Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому веб-сайті! Там, де Ятрань круто в»ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів - Голованівщина! Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій забезпечено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат». Працюють промислові підприємства ТОВ "Відродження", ТОВ «КЛК», ДП «Голованівське ЛГ». За площею лісів район займає одне з перших місць в області. ДП «Голованівське ЛГ» займається зовнішньоекономічною діяльністю. Район розташований у досить вигідному географічному положенні. Через район проходять дороги загального користування, з них – державного значення "Ульяновка – Миколаїв", а також залізничні колії. В економіці провідне місце належить сільськогосподарському виробництву. Так аграрний сектор економіки становить 43 відсотка загального виробництва товарної продукції в районі. Основні зернові культури, що вирощуються в районі, озима пшениця, ячмінь, кукурудза, зернобобові, гречка. Значне місце серед технічних культур займають соняшник і соя.Багата і щедра земля Голованівщини стала колискою талантів і дала світові відомих діячів науки, культури і спорту. Гордістю для району є народний аматорський хор "Візерунки", народний аматорський вокальний колектив "Деліціа", народний аматорський духовий оркестр Побузького будинку культури, народний аматорський театр «Агітатор», народний аматорський театральний колектив Олександрівського будинку культури. Ми завжди раді зустрічати друзів на нашій привітній Голованівській землі. Запрошуємо до співробітництва!


  


Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


ЩАСТЯ ДИТИНИ  – ЖИТИ В РОДИНІ!

Найкраще середовище для життя й розвитку дитини – сім’я. Якщо це було б можливо, то кожна дитина зростала б в сімейному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку, успішної соціалізації. 
Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава. Пріоритетом у влаштуванні таких дітей Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» визначено саме сімейне виховання. Розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що в останні роки набув загальнодержавного значення, є життєво необхідною умовою виховання дітей, позбавлених можливості виховуватися в біологічній родині. 
 Усиновлення, опіка та піклування над дітьми, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу – перевірені часом форми сімейного виховання дітей-сиріт  і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1-го до 4-х дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Функціонування прийомних сімей регулюється Положенням про прийомну сім’ю, затвердженим постановою КМУ від 26.04.2002 р. №565.
  Метою створення прийомних сімей є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти влаштовуються в сім’ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професійно-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. За сприятливих умов дитина може повернутися в рідну сім’ю.     Особливістю прийомної сім’ї, як альтернативної форми сімейного влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є те, що:
   - дитина, яка виховується у прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей;
   - кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, розрахований на осмислення батьками проблем, пов’язаних із приходом у сім’ю нового вихованця;
- утримання прийомної дитини в сім’ї фінансується державою, одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення; 
   - прийомні батьки у вирішенні проблем прийомної дитини співпрацюють із соціальним працівником, який здійснює соціальне супроводження  прийомної сім’ї, що передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї;
   - прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками й іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонені рішенням суду.  
 Влаштування дітей у прийомну сім’ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли повноліття.
Необхідною умовою створення прийомної сім’ї є згода всіх її членів на влаштування нового вихованця. 
На даний час в Голованівському районі успішно функціонує 12 прийомних сімей, в яких виховується 27 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Нажаль в нашій країні дуже багато дітей, які мріють про маму і тата. Саме Ваша сім’я може стати для прийомної дитини осередком любові і тепла, якого вона прагне... І саме Ви навчите її більше усміхатися, любити людей і бути щасливою. І Ваш вчинок зробить цей світ добрішим...Ми віримо, що Ви чуйна та щира людина і доля дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування не байдужа Вам.
Зважтеся на цей крок! Пам ятайте, що щастя дитини  – жити в родині!
За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: смт Голованівськ, вул. Соборна, 48, 4 поверх, каб. 405 Голованівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Телефон для довідок 3-00-03.


ОБИРАЙ ЖИТТЯ!

Страшне слово «наркотики», на жаль, настільки щільно увійшло в наше життя, що практично кожна дитина, підліток має ризик бути втягнутим в цю смертельну гру.
З метою профілактики поширення наркоманії та пропаганди здорового способу життя серед жителів смт. Голованівськ 21 лютого 2018 року фахівці Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели акцію «Обирай життя!».
В ході акції було розповсюджено буклети та листівки з питань профілактики поширення наркоманії та популяризації здорового способу життя. Також фахівці Центру провели опитування серед населення щодо поінформованості з даного питання.


Для ефективної співпраці у сфері протидії поширенню наркоманії 19 лютого 2018 року, під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації О. Бугаєнко, проведено чергове засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
На засіданні заслухано звіти членів координаційної ради про виконання заходів Районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки відповідними організаціями та установами протягом 2017 року.
Також було розглянуто пропозиції до плану роботи координаційної ради на 2018 рік щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, популяризації здорового способу життя в молодіжному середовищі.
За результатами засідання прийнято рішення щодо удосконалення заходів з попередження наркоманії та протидії злочинності пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, прекурсорів та психотропних речовин.
Дано відповідні доручення.


Згідно плану роботи на 2018 рік фахівці Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводять інформаційно-просвітницьку кампанію щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу.  З цією метою налагоджено співпрацю з Голованівським  районнм центром зайнятості, де фахівці Центру приймають  участь в семінарах  та проводять бесіди для безробітніх на теми: «Батьки, знайдіть мене!», «Що таке прийомна сім’я», «Прийміть дитину у родину», «Патронат над дитиною», «Станьте патронатними вихователями», «Наставництво – що це таке?» та інші. Так,     09 лютого 2018 року фахівці Центру також прийняли участь в семінарі районного центру зайнятості та ознайомили присутніх з сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та іншими соціальними послугами, які надає РССССДМ.


З метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі та пропаганди здорового способу життя 08 лютого 2018 року фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено заходи з учнями НВК «Перегонівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ДНЗ» та філії «Межирічківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.».
В заході прийняли участь: лікар-дерматовенеролог центральної районної лікарні – О.В. Брижатюк, провідний інспектор Голованівського РВ УДСНС України в Кіровоградській області старший лейтенант служби цивільного захисту – О.В. Юхимцем, інспектор з інформаційної підтримки Голованівського ВПГУНП в Кіровоградській області старший лейтенант поліції – А.С. Шеремет
З учнями шкіл проведено інформаційно-профілактичні бесіди на теми: «Шкідливі звички та їх вплив на організм дитини», «Права та обов'язки дитини», «Що потрібно знати про ВІЛ/СНІД?», «Безпечний відпочинок у зимовий період», «Попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми».
Також шкільним адміністраціям надано буклети, листівки, плакати відповідної тематики для поширення серед вчителів та подальшого використання в роботі.


З метою профілактики поширення наркоманії та пропаганди здорового способу життя серед молоді 1 лютого 2018 року фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в ПТУ №38  було проведено захід «Обирай життя!». 
В рамках заходу серед студентів професійно-технічного училища відбувся конкурс малюнку «Антиреклама наркотиків», а також проведено бесіду та вікторину на відповідну тематику.
Найактивніші учасники заходу були відзначені подарунками.

 


День святого Миколая - найбажаніше свято для дітлахів. Саме тому 15 грудня  2017 року в приміщенні районної бібліотеки для дітей відбулося святкове засідання Клубу спілкування прийомних сімей на тему: "Дитинство має бути святом". 
Фахівці Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з працівниками служби у справах дітей РДА та районної бібліотеки для дітей підготували для прийомних діток чудове свято з іграми, конкурсами, подарунками та навіть солодким столом.
Прийомні діти підготували презентацію своїх дитячих талантів. Наші прийомні дітки дуже гарно малюють, співають, займаються квілінгом, бісероплетінням, в'язанням крючком та навіть пишуть вірші. Особливо хочеться відмітити Зімницю Анатолія, який виховується в прийомній сім'ї Ченчиків із Побузького. Хлопчик дуже гарно грає на акордеоні, приймає участь в районних та обласних конкурсах, в минулому році зайняв перше місце в конкурсі обласного рівня.
Працівники  районної бібліотеки провели для дітей захопливі вікторини, конкурси та ігри.
Прийомні мами разом з дітьми підготували домашні смаколики для участі в конкурсі " Домашньої випічки". Всім учасникам було оголошено подяку від Голованівського РЦСССДМ за участь в конкурсі.
Служба у справах дітей РДА порадувала діток солодкими подарунками до Дня святого Миколая.
Загалом зустріч пройшла весело і святково. Дуже приємно дивитись на веселих і щасливих дітлахів. Нехай Святий Миколай оберігає та захищає їх.


