Освіта району
Освітні заклади розташовані на території Голованівського району:
1 заклад фахової передвищої освіти;
4 заклади професійно-технічної освіти;
37 закладів загальної середньої освіти;
55 закладів дошкільної освіти;
10 закладів позашкільної освіти.
Увага! Конкурс!
Грант для студентів: "Ментальне здоров’я молоді в сучасних умовах: підтримка і самодопомога"
Компанія CoffeeOK запрошує студентів українських навчальних закладів долучитися до грантової програми, спрямованої на дослідження проблем ментального здоров’я молоді. Цей грант надає можливість студентам глибше дослідити тему психічного здоров’я та вплив сучасних умов на молодь.
Що пропонує грант?
Грошовий приз у розмірі 20 000 гривень для реалізації освітніх або особистих проектів.
Сертифікат про участь і перемогу, який стане цінним додатком до професійного портфоліо.
Хто може взяти участь? Студенти українських навчальних закладів, незалежно від спеціальності, які є громадянами України.
Терміни конкурсу:
Прийом робіт: з 8.11.2024 до 8.03.2025.
Оголошення переможця: 5.04.2025.
Для отримання додаткової інформації, умов участі та новин гранту відвідайте офіційну сторінку: https://coffeeok.com.ua/ua/scholarship.
Чому це важливо? Ментальне здоров’я є важливим аспектом життя кожного студента, а також ключовим чинником успіху у навчанні та житті. Ми вважаємо, що участь у цьому гранті допоможе студентам розвинути навички самопідтримки та психологічної стійкості, що дозволить їм краще адаптуватися до сучасних умов.
Бери участь у національному конкурсі учнівських відеосюжетів «Репортер», вигравай круті подарунки та можливість познайомитися з відомими українськими журналістами, медійниками і інфлюенсерами ?
Для участі потрібно підготувати відеосюжет до 3-х хвилин в горизонтальному форматі на одну з трьох тем:
- Культура — це ми: цікаво про традиції, митців, культурні пам'ятки мого міста чи села
- Ментальне здоров’я як запорука стійкості
- Мої супергерої: історії людей, які надихають та змінюють країну на краще
Правила та умови конкурсу читай за посиланнями в коментарях.
Дедлайн подачі робіт: 23 грудня 23:59.
Журі обере 50 фіналістів; вони отримають подарунки. Десятеро учасників стануть переможцями і зможуть потрапити на 3-денний «Репортер Camp» ?
У разі виникнення запитань звертайся за електронною адресою [email protected] з поміткою в темі листа «Репортер: є питання».
Національний конкурс «Репортер» реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Партнерами проєкту є Міністерство освіти і науки України та Суспільне Мовлення.
З метою культурно-освітнього розвитку, формування у дітей і підлітків національної ідентичності, патріотичного виховання; збереження культурної спадщини Українського народу; соціальної підтримки талановитої молоді, сприяння їхній самореалізації та творчому розвитку, активного залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності; популяризації волонтерської діяльності дітей та підлітків в умовах воєнного стану, Благодійний фонд «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF (основний організатор), Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея проводять IV Всеукраїнський творчий конкурс «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України.
До участі у Конкурсі запрошуються діти (юні художники, співаки та волонтери) віком від 4 до 18 років з України та української діаспори різних країн світу.
Конкурс проводиться у 3 категоріях – малюнок, фотографія та пісня. УЧАСТЬ У КОНКУРСІ Є БЕЗКОШТОВНОЮ.
Конкурс проводиться у 3 категоріях – малюнок, фотографія та пісня. Намалюйте Батьківщину, наших героїв, традиції чи сюжет пісні, яка надихає. Заспівайте улюблену українську пісню. А через фотографію розкажіть про допомогу армії, постраждалим цивільним чи тваринам.
Категорія «Малюнок»
Автором конкурсної роботи у категорії «Малюнок» може бути одна дитина.
Номінації в категорії «Малюнок»: графічна, живописна техніки – розподіл за віком, Діджитал Арт):
- • Перша Молодша група (від 4 до 6 років);
- • Друга Молодша група (від 7 до 10 років);
- • Середня група (від 11 до 14 років);
- • Старша група (від 15 до 18 років);
- • Діджитал Арт (без вікового розподілу).
Один учасник Конкурсу має право подати не більше 2 конкурсних робіт.
Оригінал малюнка має бути у наявності в учасника Конкурсу. Конкурсанти зобов’язуються зберігати оригінали Конкурсних робіт до завершення всіх етапів Конкурсу, тобто до 30 вересня 2024 року. Для участі конкурсної роботи у благодійних виставках та / чи інших благодійних заходах Організаційний комітет Конкурсу має право запросити її оригінал.
Учасник конкурсу гарантує, що конкурсні роботи у категорії «Малюнок» раніше не брали участі в інших конкурсах, є автентичними, не порушують авторські права інших осіб, створені особисто учасником Конкурсу та БЕЗ використання Штучного інтелекту.
Категорія «Фотографія»
Учасниками цієї категорії можуть бути як одна дитина, так і група дітей, зокрема клас, гурток, колектив тощо. Категорія «Фотографія» не містить окремих номінацій та вікового розподілу.
Учасник Конкурсу (одна дитина чи група дітей) має право подати не більше 5 фотографій (конкурсних робіт), які відображають 1 волонтерську ініціативу, направлену на допомогу українським військовим, переселенцям, постраждалим внаслідок війни, тваринам тощо, яку самостійно реалізував учасник Конкурсу або був основною, вагомою частиною її команди.
Категорія «Пісня»
Конкурсною роботою є відеозапис власного виконання україномовної пісні: кавер-версії
відомої пісні, попурі українських пісень чи авторської пісні, яка відповідає загальній тематиці конкурсу. Учасники Конкурсу можуть виконати пісню під музичний супровід (фонограму, акомпанування на музичному/-их інструменті/-ах) чи а капела.
