Ветеранська політика
Оголошення!
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 02 серпня
2024 р. № 881 «Деякі питання забезпечення інституту помічника ветерана в
системі переходу від військової служби до цивільного життя» при
Голованівській районній військовій адміністрації створюється Комісія з відбору
кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих
осіб до складу якої має входити представник інститутів громадянського
суспільства (громадських організацій, професійних та творчих спілок,
організацій роботодавців,благодійних і релігійних організацій, органів
самоорганізації населення, недержавних медіа та інших непідприємницьких
товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства), що
здійснюють діяльність у сфері захисту прав та інтересів ветеранів війни та
членів їх сімей (за згодою)
Загальними вимогами до члена комісії від інститутів громадянського
суспільства є: громадянство України, вільне володіння українською мовою,
досвід службової/громадської/волонтерської діяльності в сфері захисту
інтересів ветеранів війни та/або роботи в сфері соціального захисту не менше
одного року.
Для включення до складу комісії кандидатури від інституту
громадянського суспільства до органу подаються:
заява у довільній формі на ім’я керівника місцевого органу підписану
керівником відповідної організації, із зазначенням особи кандидата (члена
відповідної організації або будь-якої іншої фізичної особи), який пропонується
для включення до складу комісії;
копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних
осіб - підприємців та громадських формувань та установчого документа
інституту громадянського суспільства, скріплені печаткою (у разі наявності);
документи чи інші належним чином засвідчені матеріали, що
підтверджують досвід діяльності у відповідній сфері кандидата до складу
комісії.
Документи приймаються в управлінні соціального захисту населення
Голованівської районної військової адміністрації за адресою: селище
Голованівськ вул. Соборна , 23 кабінет № 10 до 5 жовтня 2024 року.
Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт «Спектри», який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.
Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з порталом «Мілітарний».
Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв'ю, освітній контент, майстер-класи та інтерактивні сесії.
Ведуча проєкту “Спектри” — Катерина Супрун, журналістка "Мілітарного".
Першим гостем передачі став Марко Мельник - ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту “Спектри”.
“Зараз перед українським суспільством стоїть завдання розмити межу, щоб ветерани могли повертатися до цивільного життя й займати свою нішу, яка б не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути”, - каже ветеран Марко Мельник.
Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.
Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі "Мілітарного". Перший випуск доступний за посиланням.
Це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранської спільноти, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць. Її запущено командою Мінветеранів спільно з Червоним Хрестом України у тестовому режимі.
За телефоном 0 800 505 217 кваліфіковані фахівці нададуть консультацію з:
Психосоціальної підтримки
- Пільг
- Житлових питань
- Грошової допомоги та компенсації
- Медичних питань
- Юридичної підтримки
За необхідності фахівці зможуть спрямувати звернення до субʼєктів надання ветеранських послуг, зокрема, психологічної допомоги тощо.
У період тестового режиму також збираються пропозиції та зауваження до роботи сервісу, аби визначити обʼєктивне навантаження та оперативно вживати заходи для поліпшення ефективності роботи “лінії”.
Дзвінки на “Єдину ветеранську лінію” 0 800 505 217 є безоплатними.
Тож звертайтеся, ваша думка є важливою!
Інформація щодо проєкту «Автошкола для осіб з інвалідністю»
Відповідно до Положення про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1175 (зі змінами), одним із основних завдань Мінветеранів є формування і реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, зокрема, забезпечення соціальної та професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.
Нині серед громадян України користується попитом послуга з отримання посвідчення водія. Серед охочих кермувати автівкою є й люди з інвалідністю. Саме тому в Україні було створено автошколи для осіб з інвалідністю. «Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.
Мета цього проєкту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.
Переваги флагманського проєкту МВС: навчання та складання іспитів у інклюзивних приміщеннях; доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір; навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально; можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі; індивідуальне навчання за зручним графіком та інше.
Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Орієнтовна вартість навчання: 6000 гривень.
Перелік вимог до майбутніх водіїв: бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням; відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»; в наявності необхідний перелік документів.
Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.
Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.
Більш детальна інформація щодо проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розміщена за посиланням: https://driveability.mvs.gov.ua/
Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.
Знання, отримані під час курсу, допоможуть проєктувати та керувати базами даних, писати SQL-запити, а також продовжити навчання за будь-яким напрямом розробки.
“Наразі це вже п’ята програма, яку підтримує Український ветеранський фонд, що надає ветеранам та їхнім родинам комплексну можливість навчання та працевлаштування. Це один із важливих етапів переходу до цивільного життя для наших захисників та захисниць, а також підтримка для родин ветеранів, які шукають нових можливостей самореалізації. Крім того, отримані навички в ІТ сфері можна буде застосовувати з користю для зміцнення оборони країни”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.
У програмі курсу:
- загальна інформація про системи управління базами даних;
- зв’язок «клієнт-сервер»;
- нормальні форми, денормалізація;
- зв’язки між таблицями;
- основні типи даних;
- функції;
- тригери;
- soft skills – навички, потрібні для роботи в ІТ-індустрії;
- поради з пошуку роботи, підготовка резюме тощо.
Формат навчання:
- заняття відбуватимуться двічі на тиждень, у понеділок та четвер, з 18:00 до 20:00, на платформі Zoom. Досвідчені ментори розповідатимуть теоретичні основи, а також розбиратимуть практичні роботи і задаватимуть домашнє завдання. Лекції будуть доступні в записі для тих, хто не зміг приєднатися онлайн.
Старт курсу – 9 липня, тривалість – 8 тижнів.
Що потрібно для навчання:
- ноутбук (компʼютер), доступ до інтернету, час для виконання домашніх занять.
Учасники та учасники, які успішно завершать курс, отримають сертифікат.
Зареєструватися на курс можна до 2 липня, заповнивши форму: https://cutt.ly/VepVRrEC
На жаль, під час війни смерть та зникнення людей стають буденними явищами. В Україні за період повномасштабної війни зниклими безвісти вважають сотні військовослужбовців та цивільних осіб.
Як в Україні знайти зниклого військового та що робити його родичам чи друзям, дізнавалися Факти ICTV.
Пошук зниклого військового
В Україні існує певний алгоритм дій, яким можуть користуватися рідні військовослужбовця, який зник. Він зазначений у законі Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. На цьому наголошують юристи Безоплатної правничої допомоги.
Порядок дій:
- Звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації чи мобілізації військового. За зверненням родичів центр надсилає офіційний запит до військової частини, де він служив на момент зникнення. Там проводять службове розслідування й дають відповідь про статус військовослужбовця: військовополонений, зниклий безвісти, самовільно залишив військову частину чи загиблий (померлий). ТЦК та СП повідомляє родичам результат запиту, родичі мають право на отримання Витягу зі службового розслідування.
- Звернутися до Об’єднаного центру при Службі безпеки України з координації пошуку та звільнення людей. Повідомлення про обставини зникнення подається через форму.
- Звернутися до Національного інформаційного бюро за номером 16-48.
- Подати Заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до територіального органу Національної поліції України. У заяві вказується максимально повна відома заявнику інформація щодо захисника та його зникнення – всі відомі обставини щодо місця перебування, особливих прикмет (татуювання, шрами, пірсинг і т. д.), речей, які він міг би мати із собою (мобільний телефон, документи, прикраси) тощо.
- Також найближчий родич захисника має здати біологічні зразки для порівняння ДНК-профілів. Заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, можна подати: – звернувшись до територіального підрозділу поліції; – на телефон 102 (цілодобово). Через 24 години з часу подання заяви про зникнення (відповідно до ст. 60 КПК України) потрібно отримати витяг з ЄРДР, де безпосередньо буде зазначено ПІБ слідчого у справі.
Також можна звернутися до Червоного Хреста та Служби безпеки України, яка передасть інформацію до спеціальної комісії стосовно військовополонених.
Ще можна звертатися до Міністерства оборони, а саме до Управління розвідки, якому надані відповідні повноваження щодо повернення полонених.
Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни
Якщо ви втратили звʼязок зі своєю рідною людиною та не можете її самостійно знайти, Національне інформаційне бюро (НІБ) пропонує скористатися таким алгоритмом дій:
- Щоб повідомити про зникнення рідної людини, зверніться до НІБ за телефоном гарячої лінії 1648 та +38 (044) 287-81-65.
- Зверніться до Національної поліції із заявою про зникнення людини.
- Здайте генетичний матеріал для ДНК з метою пошуку людини.
- Зверніться до ОЦ СБУ.
- Зверніться до делегації МКЧХ.
Якщо ви не змогли додзвонитися на гарячу лінію НІБ, повідомити про зникнення можна:
- на сайті, обравши відповідну форму для звернення (Полон, Зникнення, Депортація/примусове переміщення дорослого чи дитини тощо);
- у Telegram-бот – @nib_uncp_bot;
- у Viber-бот – nib_uncp_bot.
НІБ приймає звернення про:
- полон;
- зникнення;
- депортацію/примусове переміщення дорослого;
- депортацію/примусове переміщення дитини;
- примусову мобілізацію на ТОТ;
- загибель.
Щоб знайти зниклого військового:
- Спершу варто зібрати всі можливі факти й докази, необхідні для розшуку військовослужбовця.
- Повідомте до НІБ, у будь-який зручний для вас спосіб — зателефонувати на гарячу лінію за номером 16-48 або ж (044) 287-81-65, чи скористатися чат-ботом (шукайте вище).
- Зверніться до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ за телефонами (067) 650-83-32, +38(098)321-11-21, або ж надішліть листа на електронну адресу: [email protected].
- Зателефонуйте на гарячу лінію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за коротким номером: 1698, або за номером 0-800-339-247, +38(095)-896-04-21 (для дзвінків з-за кордону через месенджери Viber, WhatsApp, Signal).
- Подайте заяву до територіального підрозділу поліції. Обовʼязково зафіксуйте реєстраційний номер заяви, а також заберіть витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон відкривається кримінальне провадження.
- Дізнайтеся ПІБ слідчого, який веде досудове розслідування, можна у СБУ.
- Здайте біологічний зразок для виведення ДНК-профілю для можливого подальшого їхнього порівняння.
Грошові нагороди, які виплачувались військовому, будуть отримувати його родичі, поки процес пошуку триватиме. Крім того, родичі військовослужбовців Сил оборони України, які вважаються зниклими безвісти, можуть звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для того, щоб здійснити портретне експертне дослідження.
Тобто, якщо на фото чи відео з полоненими українськими військовими ви помітили людину, схожу на вашого родича, можна провести спеціальне дослідження з ідентифікації військовополоненого за ознаками зовнішності. Таке дослідження здійснює Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.
Для цього рідним необхідно звернутись до Уповноваженого із письмовим зверненням та надати фото та відеоматеріали. Проте мають бути виконані обовʼязкові умови:
- Знайдені зображення обличчя на фото та відео полонених мають бути чіткими та якісними (не розмитими й придатними для встановлення індивідуальних ознак зовнішності).
- Якщо у кадрі зафіксовано декілька осіб рідним необхідно чітко вказати, яку саме особу необхідно дослідити (вказати місце розташування у кадрі або ознаки одягу).
- Порівняльні зразки (фото військовослужбовця до зникнення безвісти) мають бути якісні, чіткі, нові та у кількох варіантах.
- Обличчя особи у порівняльних зразках має бути в тому ж самому ракурсі (нахилі), що й на знімку чи відеозаписі.
Куди звертатися, якщо військовий кілька днів не виходить на звʼязок
Якщо ваш родич чи близька людина долучилася до лав ЗСУ, вам необхідно занотувати дані про місце служби рідного воїна. Ця інформація стане в пригоді у випадку виникнення запитань.
Основна інформація, яку ви повинні зібрати:
- Номер військової частини, де проходить службу ваш захисник.
- Посада, рота, батальйон.
- Військове звання.
- Прізвище, імʼя, посада та номер телефону безпосереднього командира.