У грудні є чудове свято – день Святого Миколая. Воно дуже важливе для дітей і по-особливому прекрасне. Це свято наповнене дивом і добром. Фахівці центру соціальних служб, для сім’ї, дітей та молоді вітають вас зі світлим святом. Бажаємо, в першу чергу, міцного здоров'я, щастя, успіхів. Нехай ваші бажання і мрії обов’язково збуваються. Хай добрий ангел завжди супроводжує вас, а Святий Миколай дає віру в добро.
Голованівський районний центр соціальних служб, для сім’ї, дітей та молоді до дня Святого Миколая підготував подарунки у вигляді солодощів для дітей пільгових категорій, які проживають на території Голованівського району.

 


З 4 по 10 грудня в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім. С. В.Шеврякова проводяться заходи правової тематики в рамках функціонування Всеукраїнського тижня права, проведення якого започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.
6 грудня 2017 року фахівці із соціальної роботи Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також прийняли участь у Дні правових знань «Ризикована поведінка підлітків: причини та наслідки» для учнівської молоді 9- го «В» класу місцевої школи – гімназії. На захід також були запрошені начальник сектору превенції патрульної поліції Голованівського ВПГУНП капітан поліції Вільчинський В.В., начальник відділу представництва Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Шеремет С.М., начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги цього ж центру Пташник І.М., вчитель історії та права НВК «Голованівська ЗШ І –ІІІ ст. ім.Т.Г.Шевченка – гімназія» Склярову Н.С.
Мова йшла про проблеми, обумовлені ризикованою поведінкою молоді. Навіщо підлітки ризикують? Вони експериментують, самостверджуються і досліджують. Саме тому, їм було цікаво і корисно довідатись від запрошених гостей про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі, змусили замислитись учнів над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати. Учасникам заходу спеціалісти роздали буклети «Твої права – твій захист», «Безоплатна правова допомога» та надали інформацію про контактні телефони довіри правоохоронних органів, цетру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру системи безоплатної правової допомоги, щоб в разі потреби молоді люди завжди змогли одержати підтримку, а не залишатись один на один з проблемами.


Допомагати просто!!!

02 листопада  2017 року фахівці із соціальної роботи  Голованівського районного   центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відвідали пологове відділення Голованівської районної центральної лікарні, в якій перебуває немовля,  батьки якого перебувають в складних життєвих обставинах, яке потребує допомоги та піклування. Було організовано отримання соціально-гуманітарної допомоги   у вигляді засобів особистої гігієни та дитячого одягу.
Кожен небайдужий серцем може допомогти маленькій крихітці. Бо тільки від нас залежить добробут та повноцінне існування наших майбутніх громадян.


З добром до людей

28 серпня завершилася благодійна акція до Дня Незалежності України, яка проходила серед установ та організацій Голованівського району, з ініціативи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Схід України та зона АТО  - це найболючіші питання сьогодення. Разом з тим, навіть за таких життєвих обставин продовжує свою роботу Красногорівська загальноосвітня школа І-ІІ ст. №5, що знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції (місто Гірник, Мар'їнський район, Донецька область), в якій навчається 170 дітей. Першого вересня школу поповнять ще 35 школяриків. Діти не винні в тому, що їм доводиться навчатись в небезпечних для життя умовах, в умовах постійного  стресу та напруги.  Ці дітки потребують допомоги та підтримки з нашого боку. Адже в цей урочистий день  діти Донеччини, як і всієї України, хочуть одягнути вишиванку й вийти на вулицю.
Тому в рамках  акції було закуплено 35 вишиванок для учнів 1 класу Красногорівської  загальноосвітньої школи I-II ст. №5. До акції з ентузіазмом долучилось 26 організацій району. Така кількість бажаючих взяти участь в заході, який об’єднує та надихає, переконує: вишиванка – це не просто національний одяг, а поклик і стан душі.
І в такий нелегкий для нашої країни час сподіваємось, що патріотизм та спільні зусилля допоможуть нам відстояти мирне небо та незалежність України.


Станьте патронатними вихователями!

Бувають ситуації, коли діти потрапляють у складні життєві обставини, такі як, наприклад, батьки загинули, або захворіли і тимчасово не можуть доглядати за дитиною, або через зловживання батьками алкогольних напоїв діти залишаються без належного догляду.  На жаль такі випадки трапляються частіше чим ми думаємо. Щоб допомогти діткам, які опинилися в складних життєвих обставинах, в Україні з 2016 року на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Патронатні родини  вже давно практикуються  у багатьох країнах Європи та США, як підготовка дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи усиновлення.
Патронат над дитиною — це тимчасовий (до 3-ох місяців) догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.
Паралельно в цей час із рідними батьками дитини спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі з уповноваженим закладом здійснює догляд та  виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час їх перебування в патронатній родині.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, — за згодою), проходять обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За результатами навчання обласний центр видає кандидатові у  патронатні вихователі та членові його сім’ї довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження — рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.
У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Патронатний вихователь отримує плату – грошове забезпечення у розмірі п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків. Також на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину виплачується соціальна допомога у розмірі два прожиткових мінімуми на місяць для дітей відповідного віку. Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в  сім’ю  патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї.
Детальну інформацію про створення патронатної родини ви можете дізнатися за телефоном: 3-00-03, а також за адресою: смт Голованівськ, вул. Соборна, 48,  приміщення Голованівської  районної державної адміністрації (4 поверх, 405 каб)  Голованівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. 


Голованівський  РЦСССДМ з нагоди Міжнародного дня захисту дітей надав подарунки у вигляді солодощів дітям учасників АТО, які проживають на території Голованівського району. Подарунки було вручено через представників сільських і селищних рад.

 

 


У перший літній день на Голованівщині, як і у всій Україні, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Це свято не лише дітей, а й тих, хто завжди поруч з ними, хто піклується і допомагає  твердо стати їм справжніми людьми.
Працівники  Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  від усього серця вітають вас з цим теплим та прекрасним святом. Діти – це найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє.  Дуже хочеться, щоб наші діти щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Немає більшого щастя, аніж сміх щасливих дітей. Віримо, що дорослі зроблять усе, щоб дитячі мрії стали дійсністю, адже саме для цього всі ми живемо та працюємо.
Звертаємося до всіх дорослих. Зігрівайте теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуйте зусилля заради їхнього  майбутнього, і тоді маленькі  голованівці виростуть  гідними  людьми і неодмінно стануть гордістю нашого району.
Зичимо вам, дорогі хлопчики та дівчатка, міцного здоров'я, успіхів, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків, сяючих посмішок, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул!


«Зупинимо насильство над дітьми»

Проблема насильства над дитиною довгий час була закритою для обговорення та висвітлення не лише в Україні, через що їй не приділялося достатньо уваги. Не вівся облік жертв сімейного насилля, пошук методів корекційно-реабілітаційної роботи та шляхів вирішення даної проблеми. На сьогоднішній день насильство над дітьми у сім’ях набуло такого розвитку, який можна порівняти лише з наркоманією і алкоголізмом. Насильство над дітьми – надто неприємна річ, про яку ми завжди говоримо з осудом, обуренням.                 Насильство – це дія, що порушує права і свободи людини, і часто заснована на неможливості захиститись. Діти – це маленькі люди, вони мають ті ж права, що і дорослі: право на рівний захист перед законом; право не піддаватися жорстокому ставленню; право на життя та фізичну недоторканність; право на найвищі стандарти фізичного та психічного здоров’я та інші. Ми частіше звертаємо увагу на фізичне насильство, коли дитині завдають різних тілесних ушкоджень. Але насильство – це не тільки побої, в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї» чітко вказано види насильства в сім’ї: фізичне,сексуальне, психологічне та економічне.
Частіше за все діти зазнають фізичного насильства -  це дії, які  можуть здійснюватися у формі штовхань, побоїв, катування, струсу, у виді ударів, ляпасів, припікання гарячими предметами, рідинами, запаленими сигаретами, у вигляді укусів і з використанням усіляких предметів як знаряддя катування, загрози зброєю, загрози заподіяти шкоду родичам або друзям.
  Але не кожна дитина знає, що їй після чергової домашньої прочуханки можна звернутися в відповідні установи та знайти захист.
 Отже, тобі потрібна допомога – можеш сам (сама) звернутися до нас розказати, що відбувається в сім’ї, як тобі боляче, страшно та самотньо.
Голованівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіза тел. 3 00 03, служба у справах дітей Голованівської РДА – 2 18 60,
Голованівське ВП ГУНП у Кіровоградській області – 102,
Управління соціального захисту населення Голованівської РДА – 2 10 98


