ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області |
|
Начальник відділу
Контактні дані:
|
Берловський Андрій Віталійович _______________________________________________________ поштова адреса: вул. Соборна, 44-Б, смт. Голованівськ, 26500 Телефон: +38(044) 363-01-31 Сайт: https://www.probation.gov.ua/ Email: [email protected] |
Графік роботи: |
понеділок – четвер: 09:00 – 18:00 п’ятниця: 09:00 – 16:45 обідня перерва: 13:00 – 13:45 вихідний: субота, неділя |
Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
- забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
- надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
- організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
- пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
- допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
- особа, щодо якої складається досудова доповідь;
- особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
- особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
- звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
- можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
- збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
- збереження роботи та житла;
- позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
- справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
- зниження злочинності;
- зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
- позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
- дотримання міжнародних стандартів.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
- Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
- Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
- Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.
Сьогодні 22 травня 2019 року в Голованівському районному секторі філії Державної Установи «Центр пробації» в Кіровоградській області заступник начальник відділу Голованівської районної філії Кіровоградського ОЦЗ Слободянюк Ірина Володимировна разом з представниками Центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді Іванчишиною Надією Іванівною, Колесник Ольгою Миколаївною взяла участь в індивідуальному прийомі суб’єктів пробації Голованівського районну.
Ірина Володимирівна довела до відома присутніх про всі послуги які надаються службою зайнятості, а саме:
надання консультаційних послуг з професійної орієнтації та професійного навчання ,ознайомила з актуальними вакансіями .
16.05.2019 року з нагоди Всесвітнього дня вишиванки персонал Голованівського районного сектору долучився до флеш-мобу #вишивані_рими.
Щорічно в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Свято не має ніякого політичного підґрунтя, його головна мета - популяризувати українську культуру і традиції, збереження українських національних цінностей. І потрібно погодитися, що це прекрасний варіант, який нікого ні до чого не зобов’язує, але настільки цікавий, що залучає безліч людей. У цей день багато жителів країни з задоволенням одягають вишиванки на роботу або навчання, виходять гуляти по вулиці в національних вбраннях, беруть участь в конкурсах і масових заходах.
День вишиванки зовсім молоде свято, але його вже сильно полюбили практично всі. Ще б пак: адже у нього досить цікаві традиції. З’явилося торжество в Чернівцях у 2010 році, а після цього День вишиванки почали відзначати вже майже по всій Україні і не тільки.
Ідея свята належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще у 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках. І вони це зробили не тільки в 2006 році, але і після. Так і почалася традиція, яка підкорила всю Україну і величезну діаспору нашої країни. І дуже цікаво, що кожен колір на вишиванці символізує щось певне. А саме:
- білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя і лихого погляду;
- червоний – символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості;
- чорний колір – багатства і благопоччя;
- зелений – жіночий колір:
- синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій;
- золотий або жовтий – символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.
Хай і наше життя буде різнокольорове в нашій ненці Україні.
В Голованівську відбувся флеш-моб «Стоп наркотики. Кольори життя.»
17 квітня 2019 року з метою реалізації чергового флеш-мобу Центру пробації співробітниками Голованівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області в Голованівську організовано флеш-моб «Стоп наркотики. Кольори життя.». Районну акцію підтримали: Голованівське професійно-технічне училище № 38; Центр соціальних служб для сім᾽ї, дітей та молоді; Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Ловити поширювачів дурману сьогодні стало складніше, адже зараз наркотичні речовини продають через мобільні додатки та Інтернет сайти. І найстрашніше- у зоні ризику - молодь, яка активно користується смартфонами. Тому основна мета акції полягає у виявленні та замальовуванні реклам-написів наркотиків у вигляді інтернет-адрес на будівлях, парканах, гаражах яскравими малюнками задля подолання впливу пропаганди шкідливих звичок та асоціального способу життя серед молоді.