Номінації в категорії «Пісня» (сольне виконання та дует – розподіл за віком учасників, колективне виконання – тріо, квартет, гурт, хор, музичний колектив):
- • Молодша група – соло, дует (від 4 до 10 років);
- • Середня група – соло, дует (від 11 до 14 років);
- • Старша група – соло, дует (від 15 до 18 років);
- • музичний колектив – тріо, квартет, гурт, хор тощо (без вікового розподілу).
Один учасник Конкурсу має право подати 1 відеозапис.
Конкурсні роботи подаються виключно в електронному форматі. У категоріях «Малюнок» і «Фотографія» Конкурсна робота має бути відсканована чи якісно сфотографована у форматі jpg, jpeg, png. У категорії «Пісня» виконання пісні учасником Конкурсу має бути зняте на відео без сторонніх звуків та рівним зображенням (бажано у горизонтальному форматі).
Прийом конкурсних робіт триває до «04» серпня 2024 року включно.
Конкурсна робота разом із заявкою подається до Організаційного комітету, шляхом її завантаження та заповнення спеціально створеної GOOGLE-ФОРМИ, розташованої за ПОСИЛАННЯМ: https://forms.gle/ice8YN2A9a1mjFyAA , дотримуючись всіх зазначених у ній вказівок.
ДЕТАЛЬНІ УМОВИ УЧАСТІ у конкурсі, РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМАТИКИ та ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ містяться на сайті фонду UWCF за посиланням: https://uwcfoundation.com/ua/blagotvoritelnost-v-mire/shho-dlya-mene-ukra%D1%97na-2024
та ПОЛОЖЕННІ ПРО КОНКУРС https://uwcfoundation.com/img/SchodlameneUkraina2024_polozhenna.pdf
Оголошення переможців Конкурсу планується провести до 31 серпня 2024 року на сайті та у соціальних мережах Благодійного фонду «Об’єднання світових культур». За всіма оголошеннями щодо етапів проведення Конкурсу слідкуйте у соціальних мережах основного організатора: Facebook-сторінка UWCF https://www.facebook.com/uwcfoundation , Instagram-сторінка UWCF https://www.instagram.com/uwcf_ua/ .
Переможці Конкурсу отримають відзнаки та цінні подарунки. В результаті Конкурсу планується проведення благодійних виставок кращих малюнків з метою допомоги дітям, які постраждали внаслідок збройної агресії рф в Україні.
Контактні дані Оргкомітету. У разі виникнення питань щодо організації та проведення Конкурсу просимо Вас звертатися до Організаційного комітету Конкурсу виключно електронною поштою за адресою: [email protected]

Освітньою платформою Національного Фестивалю “Код Нації” оголошується проведення Тестування на знання Конституції України, яке присвячене 28-й річниці прийняття Конституції нашої Держави. Усі охочі мають чудову можливість випробувати свою ерудицію та перевірити знання щодо фундаментальних принципів нашої Держави. Методичне забезпечення Тестування здійснюється Освітньої платформою Фестивалю (технічна складова) у співпраці з кандидатом юридичних наук, старшим викладачем кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Мохончуком Б. С.
Зареєструватись на Тестування можна на сайті події: https://law.kod-natsii.com/ з 18.06 по 18.07, скласти тестування з 28.06 по 28.07, а отримати Сертифікат знавця Конституції України одразу після складання тестування!
Детальніше про умови участі та Регламент на сайті: https://law.kod-natsii.com/

Фонд родини Богдана Гаврилишина оголошує про набір учасників/ць на програму «Молодь змі(ц)нює Україну». Мета програми – допомогти молоді вдосконалити знання проєктного менеджменту, розвинути й підсилити навички взаємодії в команді, та залучити до спільноти однодумців.
До участі запрошують молодих людей віком від 18 до 35 років, котрі:
- є громадськими активістами; представниками організацій громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування, держслужбовцями; представниками медіа; соціальними підприємцями;
- у часі війни активно волонтерять/працюють в одному з напрямів: освіта та молодіжна робота; студентське самоврядування; відновлення культурних/архітектурних пам’яток; робота з закордонною молоддю; розвінчування ворожої пропаганди; робота з ВПО, ветеранами, сім’ями військовослужбовців; підтримка місцевого бізнесу; розвиток місцевого врядування у своїй громаді тощо;
- мають ідею проєкту, спрямованого на зміни та зміцнення своєї громади та країни.
Переможці програми зможуть виграти малий грант на власний проєкт або на розвиток ідеї проєкту, що народиться під час програми. Також учасники зможуть претендувати на навчальну поїздку за кордон, яка формуватиметься з числа спільноти Фонду.
Програма започаткована 2012 року Фондом Богдана Гаврилишина, та продовжена 2017 року Фондом родини Богдана Гаврилишина. За час існування, навчання закінчило понад 1 500 учасників, які сформували спільноту програми.
Анастасія Шимчук, керівниця програми Фонду коментує: «Ми переконані, що Україна майбутнього потребуватиме навички взаємодіяти. Щобільше, відновлення та розвиток неможливий без вміння домовлятися та разом створювати. Тому у фокусі Програми цьогоріч – прокачування цих навичок».
Програма «Молодь змі(ц)нює Україну» пропонує:
- навчання проєктного менеджменту через цінності;
- кейси, орієнтовані на сучасні виклики;
- прокачування навичок взаємодії в команді;
- менторську підтримку під час роботи над власним проєктом;
- долучення до спільноти випускників програми (спільнота МЗУ налічує понад 1500
- учасників/ць).
За результатами відбору до програми потраплять 75 учасників та учасниць. Щоб податися, потрібно зняти відео (до 1 хв) українською мовою на тему «Що я роблю для змі(ц)нення України» та заповнити реєстраційну форму.
Набір триває до 30 травня 2024 включно. За наявності питань – пишіть на мейл [email protected] або в Instagram @hawrylyshyn_family_fund.
Більше деталей на сайті програми: https://mzu.bhfamily.org/.