ЩАСТЯ ДІТЕЙ У НАШИХ РУКАХ

Родина – якеблизьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинствавідчуваємоматеринськуніжність та тепло, батьківськудопомогу та мудре слово. Та є діти,якінедобровільнопозбавленіцьогопочуття. Тому хтовиріс у ріднійсім’їважкоуявити, щовідчуваютьмаленькідіти, якізалишилися без батьків. Вони позбавленілюбовіі піклування та один на один постають перед життєвимитруднощами.
Проблема дитячогосирітства з кожним днем стаєбільш актуальною і болючішою темою для нашогосуспільства. Однакостанніми роками змінилисяпріоритетидержавноїполітики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомнісім’ї).
Кожна обділена долею дитина вірить, що її коли-небудь заберуть із казенних сирітських притулків в сім’ю до домашнього тепла, батьківської турботи, материнської ласки, де її будуть розуміти, підтримувати, виховувати у любові, візьмуть за руку та проведуть по нелегкій дорозі життя.
Прийомна сім’я є альтернативою біологічній родині для таких діток. Це шанс знову відчути тепло та затишок домашнього вогнища. Діти - це наше майбутнє, і не важливо чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та часточку любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя цих дітей потрібно так мало: добре слово, привітна посмішка і надія на краще майбутнє.
На території нашого району вже створено 12 прийомних сімей, в яких виховуються 28 прийомних дітей.
Прийомна сім’я – це сім’я, або окрема особа (яка не перебуває в шлюбі) що добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Особливістю прийомної сімї є те що:
-прийомна дитина зберігає статус дитини-сироти і користується всіма відповідними пільгами;
-кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять навчання з метою підвищення виховного потенціалу;
-прийомна сім’я знаходиться під соціальним супроводженням  РЦСССДМ;
-прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання  дитини.
Якщо ви бажаєте створити прийомну сім’ю або отримати додаткову інформацію з даного питання, звертайтесь до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за адресою: смт Голованівськ, вул. Соборна, 48, 4 поверх, каб.1 (приміщення райдержадміністрації) або за телефоном 3-00-03.

Щастя дітей у наших руках, не будьмо байдужими!


Станьте патронатними вихователями!

З 2016 року в Україні на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас — цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США, як свого роду підготовку дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи всиновлення.
Патронатна родина — це тимчасове влаштування дитини (до 3-ох місяців), яка опинилася у складних життєвих обставинах. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.
Паралельно в цей час із рідними батьками спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.
            Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час перебування. Сім'я патронатного вихователя – це подружжя в якому один із членів на професійній основі виконує обов'язки патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов'язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки (навчання проходить після виявлення бажання бути патронатною сім'єю); відповідають іншим вимогам.
Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Плюс на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя буде надаватись соціальна допомога – два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Патронатні сім’ї – це дуже добре. Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.
Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.
Дізнайтеся детальну інформацію за адресою смт Голованівськ, вул. Соборна, 48,  приміщення Голованівської  районної державної адміністрації (4 поверх, 405 каб):  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 3-00-03.


28 березня 2017 року роботу спеціалізованого формування обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” було організовано в Голованівському районі. До виїзду було залучено начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Уманську Віту Валеріївну, методиста відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Барбанову Ольгу Михайлівну, голову громадської організації «Штаб юридичної допомоги військовим» та юриста громадської організації «Юридична сотня» Красова Антона Ігоровича, учасника АТО, члена громадської організації «Юридична сотня» Олександра Рибкіна .
В ході запланованої роботи, були проведені наступні заходи:
- засідання групи за інтересами (актуальними проблемами сім’ї) для прийомних батьків в рамках навчання з метою підвищення їх виховного потенціалу під керівництвом методиста відділу методичного забезпечення соціальної роботи Барбанової О. М. За результатами учасники отримали довідки про проходження навчання для прийомних батьків з метою підвищення їх виховного потенціалу;
- зустріч з  демобілізованими учасниками антитерористичної операції. В ході діалогу з учасниками антитерористичної операції голова громадської організації «Штаб юридичної допомоги військовим» та юрист громадської організації «Юридична сотня» Красов Антон Ігорович та учасник АТО, член громадської організації «Юридична сотня» Олександр Рибкін не тільки висвітлили питання щодо надання їм пільг і гарантій, визначених законодавством, забезпечення санаторно-курортним лікуванням тощо, але і дали відповіді на питання щодо вирішення проблемних питань, з якими стикаються бійці в юридичному полі;
- тематичний короткостроковий навчальний семінар під керівництвом начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Уманської Віти Валеріївни для спеціалістів Вільшанського, Гайворонського, Голованіського та Благовіщенського районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  на тему: «Здійснення соціальної роботи з різними категоріями населення, в тому числі раннього виявлення та надання соціальних послуг сім’ям/особам, які опинилися у складних життєвих обставинах». На навчанні було розглянуто ряд актуальних питань щодо здійснення соціальної роботи та надання соціальної допомоги сім’ям та особам, які потрапили в складні життєві обставини. За результатами всі учасники семінару  отримали довідки про участь у навчальному семінарі.


Діти, як говорять - це квіти життя, але чи розквітнуть вони чи зів'януть, залежить лише від нас!

Ось саме тому 24 березня 2017 року працівники Голованівського РЦСССДМ та Районної бібіліотеки для дорослих ім.С.В.Шеврякова вирішили об’єднатись та провести для учнів 7-9 класів опорної школи НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.Т.Г.Шевченка» інформаційно – просвітницькі заходи на тему: «Життя людини – це найвища цінність». Метою заходів стало: допомогти учням зрозуміти суть людського життя, визначити своє місце в ньому, сприяти вихованню в них людяності, чесності, працьовитості, відповідальності, любові до людей, до рідної землі; розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього життя, прагнення з'ясовувати, доводити, міркувати. Бесіда супроджувалась роздумами дітей про життя - для чого людина приходить у цей світ, який смисл у цьому всьому, в чому сенс життя? Також вони малу змогу переглянути підготовлені відеоролики: «Цінуй своє життя», «Від життя без кінцівок до життя без кордонів - австралійця Ніка Вуйчича», а на завершення  кліп української групи Тартак «Жити».


06 березня 2017 року Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено засідання Клубу спілкування прийомних сімей, на тему: «Діти – це наше майбутнє». В засіданні взяли участь прийомні батьки та прийомні діти району, а також начальник Служби у справах дітей РДА Карабенюк Т.Л.
Викладачі районного будинку дитячої юнацької творчості провели для прийомних діток майстер-класи. Також з дітками провела психо-діагностичну роботу по встановленню міжособистісних контактів дітей соціальний педагог опорної школи  НВК  «Голованівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г. Шевченка - гімназія» - Мукоїда М.В.
Під час спілкування із прийомними  батьками було обговорено ряд проблемних питань, а саме: синдром емоційного вигорання прийомних батьків, причини та профілактика; здоров’я  прийомних дітей; проблеми  у вихованні прийомних дітей та методи їх вирішення та інші. Керівником спеціалізованого формування Вишневською О.О. було надано консультації з хвилюючих питань, ознайомлено з листами ОЦСССДМ, графіками проходження навчань для підвищення виховного потенціалу прийомних батьків тощо. Фахівці центру привітали жінок та дівчаток з наступаючим святом 8-го березня та вручили пам’ятні подарунки.


03 березня 2017 року Голованівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі філії "НВК Капітанської ЗШ-ДНЗ" проведено круглий стіл на тему: «Відповідальнебатьківство – запорука щасливого майбутнього дітей.Материнська любовнайсвятіша.» з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають в с.Капітанка та перебувають на обліку Центру.
В засіданні круглого столу взяли участь -  начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Т.Карабенюк, провідний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації – І.Руда, завідувач сектором – головний державний інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Гирбу, директор Голованівської районної бібліотеки ім.С.В.Шеврякова – Н.Коваленко, директор філії "НВК Капітанської ЗШ-ДНЗ" – Т.Вдовиченко, секретар Капітанської сільської ради – І. Кирилюк, бібліотекар Капітанської сільської бібліотеки – В.Щуренко, завідуючий Капітанським ФАПом – В.Пенцак та фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ- О.Копієвська та Ю. Проценко. В ході роботи з сім’ями, керівниками та спеціалістами була акцентована увага на належне виконання батьківських обов’язків, також наголошено на відповідальності батьків за своїх дітей.
Начальник служби у справах дітей Т.Карабенюк наголосила на створення належних умов для проживання та виховання дитини в сім’ї.  Завідувач сектором – головний державний інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Гирбу поінформувала присутніх про різні види допомоги передбачених державою сім’ям з дітьми. Директор Голованівської районної бібліотеки ім.С.В.Шеврякова – Н.Коваленко повідомила, що на базі бібліотеки працює безкоштовна правова приймальня. Також під час проведення заходу були порушені питання щодо успішності,  змістовного дозвілля та збереження фізичного і психологічного здоров’я дітей в даних сім’ях. Під час спілкування батьки запрошені на круглий стол висловили свої нагальні проблеми, які поставлені на контроль заступника районної державної адміністрації  - О.Бугаєнко та соціальних служб, а також подякували за небайдужість до них влади району. 
Після офіційної частини учасниками круглого столу проведено тестування «Чи хороший (а) Ви батько (мати)?», а по завершенню заходу батьки мали можливість отримати щирі привітання, теплі слова та подарунки виготовлені власними руками з нагоди 8 Березня від найрідніших – своїх діток.
Працівники Центру, дітей також не залишили без уваги, за активну участь їм було вручено подарунки та солодощі.