Зокрема в селищному парку спільно з суб᾽єктами пробації, учнями професійно-технічного училища була проведена акція «Кольори життя» , де учасники акції залишили відбитки своїх долонь в знак зафарбовування сірого, одноманітного життя з наркотиками, яке веде в безодню, та відкриття переваг нового різнокольорового, райдужного способу життя без наркотиків з зовсім іншими почуттями та цінностями.
Як правило, молодь вперше починає приймати наркотики «за компанію». Не хочеться виглядати білою вороною. Та більшість навіть не усвідомлює, на що себе наражає. Тому, в знак підтримки акції, протягом дня учасники виявили бажання носити кольорові стрічки щоб виразити свій протест проти такого страшного зла, як наркоманія.
Крім того, працівники РСС СДМ та БВПД розповіли присутнім про шкоду, яку завдають наркотики, важкі та сумні наслідки їхнього вживання, та про кримінальну відповідальність за вживання, розповсюдження, виготовлення та зберігання наркотичних засобів.
Згідно статистики в Голованівському районному секторі на обліку перебуває 15 осіб, які або регулярно вживають наркотики, або займаються їхнім вирощуванням та збутом. На жаль, кількість українців, які мають справу з наркотиками, щоденно збільшується, 70% наркоманів – це молодь віком до 25 років, і саме підлітковий вік є найнебезпечнішим періодом для утворення шкідливих звичок, таких як алкоголізм, тютюнопаління та наркоманія. Тому завданням суспільства та держави є широка профілактична робота з протидії поширенню наркотиків.
Про пенітенціарну пробацію
В 2018 році Міністерстві Юстиції України був підписаний Наказ від 03.04.2018 року № 974\467\609\280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання в виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк». Відповідно, було розпочато активне впровадження пенітенціарної пробації. Ця робота триватиме й у поточному році.
Враховуючи вищезазначене та актуальність порушеного питання для досягнення мети – реформа пенітенціарної системи та пробації – забеспечення безпеки суспільства шляхом попередження вчинення особами, які перебувають у конфлікті з законом, повторних злочинів, необхідно забезпечити широке інформування суспільства про переваги пробації.
Слід наголосити, що, по-перше, пробація — це не покарання, яке застосовується замість позбавлення волі, а система. Вона передбачає в т. ч. і покарання, альтернативне позбавленню волі, але головна її суть у тому, що вона включає ще й інші елементи, про які ми будемо говорити далі. По-друге, головною метою пробації є безпека суспільства. Пробація не означає можливість правопорушнику уникнути покарання. Це просто більш перспективна і логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства.
Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення.
Тобто з усіх сторін — як з економічної, так і з соціальної система пробації більш прогресивна. Але за умови, що вона працює на повну силу та використовує всі останні досягнення.
Найбільш розповсюджена серед українців відповідь на питання, що варто робити з правопорушниками — посадити у в'язницю. Але якщо обговорювати не про порушення, а про особу, яка його вчинила, і обставини, які спонукали її до цього, то люди зазвичай починають замислюватися, і відповідь про ув’язнення вже не здається їм такою однозначною.
Втім, громада може сказати: якщо він вчинив правопорушення, шкоду, то чому ми повинні ним займатися? Ось тут дуже важливим є розуміння, що займатися порушником буде не громада, а система пробації, яка має методики та свої інструменти, щоб запобігти повторному правопорушенню. Але якщо пробація звертається до громади з якимось питанням, то остання має допомогти. Хтось може надати таку допомогу на своїй посаді, хтось, якщо працює у державному секторі — шляхом надання послуг з боку організації. Потужним інструментом є приватне шефство та приватне партнерство, яке ми бачимо в інших країнах. Громади мають бути зацікавлені у тому, щоб їх член, співмешканець не вчинив правопорушення. Простіше за все ув’язнити. Та чи повернеться така людина з в’язниці більш чемною й більш слухняною? Ні. Проте вона повернеться. Тож, мабуть, краще спробувати мотивувати її до змін, ніж сподіватися на щось примарне.
