Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому сайті. Там, де Ятрань круто в'ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів – Голованівщина. Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. На сьогоднішній день ми досягли фінансово-економічної, промислової стабілізації, стрімко розвивається громадська активність, потужний імпульс надано розв'язанню соціальних проблем. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій відновлено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". Працюють промислові підприємства ДП "Межиріцький вітамінний завод" ДАК "Укрмедпром", ТОВ "Відродження" та ТОВ "КЛК", ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер". Район займає одне з перших місць в області за площею лісів. ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер" займаються зовнішньоекономічною діяльністю, мають зв'язки з такими країнами як Німеччина.

Символіка Голованівського району


      

   Герб і прапор Голованівського району є офіційними територіальними символами, створеними за всіма правилами та традиціями геральдики та вексилології, що відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції Голованівщини.

   Герб
Голованівського району має форму заокругленого щита з зображенням козацької шаблі на малиновому фоні в нижній частині. Герб поділено на дві половини горизонтальною полосою срібного (білого) кольору.

   На увічнення в районному гербі звитяг землеробства - золоте три колосся, розміщене по всьому щиту, але переважно в верхній частині на зеленому фоні. Зелений фон символізує надію, радість та достаток. Малиновий - хоробрість, мужність, гідність.

   В правому верхньому куті розміщено квадрат розбитий на дві різні частини з малиновим та жовтим кольорами - кольорами прапора Кіровоградської області, що символізує приналежність району до області.

   Щит має золоту кайму. Герб обрамлений картушем. Внизу та обабіч - листя поширених на території району калини та дубу. У верхній частині картуша листя переходить в рослинний орнамент. Картуш виконано під колір деревени. Листя перевите синьою стрічкою, на якій вміщено девіз: "Благословенні мир і праця".

   Прапор виготовлений в тонах герба та української палітри. Прямокутне полотнище має співвідношення полів 2:3. В його структурі враховано особливості району. Полотнище обрамлене білими полосами по 1/8 від ширини прапора кожна (що символізує межиріччя Південого Бугу та Ятрані). В середині полотнища навпіл розміщені малиновий та зелені фони. А на відстані 1/8 ширини прапора від древка на малиновому фоні обрамлений золотий щит - герб Голованівського району.


Державна символіка України

 


Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Головне управління державної служби України