 21 лютого, наша країна разом з усім світом відзначала День рідної мови. Ми з вами одержали у спадок багату, розвинену, мелодійну мову. Наша мова - одна з найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу. За милозвучністю вона посідає третє місце у світі після французької та іранської. Нею можна висловити все: і найглибші думки, і найпотаємніші почуття. Винятковість цього свята в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об'єднала спільна історична доля в єдиний моноліт— народ.
Не залишились осторонь цього великого свята й працівники нашого Центру  В читальному залі бібліотеки було взято участь у проведенні години мовної ерудиції «Цілюща криниця душі – рідна мова». Активну участь у заході взяли учні 10 – го класу НВК « Голованівська ЗШ І – ІІІ ст. ім.Т.Г. Шевченка – гімназія» разом з вчителем української мови та літератури Богачук Ліною Миколаївною. Учасникам надали можливість перевірити свої знання з української мови, запросивши взяти участь в різноманітних конкурсах на знання рідної мови, під час яких учні виявили кмітливість та гарні знання. 
Диплом «Кращий знавець рідної мови» отримала Бойко Софія, а найактивнішими учасниками змагань стали Крижанівський Владислав та Виноград Валентин.
Тепла, дружня атмосфера збереглася і після закінчення свята. Присутні обмінювалися враженнями від перегляду відеомовного – флешмобу, фотографувались біля книжкової виставки «Чари мови серцем відчуваю…» та виявляли бажання зустрітися знову в стінах бібліотеки.


16 лютого 2017 року комісією у складі  фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Копієвською О.А., Проценком Ю.О. ,а також провідним спеціалістом служби у справах дітей Рудою І.В. та старшим дільничним ГВПГУНП в Кіровоградській області капітаном поліції Чепілем О.П.  в смт. Голованівськ, з метою обстеження умов проживання та перевірки цільового використання державної допомоги при народжені дитини було відвідано  сім'ю Молдована С.О. та Дацьковської О.О..
В ході роботи з батьками останнім  надано рекомендації щодо належного догляду за двома неповнолітніми дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків щодо своїх неповнолітніх діток. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань  цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості. 


Голованівський РЦСССДМ інформує про те, що у м. Кропивницький діє Кіровоградський міський соціальнийгуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У соціальному гуртожитку можуть тимчасово проживати діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування терміном до 3-х років або до досягнення 23-річного віку. У закладі також можуть проживати неповнолітні особи даної категорії починаючи з 15-річного віку.
Заклад надає такі послуги:
- Надання ліжко місця для тимчасового проживання;
- Надання на час проживання постільної білизни;
- Забезпечення умов для здійснення санітарно-гігієнічних процедур;
- Проведення тренінгів, консультацій, індивідуальних та групових занять з соціальної адаптації;
- Надання допомоги у формуванні навичок самостійного життя.
За більш детальною інформацією просимо звертатись за телефоном 3-00-03, або за адресою : смт Голованівськ, вул. Соборна, 48, 4 поверх, каб. 1, (приміщення Райдержадміністрації).


09 лютого 2017 року в приміщенні Голованівського районного центру зайнятості  відбулася зустріч фахівця з соціальної роботи Голованівського районного центру соціальних  служб для сім’ї,дітей та молоді Ю. Проценка та  провідним фахівцем із питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Голованівського районного центру зайнятості С.Ступаченко   з демобілізованими військовослужбовцями-учасниками АТО.
 У ході одногодинної зустрічі,у формі діалогу,обговорювалися питання  соціальної,професійної та медичної допомоги учасникам АТО,забезпечення їх санаторно-курортним лікуванням,отримання житла та земельних ділянок. Також фахівець Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді розповів про стан виконання чинного законодавства щодо забезпечення соціальних гарантій учасників бойових дій.
У свою чергу атовці подякували за зрозумілу роз’яснювальну бесіду,порозуміння до них та підтримку.


25 січня 2017 року фахівцем із соціальної роботи Районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Копієвською О.А. було відвідано дітей Артема та Кирила вилучених з родини М.Могили жительки с.Капітанка, що знаходяться в кімнаті тимчасового перебування Голованівської  районної центральної лікарні. Діти знаходяться в доброму фізичному та емоційному стані, активні. По закінченю зустрічі було надано допомогу у вигляді продуктів харчування та засобів особистої гігієни.


04 жовтня 2016 року в рамках діяльності спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» комісією у складі начальника відділу та спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колесник О.М., Рудої І.В.,   начальника служби у справах дітей РДА  Карабенюк Т.Л.  здійснено виїзд у населені пункти району: смт. Побузьке,  с. Капітанки з метою перевірки умов проживання багатодітних,  сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах,  прийомних сімей та сімей з новонародженими дітьми.
В ході роботи батькам надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо своїх малолітніх та неповнолітніх дітей.
Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості.
В навчальних закладах даних населених пунктів було проведено профілактичні бесіди на теми: «Відносини в колективі», «Відносини з однолітками», «Профілактика правопорушень».


21 липня  2016 року фахівцем із соціальної роботи Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Колядою Л.В. у приміщенні районного центру зайнятості, взято участь в інформаційному семінарі «Легальна зайнятість» та проведено бесіду на тему: «Що необхідно знати про туберкульоз?». З метою популяризації здорового способу життя присутнім було роз'яснено, що являє собою збудник туберкульозу, чи виліковний туберкульоз, та як запобігти захворюванню на туберкульоз.
       По закінченню заходу присутнім  було роздано буклети: «Бережи своє здоров’я» та плакат «Туберкульоз виліковний!».


10 червня 2016 року фахівцем із соціальної роботи Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Колядою Л.В. та провідним фахівцем із питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Голованівського районного центру зайнятості С.Ступаченко було проведено інформаційний семінар  у приміщенні районного центру зайнятості для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО.
Під час семінару присутніх ознайомили з можливістю отримання психологічної,юридичної та іншої соціальної допомоги, з державними програмами,метою реалізації яких є сприяння демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО у соціальній адаптації до мирного життя, у т.ч. щодо професійному самовизначенні. Обговорили й питання та проблеми, що виникають у повсякденному житті учасників АТО та ін.


01 червня 2016 року  з нагоди відзначення в районі Міжнародного Дня захисту дітей заступником голови районної державної адміністрації  Бугаєнко О.П., начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Карабенюк Т.Л. та фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб для сім′ї дітей та молоді   Колядою Л.В.  було відвідано прийомну сім'ю учасника антитерористичної операції Мусієнка Г.В., який проживає в смт. Побузьке.
Керівництвом  району вручено  дітям солодощі та фрукти. Також під час даної зустрічі службовці  поспілкувалися з батьками, поцікавилися успіхами дітей, проблемами родини та перебігом їх вирішення.


18 травня  2016 року  відповідно графіку виїздів спеціалізованого формування обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» та обласної  комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції і членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки в районній державній адміністрації  проведено засідання круглого столу з демобілізованими учасниками АТО Голованівського району .
Участь у засіданні взяли заступник голови районної державної адміністрації Бугаєнко О.П., начальник відділу РЦСССДМ Колесник О.М., фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ Коляда Л.В., завідувач сектору державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Шевчук І.М.,   психолог відділення персоналу АРЗ СП Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області Загурська Ю.М.  та інші представники структурних підрозділів райдержадміністрації та організацій.
В ході роботи  поспілкувавшись із бійцями АТО були визначені  нагальні проблеми та шляхи їх вирішення, надано необхідні  консультації та роз’яснення.
Демобілізованим рекомендовано в разі потреби звертатись за консультаціями до спеціалістів медичного, психологічного, соціального профілю для вирішення проблемних питань. По закінченню засідання круглого столу усі бажаючі мали змогу  індивідуально поспілкуватися із психологом.
Також проведено відповідну роботу з бійцями АТО в с. Семидуби, які не змогли приєднатись до інших учасників круглого столу.