- Прізвище, імʼя командира військової частини, його номер телефону чи номер гарячої лінії бригади.
- Прізвище, імʼя та номер телефону заступника командира військової частини з морально-психологічного забезпечення.
- Контакти ТЦК та СП, яким призивався військовий.
- Контакти бойових побратимів вашого захисника.
Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр спільно ГО Громадський рух Жіноча сила України та Службою психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців розробили посібник Родинам захисників.
Він допоможе родинам, рідний воїн яких довго не виходить на звʼязок, зрозуміти, що відбувається.
- Якщо з військовим немає звʼязку понад три дні без попередження – рідні мають звернутися до безпосереднього командира.
- Якщо звʼязок з командиром відсутній – ви маєте звертатися до командира частини чи його заступника з морально-психологічного забезпечення.
- Якщо з військовослужбовцем відсутній звʼязок понад 10 днів без попередження, а звʼязку з командиром у рідних немає – рідні мають звернутися до ТЦК та СП за місцем призову військового.
- Якщо є додаткові питання, або проблемні питання не вирішуються, звертайтесь на гарячу лінію Міністерства оборони України – 0 800 500 442.
Реєстр суб'єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей - https://mva.gov.ua/veteranam/reestr-subektiv-nadannya-poslug-iz-psihologichnoi-dopomogi-dlya-veteraniv-i-chleniv-ih-simey
Як долучитись до проєкту “Створено Захисниками” - https://mva.gov.ua/veteranam/yak-doluchitis-do-proektu
Відділ ветеранської політики, соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та осіб з інвалідністю
В Голованівському районі 17 грудня 2024 року проведено засідання комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, на якій рекомендовано одного учасника конкурсного відбору до працевлаштування на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у Голованівській громаді, яка була рекомендована до резерву у зв’язку з відсутністю посади фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб в структурі комунального закладу/установи.
Розпорядження від 27.02.2025 року №444-р
Розпорядження від 27.02.2025 року №445-р
Розпорядження від 27.02.2025 року №446-р
Розпорядження від 27.02.2025 року №447-р
Розпорядження від 27.02.2025 року №448-р
Розпорядження від 27.02.2025 року №449-р

Український ветеранський фонд запустив онлайн-платформу для працевлаштування ветеранів і ветеранок
Платформа «Кар’єра ветерана», розроблена Українським ветеранським фондом Мінветеранів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», — сучасний онлайн-ресурс, покликаний допомогти українським захисникам і захисницям після завершення служби успішно адаптуватися до цивільного життя, зокрема — знайти роботу, яка відповідатиме їхньому досвіду, цінностям і новим життєвим цілям.
Для багатьох ветеранів і ветеранок платформа стане містком між військовим та цивільним життям та сприятиме не лише пошуку роботи, а й глибшій трансформації — професійній та особистій.
Що пропонує платформа?
«Кар’єра ветерана» — це більше ніж сайт із вакансіями. Це комплексна система підтримки, що охоплює всі ключові етапи повернення до цивільної роботи:
- допомога у створенні резюме;
- допомога з перекладом військового досвіду на мову цивільних професій;
- доступ до онлайн-навчання для здобуття нових навичок та професійних знань;
- інформація про можливості для навчання, перекваліфікації та працевлаштування;
- для ветеранів — актуальна база вакансій, що враховують потреби й навички ветеранів;
- для роботодавців — актуальна база резюме ветеранів і ветеранок, які мають необхідні досвід та навички;
- сприяння у комунікації ветеранів і роботодавців.
Які виклики допомагає долати цей інструмент?
Як показало дослідження про проблеми працевлаштування ветеранів, повернення до роботи після фронту — це складний шлях, на якому захисники й захисниці стикаються з:
- необхідністю психологічної адаптації до цивільного середовища;
- страхами чи стереотипами з боку роботодавців і колег;
- нерозумінням серед HR-фахівців, як етично взаємодіяти з ветеранами;
- незнанням юридичних аспектів працевлаштування УБД;
- браком інформації про державні програми підтримки;
- обмеженим вибором професій, які враховують особливості стану здоров’я, та іншими труднощами.
