Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому сайті. Там, де Ятрань круто в'ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів – Голованівщина. Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. На сьогоднішній день ми досягли фінансово-економічної, промислової стабілізації, стрімко розвивається громадська активність, потужний імпульс надано розв'язанню соціальних проблем. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій відновлено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". Працюють промислові підприємства ДП "Межиріцький вітамінний завод" ДАК "Укрмедпром", ТОВ "Відродження" та ТОВ "КЛК", ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер". Район займає одне з перших місць в області за площею лісів. ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер" займаються зовнішньоекономічною діяльністю, мають зв'язки з такими країнами як Німеччина.

Охорона здоров'я


Г Р А Ф І К особистого прийому громадян керівництвом комунального закладу «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Комунальний заклад «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Права та Обов'язки пацієнтів

Перелік аптечних закладів, які уклали угоди з розпорядниками бюджетних коштів, що використовують субвенцію за програмою «Доступні ліки»

Річний план закупівель що здійснюються без проведення процедур закупівель на 2016 рік

Річний план закупівель на 2016 рік

Зміни до річного плану закупівель що здійснюються без проведення процедур закупівель на 2015 рік

Річний план закупівель що здійснюються без проведення процедур закупівель на 2015 рік

Доповідь "Про затвердження заходів по попередженню виникнення ботулізму та отруєнь грибами серед населення Голованівського району"

Доповідь "Про недопущення спалахів інфекційних хвороб, виконання Закону України "Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України "№4004 від 24.02.94р."


ОБЕРИ СВОГО ЛІКАРЯ, ДО ЯКОГО ЗАВЖДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату.
Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч.
Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.
Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».
Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.
До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.
Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.
Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично.
Кінцевого терміну підписання декларації немає. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.
Якщо ваш лікар у відпустці чи на лікарняному, адміністрація медзакладу, в якому він працює, визначає лікаря, що впродовж цього часу виконуватиме обов’язки основного фахівця.
Якщо ви захворіли під час перебування в іншому місті, ви не залишитесь без допомоги. Вам потрібно звернутись до найближчого закладу з надання первинної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України


Хвороба Лайма: причини та симптоми захворювання.