07 квітня 2016 року відзначається Всесвітній день Здоров’я.  У зв’язку з цим, спеціалісти Голованівського РЦСССДМ взяли участь у проведенні дискусійної зустрічі «Майбутнє вільне від наркотиків», яку організували працівники Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.В.Шеврякова для учнівської молоді ПТУ №38.  В заході взяли участь 15 (13 дівчат і 2 хлопців) учнів ПТУ №38 смт Голованівська. Психологом РЦСССДМ було проведено тестування серед учнів на ставлення до проблеми наркоманії. За результатами тестування виявилось, що 86,7% учасників ніколи не вживали наркотики, навіть слабких, завжди можуть відмовитись від пропозиції вжити наркотики, 13,3% опитаних пробували вживати «травку» під впливом компанії, 100% учнів переконані, що наркотики шкодять здоров’ю. Також з молоддю проведена бесіда «Міфи і легенди про наркотики». В результаті учасники заходу добре усвідомили, що наркоманія – це жахливо! Наркоманія – це небезпечне явище, і боротьба з ним повинна бути безкомпромісною.
У НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка-гімназія» з учнями шостого класу була проведена бесіда про шкідливість наркоманіїї за сюжетом переглянутого мультфільму «Невидумані історії».


21 березня 2016 року спеціалістами Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слободянюк Н.П., Рудою І.В. та фахівця із соціальної роботи Коляди Л.В. проведено в професійно-технічному училищі №38 інформаційно-просвітницькі заходи присвячені до Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз на теми: «Туберкульоз вміє підстерегти», «Туберкульоз – інфекційна хвороба», «Увага туберкульоз!»
В ході проведення заходів учням було роз'яснено, що являє собою збудник туберкульозу, чи виліковний туберкульоз, та як запобігти захворюванню на туберкульоз.
По закінченню заходів учням були роздані буклети: «Що необхідно знати про туберкульоз».


16 березня 2016 року в рамках діяльності спеціалізованого формування: «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» спеціалістами Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слободянюк Н.П., Рудої І.В., та фахівця із соціальної роботи Коляди Л.В. здійснено виїзд в с. Люшнювате та с. Молдовка з метою перевірки умов проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та пербувають на обліку, сімей з новонародженими дітьми та демобілізованих учасників АТО.
В ході роботи батькам надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків щодо своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості.
Також було відвідано навчальні заклади даних населених пунктів з метою проведення інформаційно-просвітницьких заходів.
Загалом роботою МКП охоплено 8 сімей.


13 жовтня 2015 року спеціалістами Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено захід в НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІст. ім.. Т.Шевченка – гімназія» на тему: «Конфлікти».
В ході роботи з учнями було проведено бесіду щодо способів вирішення конфліктів, а також проведено тестування.

 

 


Спеціалістами районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з 08 жовтня 2015 року по 13 жовтня 2015 року проведено акцію для нашого земляка О.Тоцького, який на даний момент перебуває в м. Волноваха.
Активну участь в акції взяли учні НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІст. ім. Т.Г. Шевченка – гімназія», а саме: написали листи, намалювали малюнки, а також зібрали печиво та цукерки.
Районна центральна бібліотека передала 19 художніх книг та збірок віршів, пресу.


22 вересня 2015 року спеціалісти районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відвідали десятимісячну Зоряну Сигиду з с. Молдовка, сім'я якої опинилася в складних життєвих обставинах. Дитиназа заявою матері Сигиди Н.О. знаходиться в кімнаті тимчасового перебування Голованівської ЦРЛ. Спеціалісти центру надали гуманітарну допомогу у вигляді дитячого одягу, іграшок, підгузків.

 

 

 

 


На виконання розпорядження Кіровоградської обласної державної
адміністрації «Про затвердження обласного плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року»  від 28.09.2012 № 587-р інформуємо:
На території Кіровоградської області функціонує обласний центр соціально-психологічної допомоги, основним завданням якого є надання невідкладної комплексної допомоги  особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі біженцям та особам, які потребують додаткового захисту. У разі звернення таким особам буде надана необхідна допомога відповідно до чинного законодавства.
Також доводимо до відома, що на території області функціонує комунальний заклад «Кіровоградський  обласний соціальний центр матері та дитини» Кіровоградської обласної ради для тимчасового проживання одиноких матерів з дітьми від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах та одиноких жінок на 7-9 місяці вагітності із числа біженців.
Якщо Ви бажаєте скористатися послугами вказаних закладів звертайтесь до Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном 3-00-03 або до представників сільських/селищних рад за місцем проживання.


07 серпня 2015 року  спеціалістами  Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взято участь у семінарі: «Жінка на ринку праці», який проходив в районному центрі зайнятості населення.
В ході проведення семінару учасників  було ознайомлено з такими формами сімейного виховання, як «Прийомна сім’я» та «Дитячий будинок сімейного типу».
Також зазначено  про те, що Голованівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить набір кандидатів з подальшим направленням на навчання для створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
По закінченні заходу усім присутнім було роздано буклети: «Прийміть дитину у родину!» та брошури: «Батьки знайдіть мене…»
        


06 серпня 2015 року спеціалістом Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено захід з неповнолітнім, який засуджений з випробувальним терміном та його батьками за направленням кримінально-виконавчої інспекції.
В ході роботи з неповнолітнім було проведено бесіду щодо попередження скоєння повторних злочинів у майбутньому, а також шкідливості тютюнопаління на організм людини.
Дану особу взято на облік для здійснення соціального патронажу та допомоги у вирішенні складних життєвих обставин.
Батькам наголошено про належне виховання дітей, здійснення контролю за їх поведінкою, особливо у вільний від навчання час та під час канікул.


21 липня2015 року комісією у складі начальника відділу районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Колесник О.М., та спеціалістів служби у справах дітей Кравець О.О., Іванкової А. А. здійснено виїзд у населений пункт району с. Пушкове, з метою перевірки умов проживання малозабезпеченої сім'ї Чумаченко М. І. яка опинилися у складних життєвих обставинах та постановки на облік, з метою вирішення складних життєвих обставин.
В ході роботи матері надано рекомендації щодо належного догляду за дитиною, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків щодо своїх неповнолітньої дітини. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості.


20 липня 2015 року заступник голови РДА О.Бугаєнко разом із начальником відділу районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді О. Колесник, завідуючим сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації А. Плахотнюком, провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації О. Кравець відвідали сім'ю Сигиди Н.О., які проживають в с. Молдовка та перебувають на обліку РЦСССДМ, як такі, що опинились в складних життєвих обставинах з метою перевірки умов проживання даної сім'ї та повернення малолітніх дітей, які вилучені із сім'ї без позбавлення батьківських прав.
Жоден член родини не працює, живе сім'я за рахунок пенсії по інвалідності, яку отримує чоловік. В ході візиту сім'ї було надано дозвіл для повернення дітей у сім'ю, а також ряд рекомендацій щодо наведення ладу на подвір'ї, забезпечення паливними матеріалами та харчовими продуктами.


20 липня 2015 року заступником голови райдержадміністрації здійснено прийом сім'ї Смірнової Н.І., які прибули з тимчасово окупованої території для проживання в с. Грузьке. За результатами бесіди дану сім'ю було направлено до районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для надання необхідної допомоги на соціальних послуг.
В ході роботи начальником відділу РЦСССДМ та головним спеціалістом РЦСССДМ були з'ясовані проблемні питання даної сім'ї, надано необхідні послуги, а також забезпечено малолітніх дітей родини необхідною гуманітарною допомогою.


09 липня 2015 року заступник голови Голованівської районної державної адміністраці Ольга Петрівна Бугаєнко спільно із спеціалістами цетру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді привітали із днем Родини сім'ю демобілізованого учасника АТО Петряєва Дениса Миколайовича, який проживає в с.Пушково. Привітали сім'ю чайним сервізом, цукерками для діток та чаєм. Також в ході візиту сім'ї було надано ряд консультацій з питань пільг для учасників бойових дій.9 липня 2015 року заступник голови РДА О.П.Бугаєнко разом із спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відвідали багатодітну сім'ю Васютинських, які перебувають на обліку РЦСССДМ, як такі, що опинились в складних життєвих обставинах. Сім'я Васютинських проживає в с.Одая, виховують п'ятеро хлопців, один із яких вже є повнолітнім. Жоден член родини не працює, живе сім'я за рахунок державної допомоги малозабезпеченим сім'ям. В ході візиту сім'ї було надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, повноцінного виконання батьківських обов'язків, цільового використання державної допомоги, наведення ладу в помешканні та на подвір'ї.


