Соціальний захист населення

Особам з обмеженими фізичними можливостями – гідну увагу!

На виконання Указу Президента України від 19 травня 2011 року №588 «Про заходи щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями» в Голованівському районі приділяється значна увага вирішенню проблемних питань осіб з обмеженими фізичними можливостями.
З метою забезпечення реалізації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для даної категорії осіб, головою районної державної адміністрації видано розпорядження від 4 квітня 2011 року №262-р «Про затвердження районного плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2011-2015 роки».
В районі зареєстрована і працює Голованівська районна організація інвалідів. Для забезпечення її статутної діяльності з місцевого бюджету виділено на 2011 рік 20 тисяч гривень.
Районна організація інвалідів тісно співпрацює з управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації і районним центром зайнятості з питань працевлаштування та направлення на навчання інвалідів.
До Міжнародного Дня інвалідів дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, інвалідам загального захворювання надаються подарункові набори, організовуються для дітей-інвалідів розважальні та пізнавальні заходи. Важкохворим інвалідам виділяється матеріальна допомога.
Рішенням Голованівської районної ради від 24 грудня 2011 року №20 затверджено Комплексну програму соціального захисту малозабезпечених верств населення, інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2011-2015 роки.
В цій Програмі передбачені щомісячні виплати по 100 гривень кожному інвалідам І групи по зору; до Міжнародного дня інвалідів для придбання санаторно-курортних путівок виділено 5 тисяч гривень; інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 років і більше – щомісячні стипендії в розмірі 50 гривень кожному.
Належна увага приділяється в районі і питанню оздоровлення та лікування осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Рішенням районної ради від 20 травня 2011 року №73 затверджено районну Програму санаторного оздоровлення ветеранів війни та інвалідів на 2011-2015 роки, в якій передбачається значне збільшення обсягів фінансування на оздоровлення даної категорії осіб.  За січень-травень 2011 року направлено на санаторно-курортне лікування 4 дітей-інвалідів та 2 інвалідів загального захворювання. За 5 місяців цього року на амбулаторне лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни витрачено 1155 гривень, на зубопротезування – 14765 гривень.
Відповідно до чинного законодавства вчасно надається соціальна допомога дітям – інвалідам та інвалідам з дитинства.
Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  проводить роботу щодо максимального забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації. Протягом січня-травня 2011 року інвалідам надано 
8 пар ортопедичного взуття, 6 колясок, 8 палиць, 1 милицю, 6 протезів молочної залози.
Забезпечено 3 інвалідів війни автотранспортом, з них двом за рахунок спонсорських коштів.
Крім того, працівники управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації відвідали всіх інвалідів району, які потребують інвалідних колясок, для проведення роз’яснювальної роботи щодо можливості вибору різних моделей колясок, найбільш пристосованих для людей з тим чи іншим захворюванням.
14 інвалідам по слуху у 2011 році виділено мобільні телефони.
В районі вживаються заходи щодо створення належних умов для безперешкодного доступу громадян з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури. Майже 100 - відсотково  обладнані    пандусами заклади охорони здоров’я, аптеки. Вирішується питання щодо облаштування пандусами об’єктів торгівлі, освітніх закладів, закладів культури та ін.
При проведенні реконструкції, капітальних ремонтів, будівництва враховуються вимоги щодо безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення.
Приміщення, які з технічних причин не можуть бути переобладнані для доступу інвалідів, облаштовуються кнопками виклику.
Також вишукуються можливості щодо обладнання транспортних засобів громадського призначення для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
В райдержадміністрації працює районний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. На засіданнях комітету розглядаються нагальні питання, що стосуються створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів, перш за все, соціальної сфери. Для вирішення проблемних питань запрошуються сільські та селищні  голови,   керівники навчальних установ та закладів культури, інспектора ДАБК та ін.
В районному територіальному центрі соціального обслуговування створене відділення соціально-побутової реабілітації, де обслуговується 58 інвалідів.
В стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування на постійному проживанні знаходяться 6 інвалідів.
Крім того, соціальні робітники надають різні види безкоштовних та платних послуг інвалідам та громадянам похилого віку.
В Голованівському районі вживаються заходи щодо створення умов для навчання дітей-інвалідів у загальноосвітніх навчальних закладах, придбання навчально-матеріальної бази для забезпечення освітніх потреб дітей-інвалідів та молоді з інвалідністю.
Стоїть питання щодо створення сприятливих умов для залучення людей з інвалідністю до мистецької, творчої та спортивної діяльності.

Новини та матеріали

Збільшити шрифт
A- A A+