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) - трансмісивне, природно-вогнищеве захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.
Збудниками захворювання є  декілька видів патогенних для людини мікроорганізмів – борелій. Природні хазяї борелій у природі - тварини (практично всі ссавці) і птахи. Вони є прокормлювачами іксодових кліщів - переносників борелій. У природних вогнищах циркуляція збудника відбувається таким чином: кліщі - дикі тварини, птахи - кліщі. Часто  до епідеміологічного ланцюжка залучаються домашні тварини. Не виключена можливість наявності і інших переносників борелій, наприклад, гедзів.
Людина заражається в природних та міських вогнищах хвороби Лайма. Передача інфекції здійснюється трансмісивним шляхом при укусі кліща, а також  при попаданні випорожнень кліща на шкіру, з наступним їх втиранням при розчісуваннях (контамінація). У разі розриву кліща, при неправильному його видаленні, збудник може потрапити в рану. Укуси кліщів можливі також у межах міста, при знятті кліщів з тварин.  Можливе  зараження при вживанні сирого козиного або коров'ячого молока інфікованих тварин.
Інкубаційний період (період з моменту зараження збудником до появи перших клінічних ознак)  триває від 2  до 30 днів, у середньому 14 днів. Клінічну картину кліщового бореліозу умовно можна розділити на 3 періоди.
Перший період триває, в середньому, 7 днів;  для нього характерні симптоми  інфекційного захворювання, перебігає з ураженням шкіри. Відмічається синдром інтоксикації: головний біль, озноб, нудота, температура  від субфебрильної до 40 С°, болі в м'язах і суглобах, виражена слабкість, швидка стомлюваність, сонливість.  Через загальнотоксичні симптоми  найбільш постійні слабкість і сонливість.
Еритема на місці укусу кліща - основна клінічна ознака хвороби Лайма. На місці присмоктування кліща з'являється червона пляма або папула. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, часто супроводжується свербінням, форма її округла або овальна, рідше - неправильна.
Еритема може зберігатись тривалий час (місяці), іноді зникає без лікування через 2-3 тижні, в окремих випадках швидше (через 2-3 дні). На фоні лікування вона швидко регресує і до 7-10-го дня повністю зникає безслідно або залишаючи після себе пігментацію і лущення. На місці укусу кліща залишається скориночка або рубець.  
Еритема може перебігати без гарячки і без інтоксикації та бути єдиним симптомом захворювання.   Водночас, захворювання може перебігати без еритеми, але з гарячкою, інтоксикацією, що дуже утрудняє клінічну діагностику. У таких випадках підтвердження діагнозу можливе лише за допомогою лабораторних методів дослідження.
Якщо захворювання не лікувати, розвивається другий період, який характеризується виникненням ускладнень з боку нервової системи, серця, що розвиваються на 2-4-му тижні хвороби.
В однієї третини  хворих виявляють помірні симптоми енцефаліту у вигляді порушення сну, зниження уваги, розладу пам'яті, підвищеної збудливості, емоційних розладів та ін. Ураження периферичних нервів проявляється корінцевими розладами чутливості в шийному, грудному, поперековому відділах хребта. Хворі скаржаться на болі, оніміння, колення, відчуття повзання мурашок та інше. 
У цьому ж періоді, на 5-му тижні, приблизно у 8% хворих виникають серцеві порушення: болі, неприємні відчуття в області серця, перебої серцевих скорочень.  Може розвиватись міокардит, перикардит.
Впродовж всього другого періоду зберігаються слабкість, мігруючі болі в кістках, м'язах, суглобах.
Третій період характеризується ураженням суглобів. Він починається через 2 місяці і пізніше від початку хвороби, іноді через 2 роки. Зазвичай уражаються  великі  суглоби,  особливо колінні, нерідко з односторонньою локалізацією. У деяких випадках розвивається симетричний поліартрит. Артрити, як правило, рецидивують протягом декількох років та набувають хронічного перебігу з деструкцією кісток і хрящів.
Затяжний та хронічний перебіг захворювання іноді приводить до часткової або повної втрати працездатності.
Лікування хвороби Лайма проводиться в інфекційній лікарні, де перш за все проводиться терапія, спрямована на знищення борелій. Без такого лікування хвороба прогресує, переходить у хронічний перебіг, а у низці випадків приводить до інвалідності. Особи, що перехворіли, перебувають під медичним спостереженням ще протягом 2 років.
Захворюваність має яскраво виражену сезонність. Перший та основний підйом захворювань припадає на квітень – липень (пік у червні).
Профілактика хвороби Лайма полягає в дотриманні заходів індивідуального захисту від нападу кліщів; заходи специфічної профілактики не розроблені. Велике значення для профілактики зараження має правильне видалення кліща. Кліща, що присмоктався до шкіри, на 30-60 хвилин накривають ватою, змоченою будь-якою олією (соняшниковою, оливковою, вазеліном). Потім  пінцетом захвачують голову кліща біля краю хоботка та видаляють його із шкіри обережними коливальними або обертальними рухами, не допускаючи його розриву. Пошкоджену шкіру обробляють 3% перекисом водню і настоянкою йоду.
При укусі кліщем слід щонайшвидше звернутися до лікаря-інфекціоніста. У зв'язку з відсутністю заходів специфічної профілактики особливе значення має виявлення хворих за  ранніми клінічними ознаками та обов'язкова антибіотикотерапія за раціональною схемою, що дозволяє уникати важких пізніх ускладнень. Видаленого кліща необхідно дослідити на наявність борелій для цього слід звернутися до Голованівського відділення ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Головний лікар Голованівського ЦПМСД                                              М.Фоменко


Урядова програма "Доступні ліки"

Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської ОДР «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» від 03 квітня 2017 року №165-р в Голованівському районі починає діяти програма "Доступні ліки" .
Програма фінансується із субвенції обласного бюджету, який був виділений  на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань та розподілений між районними та міськими бюджетами. Із загальної суми 12 мільйонів 481 тисячу гривень Голованівський район отримав 398, 1 тисяч гривень.
«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.
Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:
1. Cерцево-судинні захворювання.
2. Бронхіальна астма.
3. Діабет 2 типу.
Перелік аптек Голованівського району,  що беруть участь у програмі:
1. ЦРА №29, вул.. Суворова, 6 (смт Голованівськ);
2. Аптека «Катя» вул. Соборна, 51 (смт Голованівськ);
3. Аптека №1, вул. Соборна, 88 (смт Голованівськ);
4. Аптечний пункт №1, вул. Пирогова, 2в (смт Побузьке);
5. Аптека №1, вул. Ринкова, 9 (смт Голованівськ);
Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні МНН у 5 сусідніх країнах України – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава.
Як пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки»?
Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (МНН) (діючу речовину ліків).
Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати не можливо.
На кожну призначену лікарем МНН має бути виписаний окремий рецепт. З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі “Доступні ліки”.
Наприклад: після візиту лікаря, пацієнт отримав рецепт на лікарський засіб з діючою речовиною “Бісопролол” 5 мг, 30 таблеток. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок, які містять МНН “Бісопролол”. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3, ін. Якщо, наприклад, ТМ2 – визначений, як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМ3 пацієнту доведеться доплатити – фактично різницю між ціною ТМ1 та ТМ3.
Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки?
 1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.