25 червня 2015 року Голованівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у районному центрі зайнятості було проведено семінар на тему «Здоровий спосіб життя - запорука професійних успіхів». Мета полягала у підтриманні, насамперед, «здорового руху», який допомагає здолати життєві труднощі та уникати негативних емоцій, почуттів та інформація про збереження психічного здоров'я. На бесіду були запрошено 15 шукачів роботи, які виконали кілька тестових вправ для визначення рівня та підвищення емоційної стійкості. По закінченню бесіди було роздано брошури.


24 червня 2015 року Голованівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено захід у Голованівській районній бібліотеці для дорослих з нагоди дня з боротьби зі зловживанням наркотичних засобів з метою роз'яснювальної роботи щодо протидії норкоманії серед молоді. Працівниками було проведено відверту розмову на тему: «Коли життя без кайфу в кайф» з учнями 11ї ТМ групи ПТУ№38 (класний керівник Овчинніков В.М.) та надано фільм для перегляду під назвою «Правда про наркотики». Під час проведення заходу молоді необхідно було усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров'ю людини, а й знищує молоді покоління. По закінченню проведеної роботи учням було роздано брошури.


02 червня 2015 року в  приміщенні Голованівської районної бібліотеки для дітей з нагоди Міжнародного дня захисту дітей відбулося засідання Клубу спілкування прийомних сімей на тему «Дбайливі батьки – щасливі діти», яке організував  Голованівський районний  центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Зустріч проходила у вигляді круглого столу на якому були присутні:  начальник відділу РЦСССДМ Колесник О.М., головний спеціаліст РЦСССДМ Горщак О.М., завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення ССД РДА Плахотнюк А.М., заступник начальника управління соціального захисту населення, начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Коломійчук А.В., методист Голованівського відділу освіти Гончарук Олена Іванівна  та 11 прийомних сімей, у яких виховується 23 прийомних дітей.
 Розпочавши засідання, головний спеціаліст РЦСССДМ Горщак Олена Миколаївна представила гостям всіх прийомних сімей району, звернувши увагу на особливості кожної з них, познайомила  присутніх з новоствореною прийомною сім'єю. У вступному слові начальник відділу РЦСССДМ Колесник Ольга Миколаївна зазначила, що саме сім’ї прийомних батьків стали родинним вогнищем, де відігріваються скалічені дитячі душі, які з тих чи інших причин сьогодні позбавлені права виховуватися у біологічних сім’ях.
У своєму зверненні до присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення, начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Коломійчук Альона Вікторівна наголосила на важливій ролі матері і батька у житті дитини. А тим більше, на ролі прийомних батьків у житті дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення ССД РДА Плахотнюк Андрій Миколайович привітав всіх присутніх з Міжнародним днем захисту дітей, побажавши прийомним батькам мінімум проблем та максимум радості від прийомних дітей, яким в свою чергу побажала щасливого дитинства. Андрій Миколайович запросив всіх прийомних батьків з прийомними дітьми відвідати районні заходи, які проходитимуть в центральному парку  селища з нагоди Міжнародного дня захисту дітей з 10.00 години.
Зі словами щирої вдячності за взяту на себе відповідальність виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до прийомних батьків звернулася методист відділу освіти Гончарук Олена Іванівна. Висловила слова вдячності  присутнім прийомним батькам за їх нелегку працю.
Під час круглого столу прийомні діти взяли участь у проведенні конкурсу: «Намалюй свою мрію». Під час проведення конкурсу, прийомні батьки в невимушеній обстановці, за чашкою кави, розповідали про себе, про першу зустріч з прийомними дітьми, з якими труднощами прийшлося зіткатися.
На завершення зустрічі прийомним дітям вручено подарунки та повітряні кульки, які запускалися в небо, для здійснення їх дитячих мрій.
Всі учасники заходу отримали масу позитивних емоцій і гарних вражень,  виявивши бажання зустрітися наступного разу.


В рамках діяльності спеціалізованого формування «Школа волонтерів» Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спеціалістами РЦСССДМ за участю волонтерів проводиться акція: «Обміняй цигарку на цукерку!» присвячена до Всесвітнього дня боротьби з тютюнокурінням.
21 травня 2015 року стартувала дана акція серед жителів смт. Голованівськ.
Мета акції полягає в популяризації здорового способу життя та поінформуванні населення про шкідливість паління, заохотити якомога більше людей відмовитися від поганої звички.
Голованівці взяли участь в акції і зробили крок до здорового способу життя, з'ївши смачну цукерку замість того, щоб викурити цигарку, яку вони виміняли на солодощі. Для населення така акція була приємним сюрпризом і вони активно брали в ній участь. Навіть ті курці, що не погодилися розлучитися з цигаркою, позитивно відгукувалися про акцію!!!
Палити чи не палити – вибір, який кожний робить самостійно. Шкідливі наслідки вживання тютюну вже доведено, і все ж – багато хто чи не знають про них, чи не бажають кинути палити, чи не можуть… Якщо загроза наркоманії сьогодні усвідомлена багатьма країнами світу, а алкоголізм є проблемою лише відносно невеликої частини держав, то згубні наслідки епідемії паління ще не оцінено «за гідністю». В світі до цього часу переважає уявлення про цю шкідливу звичку, як про відносно безпечну забаганку і особисту справу кожного, хто палить.
Якщо ви все це знаєте, розкажіть про це своїм друзям, рідним, які палять. Хочеться, щоб люди замислились над тим, що вони роблять та переконалися в тому, що краще з'їсти цукерку ніж псувати своє здоров'я цигарками.
Запрошуємо усіх бажаючих долучитись до участі у даній акції, яка буде проходити з 21травня 2015 року по 31 травня 2015 року для переконання курців покинути палити. Буде дуже добре, якщо хоча б одна людина з вашою допомогою розлучиться з цигаркою!


Оголошення

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 22.04.2015 року №68/0/56/235-15 «Про співпрацю з благодійною організацією «Шлях до майбутнього»» в Голованівському районі оголошується підтримка благодійної акції «Шлях до мрії», яка націлена на професійний творчий розвиток вокально обдарованої молоді України.
В рамках проведення Акції близько у 150-ти містах України пройдуть концертні тури і майстер-класи відомих і молодих артистів.
З 1 травня до 20 вересня2015 року приймаються заявки від сольних виконавців та творчих колективів, віком від 14 до 25 років, на участь у вокальному конкурсі.
З 1 жовтня до 20 жовтня 2015 року конкурсне журі визначить 10 найкращих конкурсантів для участі у фінальному гала-концерті, який відбудеться з 15 до 19 грудня 2015 року за участю відомих зірок естради та культурних діячів.
Контактна інформація благодійної організації «Шлях до майбутнього»: тел.. (0-44) 599-95-20; e-mail: info@mecenatstvo.org; web http://www.mecenatcenatatvo.org. Адреса: вул..Грушевського 46, офіс 32-а, 34, м.Київ, 03150.


З метою донесення об’єктивної інформації про трагічні та звитяжні події української історії, як минулого так і сьогодення та у зв’язку із відзначенням 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, 70-ї річниці завершення Другої світової війни та відзначення Дня пам’яті та примирення, Голованівським РЦСССДМ проведено роботу в інформаційному просторі, а саме: 10 квітня 2015 року в Шепилівській ЗШ І-ІІ ст., НВК «Новосільська ЗШ І-ІІ ст.- ДНЗ» та 14 квітня 2015 року в професійно - технічному училищі №38 смт Голованівськ проведено бесіди на теми: «Подвиг Українського народу, його значний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні», «Воїни-українці, громадяни України, які з честю виконали свій військовий обов'язок перед рідними й близькими, зробили свій вагомий внесок у звільнення європейських народів, які потрапили до нацистського рабства», «Маршали й генерали українського походження», «Трагедія українського народу в часи Другої світової війни»,  «Червоний сак – символ пам’яті полеглих у Другій світовій війні».


20 квітня 2015 року в рамках взаємодії між Голованівським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області та Голованівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено спільну нараду на якій визначено основні напрямки взаємодії з метою забезпечення процесу ресоціалізації дітей і молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково. На нараді розглядалися питання про результати спільної роботи Голованівського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції з Голованівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 3 місяці 2015 року; виконання спільного наказу № 288/4322 від 28.10.2008 р. «Про затвердження Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково»;реалізація порядку взаємодії державних систем профілактики та спеціальних установ, у яких утримуються неповнолітні для підвищення ефективності механізму виявлення, поміщення до спеціальних установ та проведення профілактично-корекційної роботи з підлітками, які вступили в конфлікт з законом;результати проведених бесід Центром з дітьми та молоддю, які перебувають на обліку КВІ. За результатами наради вирішенов подальшому спільно проводити семінар-наради, обговорювати стан взаємодії щодо виконання вимог міжвідомчого наказу № 288/4322 від 28.10.2008 р. «Про затвердження Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб в справах сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково».