Громадською організацією "Слов'янський культурний центр "Задзеркалля" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW в рамках Програми "Розширення можливостей для дітей і молоді через навчання, розвиток навичок та UPSHIFT" оголошено конкурс міні-грантів для молодіжних команд "Освітній драйв – MENTALHEALTH" (далі-конкурс).
Конкурс спрямований на підтримку проєктних ініціатив щодо покращення соціальної згуртованості, активізації молоді спільно з працівниками освіти для створення позитивних змін у громаді у співпраці з молодіжними центрами та просторами. Сума фінансової підтримки до 40 тис.грн.
Для участі в конкурсі необхідно до 24 травня 2024 року 18:00 год. заповнити форму заявки, яка доступна для завантаження за наступним електронним посиланням: (http://surl.li/trypw), і надіслати на електронну адресу [email protected]. Також повідомляємо про те, що 20 травня 2024 року о 15:00 год. заплановано проведення інформаційної сесії щодо конкурсу.
Для участі необхідно зареєструватись за наступним електронним посиланням: (http://surl.li/trypj).

Стартує Всеукраїнський конкурс до Дня Європи, який відзначається 9 травня. Організатор конкурсу – Національний Фестиваль «Код Нації».
Головна мета заходу – підвищення обізнаності про Європу та європейські цінності, її культурне, політичне й історичне надбання серед українського народу; утворення платформи для самовираження та розвитку власних талантів учасників у межах європейської тематики; утвердження європейської ідентичності українського народу та незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.
На конкурс приймаються творчі проєкти в п’яти номінаціях: образотворчі роботи, відеороботи, есе з теми «Україна – це Європа», музичні та декоративно-ужиткові роботи.
Заявки на конкурс необхідно подавати до 31 травня на сайті https://eu.kod-natsii.com/. Оголошення переможців відбудеться 10 червня на офіційних сторінках Фестивалю в соціальних мережах.
Окрім цього, освітня платформа Фестивалю пропонує кинути виклик своїм знанням про Європу, склавши відповідне тестування. Реєстрація – до 24 травня за посиланням: https://eu.kod-natsii.com/test/. Пройти тестування можна з 9 до 31 травня, а отримати Сертифікат знавця Європи – одразу після складання тестування.
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, тому ми разом з Xenia Taranenko і Promovu оголошує Всеукраїнський конкурс до Міжнародного дня рідної мови!
До 25 лютого саме ти маєш можливість подати свій творчий проєкт на Конкурс та отримати круті дарунки в 5 номінаціях.
Мова - це наше національне надбання, тож закликаємо всіх продемонструвати свою любов до української мови та культури, задонатити на ЗСУ і, звісно, отримати класні дарунки
Як завжди, докладніше на сайті Конкурсу: https://mova.kod-natsii.com/?fbclid=IwAR3UKSFApN6tXtE_rERKrE4XUwFQ_OWtwH6YwvYovJ3w31nKwtWc7srnBCQ

Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення за участі Української молодіжної правничої асамблеї, Благодійного фонду «Об’єднання світових культур», Української асоціації підтримки творчої молоді запрошують учнів закладів загальної середньої освіти України віком до 18 років взяти учать XVІІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права-2024: 10 років українського опору збройній агресії рф» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
У цьому році, вже вдруге, Конкурс направлений на привернення уваги до порушення прав українських дітей, що постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
Номінації:
- · Молодша група.
- · Середня група.
- · Старша група.
- · спеціальна номінація «Слава українським Героям». Малюнок має відображати право на життя та його захист українськими героями – військовими, медиками, рятувальниками.
- · спеціальна номінація «10 років у боротьбі». Малюнок має відображати права дитини, порушені внаслідок російської збройної агресії проти України, та/або участь дітей у відновленні цих порушених прав.
- · спеціальна номінація «Україна в кордонах 1991 року».До участі у даній номінації запрошуються діти, що перебувають на тимчасово окупованій території України. З міркувань безпеки дитини та членів її сім'ї, при оголошені переможця у даній номінації Організаційний комітет Конкурсу зобов’язується не оприлюднювати персональні дані дитини, а зазначити тільки область чи населений пункт.
- · спеціальна номінація «Погляд української діаспори». До участі у даній номінації запрошуються діти, що проживають за межами України.
- · спеціальна номінація «Україна – багатонаціональна держава». Тематика малюнку має відповідати назві даної номінації.
- · спеціальна номінація «Соціальні права та свободи». Тематика малюнку має відповідати назві даної номінації.
- · спеціальна номінація «Мінна небезпека». Тематика малюнку має відповідати назві даної номінації.
- · спеціальна номінація «Діти проти насильства в родинах». Тематика малюнку має відповідати назві даної номінації.
- · спеціальна номінація «Рівні права жінок і чоловіків, дівчат і хлопчиків». Тематика малюнку має відповідати назві даної номінації.
- · спеціальна номінація «За териконами: забезпечення прав дітей на Донеччині та Луганщині». До участі у даній номінації запрошується діти, що проживають або проживали на територіях зазначених областей. Спеціальна номінація заснована за підтримки місцевих військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
- · спеціальна номінація «Обійми Києва». До участі у даній номінації запрошується діти, що постійно проживають в м. Києві або перемістилися до нього через збройну агресію проти України (внутрішньо-переміщені особи).
До молодшої групи відносяться діти, віком від 6 до 10 років; до середньої групи – від 11 до 14 років; до старшої групи - від 15 до 18 років (станом на 01 червня 2024 року).
Конкурсна робота разом із заявкою подається до Організаційного комітету Конкурсу до 20 травня 2024 року шляхом її завантаження та заповнення спеціально створеної google-форми, розташованої за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKMyGP0ofelSXFLtd1k7P5rhZX2trUzCq3R8eGosEkJW-gnA/viewform?usp=sf_link.
На Конкурс подаються автентичні особисто підготовлені конкурсні роботи учнів та учнівських колективів. Конкурсні роботи повинні бути пов’язані з загальною тематикою Конкурсу.
Конкурсні роботи повинні бути виконані в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, фарби, авторська техніка, комп’ютерна графіка тощо) на форматі А4, А3.