ГРИП

Грип – це гостре респіраторне захворювання (інфекція), яке різко проявляється після схованого інкубаційного періоду тривалістю 1 або 2 дні. Вірус грипу поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні зараженої людини.
Вірус грипу поділяється на три категорії: А, В, С. Тип А зазвичай є причиною сезонних епідемій. Ці віруси змінюються кожні кілька років, тож людський організм не може розвинути повний імунітет до вірусів типу А. Грип типу В – менш поширена форма захворювання, яка також може стати причиною спалаху грипу кожні три – п’ять років.
Грип типу С, викликає менш серйозні симптоми і зустрічається значно рідше.
Для грипу характерно виникнення епідемій, що охоплюють значну частину населення. Грип протікає важче, має дещо більшу смертність, частіше дає ускладнення. Є специфічні противірусні препарати: озельтамівір, занамівір, що передбачені виключно для лікування грипу.
Інкубаційний період грипу дуже короткий. Відчути нездужання можна вже в перші 24 години після зараження, а повну картину захворювання можна буде простежити через 1,5-2доби. Не помітити перші симптоми грипу неможливо, оскільки вони проявляються дуже гостро, на відміну від симптомів застуди.
Початок захворювання – при грипі завжди бурхливий, можна вказати навіть час, коли відчули, що хворі. Різке наростання лихоманки протягом кількох годин до 39-40°С та збереження її протягом 3-5 днів.
Характерні симптоми інтоксикації: озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль в лобово - скроневій області, біль при русі очних яблук, світлобоязнь, запаморочення, ломота в м’язах і суглобах. Невелика закладеність носа, болісний кашель і біль за грудиною по ходу трахеї на 2-у добу хвороби, почервоніння очей. Підвищена стомлюваність, слабкість, головна біль, дратівливість, безсоння можуть зберігатися протягом 2-3 тижнів після грипу.
Також можливо почервоніння білків очей, викликане розширенням судин або крововиливом, крововиливи у слизові оболонки, помітні на слизовій рота, кровотеча з носа, почервоніння обличчя, в той час як для інших шкірних покривів більш характерна блідість, крововиливи на обличчі, що сигналізують про среденьотяжкий або тяжкий перебіг хвороби.
Важливо розуміти, що далеко не всі вище перелічені симптоми грипу проявляються одночасно. Наприклад, задишка та боязнь світла може не бути, але буде спостерігатися сильна слабкість і швидка стомлюваність. Багато ще залежить і від того, в якій формі - легкій, середньо тяжкій або важкій - протікає
грип.
Небезпека грипу прихована в тому, що вірус постійно циркулює в крові хворого, виділяючи токсини і отруюючи організм. А це вже загрожує порушенням низки життєво важливих функцій організму, а також виникненням серйозних ускладнень зі здоров’ям.
Часом не так страшна сама хвороба, як ускладнення, що виникають після неї, наслідки ускладнень після грипу можуть бути вкрай негативними для організму.
Найпоширеніші ускладнення, що виникають після грипу, - пов’язані з дихальними шляхами. Найнебезпечніше з них – легенева пневмонія. Зазвичай при пневмонії спостерігається повторне підвищення температури до 38-39°С, біль в легенях, кашель, слабкість. Діагноз «пневмонія» може постановити тільки лікар. Менш небезпечним, але також неприємними ускладненнями можуть стати риніти, синусити, отити, трахеїти, багато з яких переходить у хронічну стадію.
Також нерідко виникають ураження нервової системи, у тому числі запалення головного і спинного мозку, серед яких виділяють арахноїдит, менінгіт і енцефаліт. Арахноїдит, або запалення павутинної оболонки мозку –
найпоширеніше з подібних ускладнень грипу.
Нерідко на тлі перенесеного грипу виникають і інші неврологічні і м’язові захворювання, такі як радикуліт, поліневрит.
Не виключені і ускладнення, пов’язані з серцево-судинною системою, в
тому числі міокардит, перикардит, а також ураження печінки, наприклад, синдром Рея (частіше у дітей).
Лікування грипу має відбуватися під контролем спеціаліста. Призначення дієвих препаратів може здійснювати лише лікар, ознайомившись з особливостями захворювання у конкретного пацієнта. Лікар може призначати пацієнту противірусні або протигрипозні препарати. Антибіотики не є засобом першої допомоги при грипі, оскільки це захворювання вірусної, а не бактеріальної природи. Лікар може призначити антибіотики, якщо впевнений в тому, що на тлі грипу виникли ускладнення (бронхіт або пневмонія) бактеріальної природи.
Медикаментозне лікування буде більш ефективним, якщо паралельно з ним дотримуватися постільного режиму, приймати вітамін С, вживати багато
рідини, проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення, де знаходиться хворий.
Лікування захворювання частіше відбувається амбулаторно. В умовах стаціонару лікують хворих з високими ризиками розвитку ускладнень.
Профілактика грипу - вести здоровий спосіб життя, прогулянки на свіжому повітрі, уникати контактів з хворими людьми, ретельно мити руки з милом, мастити в носі оксоліновою маззю 2 рази в день, пити побільше рідини, при необхідності використовувати маски, при наявності щеплювального матеріалу проводити щеплення.
Особливості лікування грипу у дітей Найголовніше правило – звернутися якнайскоріше до лікаря. Не варто
займатися самостійно лікуванням.
Поки лікар не прийшов, пам’ятайте, температуру до 38,5°С можна не збивати, якщо при цьому дитина поводиться спокійно. Якщо малюк кричить і
не може заспокоїтися, бажано дати йому дитяче жарознижуюче на основі парацетамолу, попередньо порадившись по телефону з лікарем. У будь-якому випадку, пам’ятайте, в якості жарознижуючих підходить тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин!
Якщо після прийому жарознижуючого температура не падає, лікар потрібен якомога швидше.
Рясне питво – ще одне правило лікування грипу у дитини. Давайте маляті пити те, що йому подобається на смак – компот із медом, чай із м’ятою, лимон і медом, шипшина, журавлинний морс, або відвар калини.
Якщо дитина на грудному вигодовуванні, якомога частіше прикладайте
її до грудей. Їй так і легше, і спокійніше буде. Крім того, грудне молоко відмінно втамовує спрагу і має антисептичну дію.
Не примушуйте дитину їсти, якщо вона не хоче. Адже так організм ніби економить сили на перетравленні їжі і пускає їх на боротьбу з інфекцією. Пропонуйте малюкові їсти часто, але потроху. І нехай їжа буде легка і поживна: фрукти, молочні продукти, кисіль, улюблена каша, відварене не жирне м'ясо, парова котлета.
Якомога частіше провітрюйте приміщення, де знаходиться хвора дитина. Робіть вологе прибирання не рідше ніж 2-3 рази на день. При цьому у воду можна додати ефірне масло апельсина, лимона, евкаліпта для дезінфекції.
Повітря в приміщені, де хворіє малюк, має бути зволоженим, це перешкодить поширенню інфекції і одночасно допоможе організувати дитині активніше опиратися вірусу.
Лікар потрібен якомога швидше, якщо з`явилися втрата свідомості, судоми, ускладнене дихання, задишка, відчуття браку повітря, інтенсивний біль де завгодно; помірний біль у горлі при відсутності нежиті, головний біль у поєднані з блювотою, набряк шиї, незникаючий при натисканні висип, температура вище 39°С, яка не починає знижуватися через 30 хвилин після прийому жарознижуючих, будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.
Дотримуйтесь спокою і будьте уважні до найменших змін в організмі дитини. Батьки у паніці - найгірші помічники під час лікування. І не поспішайте самі призначати дитині антибіотики або інші ліки.
Заступник головного лікаря Голованівського ЦПМСД, лікар-педіатр                               В.Ф.Піддубна