07.04.2015 року спеціалісти Голованівського РЦСССДМ взяли участь в проведенні дискусійної години для молоді «Пивний алкоголізм: що це таке?», яка відбулась в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім.С.В.Шеврякова. В заході взяли участь 15 учнів 11 класу НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка-гімназія». Психологом РЦСССДМ було проведено тестування серед учнів на залежність від алкоголю. За результатами тестування виявилось, що 73,3% учасників не мають ймовірності алкогольної залежності, а 26,7% - мають велику ймовірність алкогольної залежності. Серед учасників розгорнулась дискусія щодо користі і шкідливості пива, наслідків пивного алкоголізму. Захід було завершено словами: «Єдине правильне рішення – раз і назавжди відмовившись від пива, ви уникаєте не тільки ризику стати пивним алкоголіком, але й згубного впливу алкоголю на організм».


В складний для нас час не тільки держава, але і  наші спільні зусилля можуть реально допомогти солдатам. Тільки разом ми переможемо, відстоїмо нашу Україну і не віддамо ні шматочка її землі ворогові!

Зараз, як ніколи, дуже потрібна допомога солдатам України. З кожним днем до лав армії йдуть наші брати, сини, чоловіки, друзі. Їм потрібно багато чого. І в першу чергу, необхідно забезпечити їхній захист! А це – хороша амуніція. Зручна і міцна форма. На базі Районного центру соціальних служб для молоді створено інформаційно-консультативний пункт для осіб, які постраждали під час виконання обов»язків військової служби (службових обов»язків) та членів їх сімей, який займається збором благодійних внесків. За рахунок внесків придбано форму для учасників АТО Надольняка Дмитра Миколайовича та Мельника Олександра Юрійовича. Для отримання якої запросили бабусю Запороху Клавдію Трохимівну та дружину Мельник Аллу Василівну з донькою, маленькій Даринці подарували іграшки та одяг . В с.Грузьке для своїх односельчан, які знаходяться у зоні АТО депутатом сільської ради Сергієм Тузом придбано 3 аптечка з медикаментами та засобами першої медичної допомоги на суму 1700грн. «Кернел» надав матеріальну допомогу солдатам Олегу Винограду та Валерію Рибаку в розмірі 4000 грн., а мешканці села 5000грн. В ст. Ємилівка жителі надали матеріальну допомогу двом своїм односельцям Андрію Бевзу та Борису Мохніцькому, які перебувають у зоні АТО, у сумі 4185 грн. В с.Перегонівка за кошти односельчан придбано 4 аптечки з медикаментами та засобами першої медичної допомоги на суму 850 грн, придбано наколінники та розгрузочний жилет на суму 2650 грн., 5 рацій на суму 4000грн. та відправлено продукти харчування на загальну суму 6200грн. Важлива допомога українській армії речами першої необхідності і звичайно ж, необхідні продукти харчування: картопля, макарони, крупи, консерви, кава, чай, печиво, сухофрукти і багато іншого. Так в смт Голованівськ при Районному будинку культури функціонує пункт прийому для подальшого транспортування до третього окремого полку спеціального призначення в місті Кіровограді. Дана акція безстрокова, тому запрошуємо всіх жителів району долучитися. Знайте, яка б не була допомога солдатам України з вашого боку, вона буде помічена і з вдячністю прийнята. Ви можете купити необхідне або взяти те, що давно завалялося у вас вдома, принести в пункт збору. Ніхто і ні до чого не примушує, це справа добровільна. Але від того, що кожен небайдужий пожертвує хоча б 1 грн ( це небагато і значно не вдарить по вашому гаманцю), можна реально допомогти солдатам. Допомога нашим солдатам залежить від їх індивідуальних побажань, прохань, замовлень окремого батальйону. Кожен день ми зв'язуємося з їх рідними і намагаємося доставити найнеобхідніше в найкоротші терміни. Ми гарантуємо, що пожертвувані кошти знайдуть свого адресата і не будуть витрачені даремно. Заздалегідь дякуємо кожному небайдужому українцю, патріоту своєї країни.


24 березня 2015 року спеціалістами Голованівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено інформаційно - просвітницькі заходи з учнями професійно – технічного училища № 38 на теми: «Туберкульоз вміє підстерегти» та «Суїцид».
Метою даного заходу є виявлення рівня обізнаності молоді щодо хвороби – туберкульоз та факторів, які впливають до скоєння суїцидальних намірів.
З учнями було розглянуто ряд питань, а саме:
що являє собою дана хвороба;
як відбувається зараження туберкульозом;
які прояви туберкульозу;
як запобігти захворюванню на туберкульоз.
При розгляді теми суїциду учням було роз'яснено, що молодь являється найуразливішою до соціальних негараздів у суспільстві, та наведено приклади мотивів скоєння суїциду:
Переживання образи, одинокості, відчуженості.
Реальна або уявна втрата батьківської любові, нерозділене кохання, ревнощі.
Переживання, пов'язані зі смертю одного з батьків, розлучення батьків.
Почуття провини, сорому, образи, незадоволення собою.
Страх перед ганьбою, глузуванням, приниженням.
Страх перед покаранням.
Любовні невдачі, вагітність.
Почуття помсти, шантажу.
Бажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття.
Співчуття або наслідування приятелів, героїв книг.
У кожного з учасників заходу була змога прийняти активну участь в обговоренні даних проблем, висловити свою думку.
Крім того, всі присутні отримали інформаційні буклети під назвою: «Бережи своє здоров'я».


В лютому місяці 2015 року Голованівським РЦСССДМ разом з благодійним фондом «Надія для дітей» та  «Міжнародним центром розвитку і лідерства» проведено просвітницьку діяльність серед батьків усиновителів, прийомних батьків, батьків – вихователів, психологів навчальних закладів району та дошкільних навчальних закладів шляхом проведення для них тренінгів – семінарів на тему: «Ключові аспекти допомоги дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування».
Протягом трьох днів учасники прослухали семінари з наступних тем:
«Допомога дітям, які пережили психологічну травму» (травми, типи травм; вплив травм на розвиток дитини;практичні методи визначення потреб дітей, які пережили травму);
«Допомога дітям, які мають порушення прив’язаності» (прихильність, виникнення прихильності, її значення у житті дитини; причини та симптоми порушення прихильності; методи роботи з дітьми, які мають порушення прихильності);
«Дисципліна: як впоратися із проблемною поведінкою дитини» (дисципліна. завдання дисципліни; стратегії дисципліни; методи роботи з дітьми із проблемною поведінкою).
По закінченню тренінгів – семінарів учасники зазначили, що  отримали дійсно корисну інформацію та необхідні знання для виховання та розвитку дітей.


Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям

збирає гуманітарну допомогу, аналізує потреби, координує надання допомоги (за наявності: предмети першої необхідності, одяг, продуктові набори, побутова хімія, ліки тощо)
Адреса: смт Голованівськ, вул. Суворова 6 (центральна аптека, ІІ-й поверх), тел. 3-00-03.


24 лютого 2015 року в рамках діяльності спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» комісією у складі спеціалістів районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слободянюк Н.П., Горщак О.М., завідувача сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей  райдержадміністрації  Плахотнюка А.М. та головного державного соціального інспектора управління соціального захисту населення райдержадміністрації Гирбу Н.І. здійснено виїзд у населені пункти району с.Ємилівка, ст.Ємилівка з метою перевірки умов проживання багатодітних, малозабезпечених сімей, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та пербувають на обліку, а також прийомних сімей і сімей з новонародженими дітьми.
В ході роботи батькам надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості. Також було відвідано навчальні заклади даних населених пунктів з метою проведення інформаційно-просвітницьких заходів.
Загалом роботою МКП охоплено 7 сімей.


09 лютого 2015 року в рамках діяльності спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» комісією у складі начальника відділу та спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колесник О.М., Рудої І.В.,  державного соціального інспектора управління соціального захисту населення райдержадміністрації Вороб’я М.П. здійснено виїзд у населені пункти району с. Іллічівка,с.Перегонівка з метою перевірки умов проживання багатодітних, малозабезпечених сімей, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку,  прийомної сім’ї та сімей з новонародженими дітьми.
В ході роботи батькам надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості.