Кожен учасник може подати не більше 3 конкурсних робіт.
Участь у Конкурсі безкоштовна.
Переможці Конкурсу отримають відзнаки та цінні подарунки.
Контактні дані Всеукраїнського організаційного комітету – [email protected], https://www.facebook.com/UkrainianCoordinationCenter, голова організаційного комітету - Сошников Антон Олександрович.
Довідка: Протягом 16 років у Конкурсі взяло участь понад 115 тисяч конкурсантів. Конкурс став найбільш масової громадською правопросвітницькою ініціативою України.
У 2017 році Конкурс визнаний однією з Кращих 100 практик молодіжної роботи в Україні.
У 2020 році Конкурс, як проєкт визнаний кращою практикою реалізації громадських ініціатив «ТОП-100» (м. Київ). У 2020 та 2023 році переможцем Конкурсу «Громадянське суспільство та влада – кращі практики співпраці».
В останні роки Конкурс підтримали: Уповноважений Президента України з прав дитини; Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерство юстиції України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство закордонних справ України, Національна поліція України, Національна соціальна сервісна служба України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Офіс Ради Європи в Україні, обласні та місцеві державні адміністрації та інші.
#МоїПрава2024
Інформуємо, що триває прийом робіт до ХХХІІІ Літературного конкурсу імені Марусі Бек «Об’єднані любов’ю до України – для її перемоги та відновлення». Метою конкурсу є вшанування пам'яті та ім'я українки Марусі Бек, привернення уваги до українського жіночого руху за кордоном, спонукання українок з усього світу об'єднуватися для активної діяльності на благо України, стимулювання молодих творчих українок розвивати свої таланти.
Жанр літературного твору: есе, нарис, оповідання.
До Конкурсу допускаються українки з діаспори та України (вікові категорії: І – 14–17 років; II – 18–25 років).
Обсяг робіт: 14–17 років – до 1000 слів; 18–25 років – до 2000 слів.
Конкурсні роботи мають бути оригінальними, виконані особисто авторкою; написані українською мовою, підписані псевдонімом, мають включати перелік використаних першоджерел; повинні бути надруковані шрифтом Times New Roman текстового редактора Word, розміром – 14, інтервалом – 1,5. Окремим файлом необхідно подати коротку довідку про себе: фото, прізвище, ім’я, вік, країну проживання, домашню адресу, електронну адресу, номер телефону.
Критерії оцінювання: відповідність темі, літературно-художній рівень, оригінальність, обсяг твору. Оцінки є остаточними та не підлягають оскарженню.
Роботи надсилати на електронну адресу [email protected] із позначкою «На літературний конкурс СФУЖО імені Марусі Бек». Закінчення прийому робіт 31 травня 2024 року.
Оголошення результатів та нагородження відбудеться до Дня Незалежності України. Дипломантки отримають відзнаку «Дипломантка літературного конкурсу СФУЖО імені Марусі Бек» та грошову нагороду в розмірі $100 Can.
Роботи переможниць будуть опубліковані у журналі СФУЖО «Українка в світі» після оголошення результатів. Переможниці Конкурсу отримають нагороди у кожній віковій категорії: І – $600 Can; II – $300 Can.
Додаткова інформація: [email protected]

ПОЛОЖЕННЯ
Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу
для дітей та молоді
«СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA»
Конкурс проводиться в рамках Всеукраїнського культурного проєкту “СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA” (продовження Всеукраїнського проекту «Успіх усупереч) (далі – Проєкт), який присвячений сучасним історіям успіху та подолання труднощів українцями з інвалідністю та постраждалими від війни.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу для дітей та підлітків « СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA» (далі — Конкурс).
1.2. Організаторами Конкурсу є Громадська організація “КРАЄЗНАВЧО-КУЛЬТУРНЕ ТОВАРИСТОВО “Д.І.Я.”
1.3. Конкурсом передбачається залучення до організації та проведення нових партнерів, підтримка яких сприятиме виконанню мети Конкурсу.
1.4. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на сторінках Проєкту в соціальних мережах Facebook, Telegram, Instagram, а також у засобах масової інформації.
1.5. Конкурс проводиться в електронному форматі.
1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.
1.7. Подання роботи на Конкурс є згодою конкурсанта на публікацію конкурсної роботи, інформації про автора (крім персональних даних) та фотографії організаторами Проєкту. Під публікацією мається на увазі розміщення в друкованому та електронному форматі на веб-ресурсах Проєкту.
1.8. Для організації та проведення Конкурсу затверджується склад Журі Конкурсу.
1.9. За результатами проведення Конкурсу буде видано збірку творів-переможців.
1.10. Проєкт здійснюється за підтримки Українського Культурного Фонду.
2. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ.
2.1. Мета Конкурсу: Об’єднати в одному культурному просторі, єдиною творчою мотиваційною діяльністю дітей та молодь з інвалідністю та без неї, маючих травматичний досвід від війни та тих, яких вона торкнулась менше. А також дати висловитись та реалізуватись обом групам через творчість (літературну та іншу), усвідомити власні проблеми та розповісти позитивні історії долання труднощів.
Виховання у підростаючого покоління українців поваги до сили духу та талантів людей з інвалідністю та постраждалих від війни в Україні.
2.2. Завдання Конкурсу:
– Пошук й промоція талановитих юних особистостей, у тому числі з інвалідністю та постраждалих від війни, які мають потяг до літературної та іншої творчості та/або бажання висловити свої думки на заявлену тему.
– Виховання в суспільстві емпатії, толерантності та поваги до людей з інвалідністю та/або постраждалих від війни.
– Промоція сильних духом українців з інвалідністю та/або постраждалих від війни (митців, спортсменів, письменників, громадських діячів та ін. фахівців), у тому числі тих, чиї історії життя та долання труднощів надихнули дітей та молодь на написання робіт.
– Створення соціально-важливого культурного продукту – інтерактивної мотиваційної книги на тему долання перешкод, досягання успіху особами з інвалідністю та постраждалими від війни.
3. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ, НОМІНАЦІЇ, ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ.
3.1. Основна цільова аудиторія Конкурсу – діти, підлітки та молодь до 19 років.
3.2. Учасники Конкурсу розподіляються за наступними віковими категоріями:
– до 10 років;
– 11-13 років;
– 14-16 років;
– 17-19 років.
3.3. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України, а також українські діти, які тимчасово знаходяться за межами України.
3.4. Конкурс проводиться у 4 номінаціях:
– Літературний твір;
– Художня робота (комікс);
– Відеоролик;
– Комп’ютерна презентація.
3.5. Конкурс триває з 5 липня по 15 серпня 2024 року. Оголошення результатів Конкурсу 1 вересня 2024 р.
Видання збірки з творами фіналістів – жовтень 2024 року.
4. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ.
4.1. Відповідність темі Конкурсу.
Автор твору має розкрити зміст на прикладі історії сильної духом людини, яка пережила травмуючий досвід війни або має інвалідність, але незважаючи на труднощі змогла відновитись, реалізуватись в житті й досягти успіху. Або автор може розказати цю історію про себе, якщо він має такий життєвий досвід.
4.2. На Конкурс приймаються оригінальні авторські твори українською мовою.
4.3. Вимоги до конкурсних робіт по номінаціях:
– Літературний твір (поезія та коротка проза будь-якого жанру та форми: есей, нарис, розповідь, оповідання, інтерв’ю реальне чи уявне, казка тощо. Допускається і вітається одночасно з літературним твором подання візуалу, який розкриває та підсилює тему твору (фото, художні роботи, відео, аудіо тощо).
Обсяг літературної роботи до 3 сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт – TimesNewRoman (12 розмір), 1,5 міжрядковий інтервал, усі поля – 1,5 см, сторінки формату А4.
– Художня робота (комікс – серія авторських художніх робіт з авторським текстовим матеріалом на визначену тему від 5 до 20 кадрів/сюжетів. До участі допускаються роботи виконані традиційними засобами (олівець, вугілля, акварель, олія і т.д.), якісно відскановані, а також оригінали робіт створені за допомогою графічного планшета або комп’ютера. Роботи приймаються розміром А4 (210×297 мм), тип файлу jpg, jpeg з розширенням 300 dpi, у кольоровій системі RGB. Орієнтація сторінки може бути як вертикальною, так і горизонтальною (на розсуд автора).
– Відеоролик (Тривалість ролика – до 10 хвилин; формат файлу – AVI або MP4, стиснення – «без стиснення» або xVid. Відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними для автора /авторського колективу засобами (за допомогою професійної або непрофесійної відеокамери, фотоапарату, смартфону, мобільного телефону тощо). Під час зйомки та відеомонтажу автор/автори можуть використовувати будь-які спеціальні програми, методи, способи та інструменти створення, наповнення і оформлення відеоматеріалу.
– Комп’ютерна презентація (Обсяг до 20 слайдів у форматі PowerPoint. Дозволяється використовувати будь-які прийоми художньої та комп’ютерної обробки інформації, світлини, малюнки, аудіо та відеофрагменти. Кожен слайд обов’язково має супроводжуватися коментарем відповідно до змісту зображення. Конкурсна робота подається як авторський продукт, що не містить в собі елементів плагіату. Забороняється запозичення та копіювання з робіт інших виконавців.)
4.4. Вимоги до оформлення та подання робіт:
– Конкурсні роботи подаються в електронному вигляді на е-mail: [email protected]
– Тема електронного листа – Прізвище та ім’я, вік конкурсанта, номінація.
– Файл (файли) з конкурсною роботою має бути підписаний Прізвищем та ім’ям конкурсанта, назва твору.
– Обов’язкові додатки до конкурсної роботи:
– Фотографія конкурсанта (файл підписаний – прізвище та ім’я конкурсанта)
– Коротке творче есе конкурсанта про себе об’ємом 70-100 слів. (Назва файлу «Есе. Прізвище та ім’я конкурсанта)
– Анкета (Назва файлу «Анкета. Прізвище та ім’я конкурсанта)
1.
1. Прізвище, ім’я.
2. Вік (скільки повних років та дата народження Конкурсанта).
3. Місто проживання та область/країну (для ВПО та біженців – рідне та теперішнього проживання).
4. Електронна адреса.
5. Телефон.
6. Навчальний заклад або творче об’єднання, яке представляє автор.
5. ЖУРІ КОНКУРСУ.
5.1. Для визначення кращих робіт Конкурсу (40 робіт) оргкомітетом створюється компетентне Журі, поіменний список членів Журі оголошується після закінчення терміну прийому робіт на Конкурс.
5.2. Склад Журі затверджується протокольним рішенням оргкомітету Конкурсу.
6. ПІДСУМКИ ТА НАГОРОДЖЕННЯ.
6.1. Переможні місця в цьому Конкурсі не визначаються.
6.2. Всі Конкурсанти отримають іменний Диплом учасника Конкурсу в електронному вигляді.
6.3. За результатами Конкурсу всі роботи, які відповідають темі та будуть визнані Журі якісними, будуть розміщені на сторінках Проєкту в соціальних мережах. Їхні автори отримають можливість створення авторської сторінки-блогу на веб-платформі молодіжної творчості https://uspikhusuperech.com.ua/
6.4. Автори щонайменше 40 конкурсних робіт, визнаних Журі кращими, стануть ФІНАЛІСТАМИ Конкурсу.
6.5. Всі ФІНАЛІСТИ Конкурсу отримають іменний Диплом ФІНАЛІСТА Конкурсу в друкованому вигляді.
6.6. Творчі роботи ФІНАЛІСТІВ будуть розміщені в мотиваційній книжці «Сильні духом IN-UA», яка вийде у друкованому форматі, як e-Book з текстовими та діджиталізованними аудіо й відео матеріалами, а також у вигляді аудіокниги.
6.7. ФІНАЛІСТИ Конкурсу, чиї роботи будуть надруковані, отримають авторський друкований примірник книжки.