Деякі роз’яснення до поняття пенітенціарної пробації:
1) соціальна адаптація - процес засвоєння звільненими особами соціального досвіду з метою повернення їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві;
2) соціальний патронаж - допомога звільненим особам шляхом здійснення комплексу правових, економічних, організаційних, психологічних, соціальних та інших заходів, зокрема надання послуг, спрямованих на їх соціальну адаптацію;
3) суб'єкти соціального патронажу - центральні і місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, об'єднання громадян, а також фізичні особи, які здійснюють соціальний патронаж.
Установа виконання покарань (слідчий ізолятор) до закінчення призначеного строку покарання здійснює моніторинг проблемних питань засуджених, які готуються до звільнення, та їхніх можливих потреб після звільнення.
Моніторинг здійснюється шляхом проведення бесіди із засудженим, під час якої з’ясовуються:
- наміри засудженого щодо його місця проживання після звільнення;
- наявність документа, що посвідчує особу, та потреба у його отриманні (відновленні);
- наявність визначеного місця працевлаштування;
- потреба у влаштуванні (обслуговуванні) до спеціалізованої установи для звільнених осіб;
- потреба у здійсненні соціального супроводу, влаштуванні до центру соціально-психологічної допомоги, центру ресоціалізації наркозалежної молоді (стосовно осіб, які пройшли курс лікування від наркотичної залежності);
- необхідність госпіталізації до закладів охорони здоров’я;
- потреба в наданні безоплатної вторинної правової допомоги;
- інші проблемні питання.
При підготовці до звільнення та вирішенні проблемних питань засуджених, які готуються до звільнення, установа виконання покарань (слідчий ізолятор):
співпрацює із уповноваженим органом з питань пробації за територіальним місцем розташування обраного засудженим місця проживання;
проводить із засудженими, які готуються до звільнення, роз’яснювальну роботу щодо положень Законів України «Про зайнятість населення» та «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», порядку отримання допомоги в трудовому і побутовому влаштуванні, порядку реєстрації за обраним ним місцем проживання у виконавчому органі сільської, селищної або міської ради.
Стосовно осіб, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі дільничний офіцер поліції вживає заходів щодо роз’яснення таким особам вимог законодавства з питань постановлення на облік, реєстрації за обраним місцем проживання, працевлаштування та дотримання загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.
Заклади охорони здоров’я забезпечують надання необхідної лікувально-профілактичної допомоги особам, звільненим з установ виконання покарань, хворим на туберкульоз, в разі необхідності сприяє в госпіталізації.
Особа, звільнена з місць позбавлення волі, охоплена заходами соціального патронажу буде відчувати свою значимість в суспільстві, небайдужість до його існування, освідомлення своєї вини перед іншими та потребу в її спокутуванні, доведенні правослухняною поведінкою.
Голованівський районний сектор пробації приєднався до святкуваня Дня Соборності України.
23 січня 2019 року з нагоди відзначення Дня Соборності України на базі Голованівського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» працівниками пробації була проведена година спілкування з підобліковими на тему: «Україна - соборна мати , одна на всіх, як оберіг».
Офіційно в Україні з 1999 року День Соборності прийнято відзначати 22 січня. Так як, саме цього дня 1919 року був проголошений акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки..
Метою заходу є усвідомлення клієнтами пробації історичного значення Акту Злуки для Українського народу, розширення знань про славетне минуле нашої України, її волю, незалежність, єдність, соборність; формування національної свідомості, належності до рідної землі, народу, мови, історії, визначення духовної єдності поколінь; формування рис громадянина Української держави; вiдродження паросткiв духовностi; виховання почуття патріотизму, відданості своїй Батьківщині, почуття любові до рідного краю, поваги до символів держави.
Для закріплення отриманої інформації співробітниками сектору пробації з підобліковими проведено експрес-тестування «Історія рідної країни».