Міжнародний день некуріння

Щорічно з 1977 року за ініціативою Міжнародного союзу боротьби з раком у третій четвер листопада проводиться День некуріння. Цього року День некуріння випав на 21 листопада.  Ідея цього дня - закликати курців відмовитися від паління хоча б на день, щоб звернути їхню увагу на те, що кожна викурена сигарета завдає непоправної шкоди їх здоров'ю. У цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
За визначенням експертів ВООЗ, Україна належить до «гарячих точок» європейського регіону з проблем тютюнопаління. Щорічно в нашій державі від викликаних тютюном хвороб гине понад 100 тис. чоловік. Таким чином, в Україні кожні чотири хвилини помирає людина, смерть якої викликана курінням. 
На початку 20-го століття рак легень був унікальною хворобою, сьогодні рак легень – найпоширеніший різновид раку, зокрема у чоловіків в Україні.
Кожен з нас усвідомлює всю серйозність наслідків куріння тютюнових виробів. Але, знаючи до чого призводить куріння, багато хто продовжує випалювати тютюнові "палички".  Стурбованість викликає той факт, що розвиток згубної звички зачіпає молоде покоління, вагітних жінок і дітей.
Під тиском беззаперечних фактів про шкоду тютюну для здоров’я курців тютюнова індустрія зайняла таку позицію: куріння – це свідомий вибір дорослої людини, яка обирає ризиковану поведінку.
Окрім усього, куріння може викликати рак кишківника. До такого висновку прийшли вчені, провівши обстеження 42 тисяч жінок у віці від 55 до 69 років. Як з'ясувалося, ризик виникнення раку кишківника у курців на 18% вище. Найбільша вірогідність захворіти на цю недугу у жінок похилого віку, які мають шкідливу звичку курити. 
Ризик розвитку атеросклерозу у пацієнтів, що палять, майже в 1,5 раза вище, ніж у некурців. Ймовірність летального результату при атеросклерозі залежить від кількості викурених цигарок, а інфаркту міокарда - прямо пропорційна цій кількості. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується до такого ж рівня через 15 років. 
За даними вчених, через 3 місяці після відмови від куріння покращуються функції зовнішнього дихання. Через рік ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується на 50 відсотків. Через 5 років ризик розвитку інсульту знижується до рівня людей, котрі ніколи не палили.
Усвідомлення того, що куріння – це зло, допоможе побороти нікотинову залежність. Впливає на зменшення армії курців і підвищення цін на тютюнові вироби.  Проте наразі продовжують курити люди не заможні, а ті, що живуть у постійних стресах та фінансово не забезпечені.
Позбутися тютюнової залежності і куріння може практично кожен, тільки робити це слід за правилами, а ще краще за рекомендацією лікарів, які володіють методами лікування тютюнової залежності.
Отже слід поставитися до цього серйозно, зважити всі за і проти, і в кінцевому підсумку сказати «Ні» палінню.
                                                     
З повагою, лікар терапевт І категорії
Побузької лікарської амбулаторії                                                    Тринька Г.В.


30 вересня медична спільнота нашої країни відзначає Всесвітній день серця. Однією із причин чому виниклда потреба відзначення цієї дати є те, що серед смертності від інших хвороб населення найбільшу проблему становлять хвороби системи кровообігу, смертність від яких в Україні за 1995 - 2004 роки зросла на 13,3% та перевищує середньоєвропейський показник удвічі, а країн Євросоюзу - в 3,6 разу. Найвагомішому патологією серед усіх хвороб системи кровообігу, як в Україні, так і в ЄС, є ішемічна хвороба серця, однак в Україні її частка в стуктурі набагато вища (60% порівняно з 45% у ЄС).

