Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому сайті. Там, де Ятрань круто в'ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів – Голованівщина. Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. На сьогоднішній день ми досягли фінансово-економічної, промислової стабілізації, стрімко розвивається громадська активність, потужний імпульс надано розв'язанню соціальних проблем. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій відновлено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". Працюють промислові підприємства ДП "Межиріцький вітамінний завод" ДАК "Укрмедпром", ТОВ "Відродження" та ТОВ "КЛК", ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер". Район займає одне з перших місць в області за площею лісів. ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер" займаються зовнішньоекономічною діяльністю, мають зв'язки з такими країнами як Німеччина.

Загальні відомості


   "Там, де Ятрань круто в'ється" - ці слова відомі кожному українцю. Саме на берегах чудової річки з такою поетичною назвою розкинув свої землі співучий і чудовий Голованівський край.

   Весь район розташований у західній частині Кіровоградської області, на півночі межує з Уманським районом Черкаської області, на півдні - з Кривоозерським і Первомайським районами Миколаївської області, на сході - з Вільшанським і Новоархангельським, а на заході з Ульяновським районом Кіровоградської області. Голованівський район утворився в 1923 році і входив до за адміністративним поділом до Первомайського округу Одеської області.

   З 1954 року Голованівський район входить до складу Кіровоградської області. Територія району складає 99209 га., що становить 4% території області. На території району знаходиться 50 населених пунктів, з них два селища міського типу (смт.Голованівськ, смт.Побузьке) та 48 сіл, які підпорядковані відповідно 2 селищним та 22 сільським радам. В районі проживає 30,584 тис. чоловік.

   Район розташований у досить вигідному географічному положені. Через район проходят дороги загального користування, з них державного значення "Ульяновка-Миколаїв" а також залізничні колії. Довжина доріг 378 км., у тому числі державних - 37,6 км., місцевого значення - 341,4 км.

   Північна територія району відноситься до південної частини Правобережного лісостепу, а південна - до північної частини Правобережного Степу.

   На півночі району знаходяться значні площі лісових масивів. Відсоток лісистості території складає 13,4, що значно більше, ніж в середньому по області.

   Площа лісових та деревно-чагарникових насаджень складає 13367 га, з них полезахисних лісосмуг 1151,6 га.

   Клімат району помірно континентальний. Середньорічні температури: літня +20,2 °С, зимова -5,4 °С. В окремі дні липня-серпня температура може досягати +38 °С, а в січні-лютому знижується до -34 °С. Середня річна кількість опадів становить 451 мм.

   Через північну частину району протікає річка Ятрань, яка впадає в річку Синюху.

   В південній частині протікає річка Південний Буг. Крім цього, є річки місцевого значення: Кайнара, Нетека, Циганка, Чумата, Свинарка.

 


Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Головне управління державної служби України

Головне управління статистики