Основними завданнями Центру є:

участь у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, зокрема, забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації, соціальної та психологічної?адаптації;
залучення громадськості до проведення роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток волонтерського руху;
проведення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу;
сприяння розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом: пошуку та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та направлення їх на навчання, соціального супроводження прийомної сім'ї та дитячого будинку сімейного типу;
проведення у сім'ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій; - забезпечення проведення на належному рівні соціальної роботи, запобігає професійним ризикам шляхом організації навчання соціальних працівників, наставництва та професійної підтримки на робочому місці.
Основною метою діяльності центру є надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг сім'ям, дітям та молоді.
Основними принципами діяльності центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм підчас надання допомоги.
Відділ соціальної роботи
При відділі діють служби / спеціалізовані формування:
"Служба соціальної підтримки сімей"
– здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей зі складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати за допомогою наявних засобів і можливостей, попередження виникнення складних життєвих обставин у сім'ї, створення умов для самостійного розв'язання життєвих проблем, що виникають в сім'ї, та повернення до повноцінного життя родини.
Основною метою діяльності Служби є здійснення соціальної підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО).
Служба виявляє та обліковує сім'ї, які опинилися в СЖО, здійснює соціальний супровід різних категорій сімей, надає консультації з питань виховання дітей в сім'ї, догляду за дитиною, виступає посередником між дитиною, членами її сім`ї і адміністрацією школи, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами опіки і піклування, сприяє пошуку житла, оформленню державних допомог, пенсій, пільг, наданню гуманітарної допомоги з різних джерел, незаборонених чинним законодавством, переадресовує до центрів зайнятості для подальшого працевлаштування, сприяє у влаштуванні дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в прийомні сім`ї, ДБСТ.
"Консультативний пункт у пологовому відділенні"
– здійснення соціальної роботи з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, з неповнолітніми матерями, з молодим подружжям, з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, з батьками, які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини.
Працівники? центру надають? соціальну-педагогічну, психологічну, юридичну, допомогу особам, які мають намір відмовитися від народженої ними дитини. Також здійснює соціальний супровід сімей які опинились у складних життєвих обставинах шляхом надання її членам комплексу адресних соціальних послуг (психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних) як необхідної підтримки, допомоги і самодопомоги.
"Мобільний консультативний пункт у сільській місцевості"?-
забезпечення доступу до соціальних послуг Центру різних категорій дітей, молоді та сімей в сільській місцевості .
Головна?мета?діяльності МКП - здійснення профілактичної роботи з дітьми, сім'ями та молоддю, надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, в повному обсязі, створення соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захист їх конституційних прав, свобод і законних інтересів, забезпечення теоретичної та практичної підготовки волонтерів до реалізації соціальних програм. А також здійснювати заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, профілактику негативних явищ, поширювати інформацію про ВІЛ-інфекцію, збереження репродуктивного здоров'я та статевого виховання серед дітей та молоді .


ЗВАЖТЕСЯ НА ЦЕЙ КРОК

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих людей, готових до самопожертви. Саме такими можете бути і Ви. Це викликає надію на те, що з часом буде подолане таке жахливе соціальне явище, як дитяча безпритульність і бездоглядність. Ми маємо парадоксальну ситуацію: в той час як велика кількість сімей з різних причин є бездітними і мріють відчути радість материнства і батьківства, зростає кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах. Бездоглядні й безпритульні діти не мають умов для повноцінного розвитку, шкодять своєму здоров’ю вживанням алкоголю, наркотичних і токсичних речовин, не навчаються, голодують, ходять брудними і обірваними, ведуть раннє статеве життя, жебракують і крадуть, стають жертвами кримінального світу.
Але ці діти не винні в тому, що трапилося в їхньому житті. Багато з них мріють про сім'ю, але не таку, де будуть постійно критикувати, принижувати, карати за найменші провини, де батьки - п’ятниці постійно лаються між собою. Адже в таких сім'ях діти почуваються непотрібними, не відчувають емоційного тепла і захисту, а тому нерідко самі тікають від рідних батьків на вулицю. Вони мріють про щасливу сім'ю і сподіваються, що хтось їх полюбить по-справжньому і назве своїм сином чи донькою, а якщо ні, то з часом вони створять свою гарну сім'ю, де буде і любов, і турбота про кожного.
 Якщо Ви вірите, що чужих дітей не буває, що проблеми дітей-сиріт – справа не тільки держави та фахівців, що кожна людина здатна змінити життя хоча б одної дитини, взявши її в свою родину та подарувати їй свою любов і дитинство, напевно, Вас зацікавить можливість створити прийомну сім'ю.
Отже, якщо Ви вирішили створити прийомну сім’ю, то Вам варто знати що:
-  прийомна сім’я – сім’я, або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які   взяли на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
-   прийомна дитина зберігає статус сироти і користується усіма відповідними пільгами;
-  прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини;
- прийомну сім’ю супроводжує соціальний працівник, який допомагає розв’язувати труднощі.
              За детальнішою інформацією просимо звертатись у Голованівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Голованівськ, вул. Суворова, 6, тел. 3-00-03.
Ви можете витратити певний час на оформлення документів, зате врятуєте чиєсь дитяче життя. Тому не марнуйте час на роздуми, дійте! Потрібно забирати дітей в сім’ю!
Сьогодні ми торкнулися нелегкого питання, та якщо Ваше серце переповнене бажанням любити, Ви зможете чесно і твердо відповісти: „ТАК Я МОЖУ ЦЕ ЗРОБИТИ". Тоді, не дивлячись на труднощі, Ваша любов почне розтоплювати дитяче серце. Пройде час, і очі, повні бездонного смутку та тривоги перетворяться на очі, сяючі посмішкою, в глибині яких Ви побачите спокій. Пройде ще багато часу і Ви побачите щасливу змінену долю.


Шановні батьки усиновителі, батьки – вихователі, прийомні батьки !

Відповідно до листа обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від 23 січня 2015 року № 01-33/9 «Про проведення тренінгів семінарів» Голованівський РЦСССДМ повідомляє Вас про те, що благодійним фондом «Надія для дітей», який разом із «Міжнародним центром розвитку і лідерства» пропонують співпрацю протягом 2015 року у просвітницькій діяльності серед батьків усиновителів, прийомних батьків, батьків – вихователів шляхом проведення для них тренінгів – семінарів на тему: «Ключові аспекти допомоги дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування».
За більш детальною інформацією необхідно звертатися до Ковальчука Віталія Анатолійовича, керівника благодійного фонду «Надія для дітей», e-mail:iamvitle@yahoo.com;тел.0501657576,0986491846.
Враховуючи вищевикладене, Голованівський РЦСССДМ  доводить до Вашого відома умови, вартість та теми дня тренінгів – семінарів.
Благодійний фонд “Надія для Дітей”  разом із “Міжнародним центром розвитку і лідерства ” пропонують співпрацю протягом 2015 року у просвітницькій діяльності серед батьків-усиновителів, прийомних батьків, батьків дитячих будинків сімейного типу,  шляхом проведення для  них тренінгів-семінарів на тему: “Ключові аспекти допомоги дітям сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування ”.


Даний тренінг-семінар розрахований на три дні, і має наступні теми:

1й день: “Допомога дітям, які пережили психологічну травму ”.
        Теми дня:
               - Травма, типи травми;  
    -  Вплив травми на розвиток дитини; 
    -  Практичні методи визначення потреб дітей, які пережили травму;
2й день: “Допомога дітям, які мають порушення прив’язаності
              Теми дня:

3й день: “Дисципліна: як впоратися із проблемною поведінкою дитини ”.   
Теми дня:

Ціль даного тренінгу-семінару: дати необхідні знання, психолого-педагогічні навички батькам усиновителям, прийомним батькам, батькам дитячих будинків сімейного типу а також психологам, соціальним працівникам для виховання прийомних дітей.
Тренінг-семінар триває 7 годин на день (враховуючи перерву на кава брейк).
Вартість тренінгу-семінару. 150 – 210грн. (50 –70 грн./день). Вартість тренінгу на одного учасника складається з видатків на:  а) оренду приміщення (якщо приміщення орендується), б) кава брейк, в) роздатковий тренінговий матеріал, г) розхідні матеріали та організаційні моменти пов’язані з тренінгом, Робота тренера проходить на безоплатній, благодійній основі. Тренінг-семінар оплачують його учасники, або спонсори.   
Умови тренінгу-семінару. Учасник має бути пунктуальним, і брати участь у всіх трьох темах семінару-тренінгу. Для максимально-позитивного ефекту, учасникам рекомендовано прослухати усі три дні тренінгу.
Проводять семінар-тренінг: тренер “Міжнародного центру розвитку і лідерства” психолог практик Ковальчук Віталій Анатолійович.
            Місто проведення тренінгів: Будь-яке місто Кіровоградської області.
Кількість учасників: 15-30 осіб.
По завершенню триденного семінару учасники отримують Сертифікат.
 

 Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Головне управління державної служби України

Головне управління статистики