   Зміцнення здоров'я ы вдосконалення системи його охорони, як свытова проблема сьогодення, знаходить відображення в національних та офіційних документах Всесвітньої організації охорони здоров'я. В Україні розроблена Державна програма запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2006-2010 роки, затверджена Постановою Кабінету Міністрів від 31.05.2006 року.

   Існує кілька шляхів запобігання розвитку серцево-судинних захворювань: саме головне не займатись самолікуванням, хоча це явище і широко розповсюджене через обмежені доходи. Звертайтесь до лікарів, які допоможуть вам виявити та зкорегувати наявні фактори ризику розвитку хвороби, навчити самоконтролю за станом здоров'я, нададуть дієтичні рекомендації. Пацієнт повинен розуміти, що існує прямий зв'язок між його стилем життя та захворюванням.

На території Голованівського району фунціонує:

  • Голованівська центральна районна лікарня;
  • Дільнична лікарня смт. Побузьке;
  • Амбулаторії: с. Перегонівка, с. Молдовка, с. Клинове;
  • Амбулаторія сімейної медецини с.Троянка;
   Фельдшерсько-акушерскі пункти: Шепилове, Олександрівка, Одая, Пушкове, Капітанка, Липовеньке, Маріямполь, Новосілка, Розкішне, Красногірка, Роздол, Люшнювате, Свірневе, Межирічка, Наливайка, ст.Голованівськ, Краснепілля, Журавлинка, ст.Ємилівка, с.Ємилівка, Грузьке, Семидуби, Вербове, Полонисте, Давидівка, Крутеньке, Табанове, Лебединка, Лащівка.

Графік роботи поліклініки Голованівської центральної районної лікарні

Зав. поліклінікою 8.00 - 15.40
Кабінет ЛКК 10.00 - 14.00
Онкокабінет 8.00 - 15.40
Оглядовий кабінет 8.00 - 15.40
Стоматолог 8.00 - 14.42
Райпедіатр 8.00 - 17.45
Оталиринголог 8.00 - 13.45
Стоматолог-ортопед 8.00 - 14.40
Педіатр 8.00 - 15.40
Невропатолог 8.00 - 10.00
Райневропатолог 10.00 - 14.00
Фізіотерапевт 8.00 - 16.40
Квбінет планування сім'ї 8.00 - 12.00
Дільничий терапевт 8.00 - 15.40
Дерматовенеролог 8.00 - 15.40
Пульмонолог 8.00 - 11.00
Гінеколог 8.00 - 15.40
Окуліст 8.00 - 15.40
Райтерапевт 8.00 - 17.45

Прийом відвідувачів по осбистим питанням

  • Головний лікар району до 12.00 щоденно - 2-16-03
  • Заступник головного лікаря по мережі до 12.00 вівторок, четвер, п'ятниця - 2-12-53
  • Заступник головного лікаря по лікувальній частині - з 14.00 до 16.00 щоденно
  • Заступник головного лікаря по лікувально-трудовій експертизі - з 8.00 до 10.00 понеділок, середа, п'ятниця
  • Завідуючий поліклінічним відділенням - з 8.00 до 10.00 щоденно

Вакантні посади лікувально-профілактичних закладів по Голованівському району

Посада Кількість вільних ставок
Голованівська центральна районна лікарня
Лікар-терапевт 1,0
Лікар-психіатр 0,5
Лікар-анестезіолог 1,0
Лікар-уролог 0,5
Лікар-кардіолог 0,5
Лікар-інфекціоніст 0,25
Лікар-неонатолог 0,5
Лікар-стоматолог 1,0
Лікар-лаборант 1,0
Лікар-онколог 0,5
Лікар-трансфузіолог 0,5
Лікар-функціональної діагностики 0,5
Побузька дільнична лікарня
Лікар-офтальмолог 0,5
Лікар-педіатр 1,0
Клинівська сільська лікарська амбулаторія
Лікар-педіатр 1,0
Лікар-стоматолог 1,0
Молдовська сільська лікарська амбулаторія
Лікар-педіатр 0,75
Акушерка 1,0
Лаборант 1,0
Троянська амбулаторія сімейного лікаря
Акушерка 1,0
Медична сестра-помічник сімейного лікаря 1,0
Перегонівська сільська лікарська амбулаторія
Лікар-терапевт 1,0

 


Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Головне управління державної служби України

Головне управління статистики