6.8. ФІНАЛІСТИ Конкурсу отримають подарунки від організаторів (не пізніше 15 жовтня 2024 року).
6.9. За підсумками Конкурсу буде проведено фестиваль «Сильні духом IN-UA» одночасно в онлайн та офлайн форматі, на якому учасники презентуватимуть коло героїв творів, їхні історії долання труднощів.
6.10. Автори найкращих робіт в кожній номінації (попередньо – 10 робіт) отримають гонорар*.
(*Під гонораром розуміється грошова винагорода для авторів літературних та художніх творів – 1000 грн., для авторів комп’ютерних презентацій – 500 грн. Під отриманням гонорару мається на увазі перерахування суми у вигляді благодійної допомоги на банківську карту. Для дітей до 18 років – на рахунок дорослого-поручителя. Призовий грошовий фонд – 10 000,00 грн – благодійні кошти партнерів проєкту).
БАЖАЄМО УСПІХУ!
Триває грантовий конкурс, де учасники можуть отримати призову стипендію у розмірі 20000 гривень!
Тема конкурсу: "Діджиталізація Навчання: Шлях до Цифрової Грамотності" Для участі у конкурсі виконайте умови на сторінці гранту: https://svitua-grant.com/
Мета конкурсу:сприяти цифровізації освіти в Україні шляхом залучення студентів та учнів до розробки та впровадження інноваційних проектів.
Терміни, правили та зміни на офіційній сторінці конкурсу.
Дякуємо Вам за участь! Слава Україні!
Премія "15 до 15" — це конкурс, що відзначає учнів, які до 15 років досягли значних успіхів у науці, мистецтві, спорті, соціальних проєктах, громадській діяльності, підприємництві тощо. Його мета - створити різні можливості для всіх школярів та сформувати спільноту молодих лідерів, які здатні змінювати світ навколо себе. Для учасників це можливість заявити про свої досягення та отримати визнання на всеукраїнському рівні.
Етапи конкурсу:
1. Реєстрація та подання заявки – учасники заповнюють форму та надсилають свої матеріали.
2. Попередній відбір – журі оцінює роботи за рівнем досягнень та впливом на суспільство.
3. Фінал та нагородження – найкращі учасники отримують відзнаки та можливості для подальшого розвитку на публічній події в квітні 2025 року.
Умови участі:
У конкурсів можуть брати участь усі учні загальноосвітніх навчальних закладів від 6 до 15 років (1-9 клас) включно. Учасники повинні продемонструвати досягнення в одній або кількох із наступних сфер (шкільного, міжшкільного, регіонального, всеукраїнського, міжнародного рівнів):
- Наука (наукові роботи, дослідження, участь у наукових конкурсах та змаганнях);
- Мистецтво (виставки, концерти, театральні вистави, живопис, фотографія, дизайн тощо);
- Спорт (регіональні на всеукраїнські спортивні змагання, досягнення в командних та індивідуальних видах спорту);
- Соціальні проєкти (громадські ініціативи, волонтерська діяльність, екологічні проєкти, соціальні кампанії тощо);
- Підприємництво (ініціативи у бізнесі, стартапи, проєкти у сфері технологій, інновацій тощо);
- Громадська діяльність (активна участь в молодіжних організаціях, ініціативи у громадських рухах);
- Інші досягнення, що відповідають тематиці конкурсу.
Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму (https://forms.gle/orimkW8RG1d9v3s6A) та завантажити підтверджувальні матеріали (фото, відео, дипломи, сертифікати, презентації, тощо), які є підписаними (наприклад, ім’я автора, дата, назва роботи). Участь у конкурсі є безкоштовною. Дедлайн подачі заявки: 10 березня.
Усі учасники конкурсу отримають сертифікати про участь, А переможці номінацій будуть запрошенні на публічну подію, що відбудеться в квітні 2025 року, де отримають призи, дипломи, а також можливість представити свої досягнення на всеукраїнському рівні через медіапартнерів.
Детальніше про конкурс на сайті https://educator.weblium.site/premiya-15-do-15.
Грант для студентів: "Здорова молодь – Сильна Україна"
? Маєш цікаві ідеї щодо ментального та фізичного здоров’я студентів? Розкажи про них – і отримай шанс виграти 20 000 грн!
Освітня платформа STShopUA запускає грантову програму "Здорова молодь – Сильна Україна", мета якої – підтримати студентів, які досліджують важливі аспекти здорового способу життя, психологічного благополуччя та їх вплив на навчальний процес.
? Що потрібно зробити?
Написати аналітичну або дослідницьку статтю на одну з запропонованих тем:
? Як сучасні студенти можуть підтримувати ментальне здоров’я?
? Вплив стресу та перевантаження на академічну успішність
? Спорт і фізична активність як спосіб покращити навчальні результати
? Роль соціальних мереж у формуванні здорових звичок
? Що отримає переможець?
? Грошову нагороду 20 000 грн
? Корисний досвід по покращенню власного здоров'я
? Можливість розширити своє академічне портфоліо
? Дедлайн подачі матеріалів: 11 червня 2025 року
? Оголошення переможця: 25 червня 2025 року
? Як подати заявку?
Деталі та форма подачі доступні за посиланням:
? https://stshopua.com/ostanni-novini/grant-dlya-ukrainskih-studentiv-vid-stshop-ua

Грант для студентів: "Відповідальне використання соціальних мереж: Виклики та можливості"
Компанія LikesID запрошує студентів українських навчальних закладів долучитися до грантової програми, спрямованої на дослідження відповідального використання соціальних мереж.
Цей грант видається за підтримки LikesAround і є чудовою можливістю для студентів не лише продемонструвати свої аналітичні та творчі здібності, а й глибше усвідомити, як соціальні мережі впливають на кар’єру, емоційне здоров’я та продуктивність.
Що пропонує грант?
· Грошовий приз у розмірі 20 000 гривень для реалізації освітніх або особистих проектів.
· Сертифікат про участь і перемогу, який стане цінним додатком до професійного портфоліо.