Платформа «Кар’єра ветерана» має на меті стати підтримкою на шляху пошуку роботи — від перших кроків до повноцінної кар’єри.
Щоб дізнатися більше про можливості платформи «Кар’єра ветерана» — перейдіть на сайт: work.veteranfund.com.ua.
В Україні продовжують роботу комісії з відбору кандидатів на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Комісії з відбору кандидатів на посади фахівців із супроводу ветеранів створені структурними підрозділами військових адміністрацій, на які покладені функції з питань ветеранської політики. Основне завдання комісій – під час співбесід розкрити людський потенціал майбутніх учасників проекту, адже фахівець із супроводу буде першою після родини людиною, яка почне послідовну взаємодію з ветеранами, Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечуватиме їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя.
В Голованівському районі 04 та 10 квітня 2025 року проведено засідання комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, на якій 2 кандидати, які проходили конкурс 29 жовтня 2024 року переведені з рекомендованих до резерву до рекомендованих до працевлаштування у Гайворонській громаді та проведено співбесіду з 5 кандидатами на посаду фахівця із супроводу ветеранів до Заваллівської та Гайворонської територіальних громад. Перед співбесідою кандидати пройшла психологічні тести.
За результатами співбесіди всі 5 учасників співбесіди мають високий рівень компетенції, 1 учасник рекомендована до працевлаштування на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб до Заваллівської громади та 4 конкурсанти рекомендовано до резерву, оскільки у Гайворонській громаді є лише 2 вакансії.

Український ветеранський фонд запрошує ветеранів і ветеранок, військових та членів їхніх сімей на безкоштовний навчальний курс «Python Fundamentals». Навчання запускають у межах глобальної програми «EmpowerU» від ІТ-компанії SoftServe.
До реалізації ініціативи долучилися Український ветеранський фонд Мінветеранів, рух «VETERANKA», рекрутингова платформа Lobby X та банк Piraeus Bank.
Навчання розпочнеться 24 червня і триватиме 8 тижнів. За цей час учасники та учасниці опанують основи програмування на Python — одній з найпопулярніших мов програмування у світі. Після курсу 20 випускників з найкращою успішністю отримають гранти у розмірі 10 000 грн від Piraeus Bank на подальше навчання в ІТ.
У програмі курсу учасники навчаться працювати з базовими конструкціями Python, системами контролю версій Git, створювати вебзастосунки з Flask, опанують основи об'єктно-орієнтованого програмування та багато іншого. Це дозволить майбутнім спеціалістам закласти міцний фундамент для подальшого розвитку в напрямах веброзробки та Data Science.
Курс створений з урахуванням багаторічного досвіду SoftServe Academy та передбачає доступ до додаткових навчальних ресурсів, спільноту однодумців, розвиток гнучких навичок та підтримку від менторів.
Лекції будуть проводити онлайн досвідчені ментори SoftServe двічі на тиждень — у вівторок та п'ятницю з 18:00 до 20:00. Вони розповідатимуть теоретичні основи, а також розбиратимуть практичні роботи і задаватимуть домашнє завдання. Заняття також будуть доступні в записі.
Для реєстрації треба заповнити форму за посиланням: https://veteranfund.com.ua/reiestratsiia-na-navchannia-python/. Заявки прийматимуть до 18 червня. Кількість місць на курсі обмежена, тому після реєстрації потрібно буде виконати невелике тестове завдання на знання базових понять програмування, а також створити обліковий запис в Discord. Учасникам та учасницям, які пройдуть курс, видадуть сертифікати.
Довідково. «Python Fundamentals» став п'ятим навчальним курсом в Україні, який реалізується в межах глобальної програми SoftServe — «EmpowerU». Ініціатива стартувала у квітні 2023 року та охоплює Україну, Польщу, Румунію, Болгарію, Мексику та Колумбію. Головна мета «EmpowerU» — надати рівні можливості для всіх, хто хоче навчатись та мріє про кар'єру в ІТ.
