 РОКИ

Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Голованівської районної дитячої школи мистецтв на 2020 ~ 2024 роки

Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Побузької дитячої музичної школи на 2020 - 2024 роки

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом Межирічківської сільської ради
на 2020-2023 РОКИ

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом Закладу дошкільної освіти «Орлятко»

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР Голованівської районної державної лікарні ветеринарної медицини

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА "БЕЗПЕКА ЛТД"

Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом АФ "ХЛІБОРОБ"
Титулка  зміни до колективного  договору

РЕЄСТР галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них

Лист про реєстрацію колективного договру

Зміни в порядку проведення повідомної реєстрації

Титулка колективний догові

 колективний договір УКЛАДЕНИЙ МІЖ ТРУДОВИМ КОЛЕКТИВОМ І АДМІНІСТРАЦІЄЮ ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМаВА "ЛІССВА" НА 2020-2023 РОКИ

Новини та матеріали

Збільшити шрифт
A- A A+