Хто може взяти участь?
Студенти українських навчальних закладів, незалежно від спеціальності, які є громадянами України.
Терміни конкурсу:
· Прийом робіт: з 22.11.2024 до 04.04.2025.
· Оголошення переможця: 07.04.2025.
Інформації про умови участі, теми для статей та новини гранту на офіційній сторінці:
https://likesid.com/ua/scholarship/.
Новини
Розпочато реєстрацію на Український молодіжний форум «Вільні мріяти!»
Це крута можливість для найактивніших представників та представниць молодіжної сфери Хмільницької громади «включитися» у нову молодіжну політику та разом із молоддю зі всієї України розробити Концепцію Державної цільової програми «Молодь України» на 2026–2030 роки.
Якщо ви активно розвиваєте молодіжну політику України і, як ми, вірите, що від цього залежить майбутнє держави, не втрачайте нагоду.
Важливі дати — 10-12 серпня, Київ.
Реєстрація та всі деталі
Захід організовує Рада з молодіжних питань при Президентові України у співпраці з Міністерством молоді та спорту України. За підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фонд Східна Європа, та інших міжнародних партнерів.
24 лютого 2022 року увага всього світу була прикута до України. Тоді на допомогу нашому війську прийшло організоване громадянське суспільство, що здивувало іноземців і подекуди навіть самих українців.
Чому українське суспільство виявилось стійким, самоорганізованим і здатним до ефективного опору в рази більшій загрозі? Чому від початку 90-х українці об’єднувались, діяли, виходили на вулиці? Які цінності захищали?
Щоб відповісти на ці питання, Фондом Східна Європа спільно з Українським Інститутом створено онлайн-курс «Історія українського громадянського суспільства» на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!»
Протягом курсу ви дізнаєтеся про:
короткий історичний екскурс прояву цінностей українців від 1990-х років і дотепер;
«Помаранчеву революцію», її передумови, перебіг і основних учасників;
становлення й розвиток незалежних українських медіа;
причини й передумови Революції гідності – протесту, який формував трансформацію всієї системи правил та інституційного поля держави;
концепцію мультикультуралізму та її втілення в Україні;
політичне та громадське життя кримських татар в Україні, а також про злочини росії на території Криму;
історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України;
силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.
Для кого цей курс?
Цей курс створений для представниць і представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. Він також точно буде корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.
Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС або шість академічних годин і зараховується як самоосвіта.
Реєстрація за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-044+Jan2024/about
Новий грант для студентів та учнів: "Герої Нації: Грант за Внесок у Перемогу"
Компанія МотоЗілла проводить оновлений грантовий конкурс для студентів та учнів українських навчальних закладів.
Ми вважаємо, що студенти і учні мають потенціал стати справжніми героями своєї країни. Грант "Герої Нації" створений для визнання та підтримки тих, хто докладає зусилля на шляху до перемоги в умовах війни.
"Герої Нації: Грант за Вагомий Внесок у Перемогу"
До участі допускається лише учні та студенти українських навчальних закладів, також учнівські та студентські класи, групи, об’єднання.
Ціль Гранту: Підтримка студентів та учнів, які вживають конкретних заходів та дій для покращення ситуації в країні під час війни та демонструють високий рівень патріотизму.
Для участі у конкурсі дозволено використання лише особистого досвіду та опис власних історій та дій зроблених у контексті перемоги:
- Активна Підтримка Збройних Сил: Студенти, які надають активну підтримку військовим частинам, лінії фронту чи участь у військових проектах.
- Громадська Активність та Патріотичні Ініціативи: Оцінюється внесок у вирішення соціальних проблем, пов'язаних із війною, та патріотичні проекти.
- Реалізація Проектів для Захисту Національної Безпеки: Студенти, які розробляють та впроваджують проекти, спрямовані на зміцнення національної безпеки та розвитку оборонної сфери.
Рекомендуємо використання відео та фото матеріалів.
Умови, терміни та деталі гранту на сторінці: https://motozilla.com.ua/ua/blog/scholarship/
Переможець гранту отримає стипендію у розмірі: 20000 гривень!
Терміни* та порядок проведення конкурсу:
- 22.08.2023 - початок грантового конкурсу;
- 21.05.2024 - крайній день прийому конкурсних робіт;
- 03.06.2024 - оголошення переможця;
- 12.06.2024 - нагородження переможця.
*організатор залишає за собою право на змінення термінів конкурсу.
Хто може прийняти участь:
- Студенти українських навчальних закладів;
- Учні українських навчальних закладів;
- Учнівські/студентські об'єднання;
- Шкільні класи/студентські групи;
- Громадяни України.
Вимоги до статті:
- Робота має ґрунтуватися на особистому досвіді автора;
- Стаття повинна бути унікальна(перевіряємо через спеціальні сервіси);
- Використання штучного інтелекту заборонено;
- Стаття має відповідати умовам та вимогам що вказані на сторінці: https://motozilla.com.ua/ua/blog/scholarship
- Стаття повинна мати чітку і зрозумілу структуру;
- Кількість символів не менше 5000.
Готову статтю надіслати на пошту: [email protected]
- Обовʼязково вказати тему листа: “Конкурсна робота”;
- В листі вкажіть своє повне Імʼя, обрану тему та навчальний заклад у називному відмінку(наприклад: Панченко Антон, Національний Авіаційний Університет / 5-б Клас, Богуславський ліцей №2, представник: Панченко Антон);
- Документ з конкурсною роботою, в форматі Microsoft Word, прикріпити до листа.
Друзі, цим грантом ми хочемо показати, що ми віримо в потужний внутрішній потенціал нашої молоді та важливість патріотизму у будівництві сучасної України. Цей грант – не лише фінансова підтримка, але й заклик до об'єднання у зусиллях, щоб разом стати тими, хто будує майбутнє. Нехай кожен студент та учень, який візьме участь, буде не лише отримувачем гранту, але й втіленням нашої спільної мрії про сильну, єдину, щасливу, розвинену та мирну країну.
Слава Україні! Героям Слава!

Наукові співробітники Інституту педагогіки НАПН України у межах наукового дослідження «Дидактико-методичний супровід подолання навчальних втрат у початковій і базовій середній освіті» проводять опитування, що має на меті вивчення досвіду організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, зокрема проблеми виявлення і подолання навчальних втрат у початковій і базовій середній освіті.
Долучитися до опитування можна за покликаннями:
анкета для директора освітнього закладу: https://forms.gle/HUux9fRND5MPMt9a6;
анкета для вчителів початкової школи: https://forms.gle/A8H78baaZ6uBbFie8;
анкета для батьків учнів початкової школи: https://forms.gle/yY9hnkp17M38R9j1A;
анкета для вчителів базової середньої школи: https://forms.gle/LHnAhhMkcenDdmYy5;
анкета для батьків учнів базової середньої школи: https://forms.gle/ii9tq3bCyC3F2tiCA;
анкета для учнів базової середньої школи: https://forms.gle/xraeAncF4S6XFUej8.
Форми для опитування будуть відкриті до 30 квітня 2024 року.
Hey, молодь Кіровоградщини!
⁉️ Готові прокачати свою стійкість та навчитися круто жити?
Тоді вам точно до нас!
З 15 по 26 квітня 2024 року ловіть онлайн-марафон «Стійкість молоді»!
Чому це?
Актуальні теми: комунікація, гроші, особисті кордони, стосунки, емоційне вигорання, турбота про себе – розберемося по повній!
Дієві методики: ніякої нудної теорії, тільки практичні інструменти для вашого ментального здоров'я!
Круті спікери: експерти та експертки, які знають свою справу і вміють доступно пояснювати складні речі.
Онлайн-формат: бери участь з будь-якої точки світу!
Для кого?
Молодіжних працівників;
Активу молодіжних рад;
Учасників молодіжних просторів;
Підлітків та молоді Кіровоградської області.
Реєструйся за посиланням:
https://forms.office.com/e/gs5RB1KZvQ
Не пропусти шанс прокачати себе!
Зроби репост цього анонсу у своїх соцмережах, щоб твої друзі теж могли прокачати свою стійкість!

Полтавський Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України.
Термін навчання в коледжі складає 2 роки.
Відповідно до умов вступу до Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м.Полтава) у 2024 році, вступ на навчання цивільної молоді здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту або лише вступних іспитів безпосередньо в коледжі (проводяться у вигляді мультипредметного тестування з трьох предметів: Українська мова та Математика, і на вибір Фізика або Історія України), що дає змогу безкоштовно отримати освіту більшій кількості молоді та в умовах, коли здати онлайн-тест було неможливо, або результат виявився незадовільний.
Юнаки та дівчата отримають цивільну спеціальність за освітньо-професійним ступенем фахової передвищої освіти “фаховий молодший бакалавр”, освітньо-професійними програмами (спеціальностями):
спеціальність 122 – Комп’ютерні науки; спеціалізація – Експлуатація та ремонт військових засобів обчислювальної техніки
спеціальність 172 – Електронні комунікації та радіотехніка; спеціалізація – Експлуатація та ремонт військових засобів зв’язку
Зверніть увагу, що:
1. Навчання у коледжі, проживання, харчування, обмундирування – безкоштовні, виплачується стипендія.
2. Гарантоване працевлаштування випускників (проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України). Випускники нашого коледжу, крім того, матимуть велику перевагу стати на посади молодших командирів, матимуть освіту, та відповідну їй вищу заробітну плату, порівняно з рядовими служби за контрактом.
3. Заробітна плата випускників на даний час — понад 21000 грн.
4. Військовослужбовці мають змогу отримувати пенсію через 25 років вислуги (термін навчання зараховується).
5. Військовослужбовці мають повний “соціальний пакет” відповідно законодавства:
– щорічна оплачувана відпустка;
– безкоштовне лікування;
– можливість подальшого навчання;
– можливість стати на житлову чергу і отримання житла від держави (зараз в Україні навіть стати на чергу буває складно внаслідок відсутності міста роботи), або отримання пільгового безвідсоткового кредиту в рамках програми молодіжного кредитування.
Крім того, згідно наказу Міністерства оборони, сержанти (наші випускники) забезпечуються службовим житлом або отримують компенсацію за піднайом житла.
6. На навчання приймаються як юнаки, так і дівчата.
7. В умовах відновлення призову на строкову службу є можливість одночасно отримати освіту (фаховий молодший бакалавр), пройти військову службу, а також бути працевлаштованим на начальницьких посадах молодшого командного складу.
Повний термін навчання в коледжі зараховується як термін проходження строкової військової служби.
8. У разі ускладнення політичної ситуації в державі, у будь-якому випадку курсанти закінчать навчання (це зафіксовано у контракті на навчання), отримають звання та посаду молодших командирів.
9. Після закінчення навчання випускники коледжу мають можливість продовжити навчання за спорідненими напрямами підготовки у будь-якому ВНЗ України за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр», що дає другий шанс для тих, хто не поступив до ВНЗ.
Випускники мають змогу продовжити навчання у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації (м.Київ), отримати звання офіцера та при цьому під час навчання отримувати замість стипендії заробітну плату з останнього місця служби (тобто понад 21000грн.).
Дуже багато наших випускників вже навчаються в Києві (ВІТІ, ДУТ), Харкові (ХНУПС), Житомирі (ЖВІ) і одночасно отримують замість стипендії заробітну плату з останнього місця служби.
10. Прохідний бал ЗНО/НМТ для вступу знижено до мінімального – 100 балів, є можливість вступу за результатами вступних іспитів під час роботи приймальної комісії (проводяться у вигляді мультипредметного тестування з трьох предметів: Українська мова та Математика, і на вибір Фізика або Історія України).
11. Перелік сертифікатів ЗНО (2020-2021 роки) розширено: математика, або іноземна мова, або історія України (на вибір); українська мова та література (обов’язково). Тобто, потрібно лише два сертифікати ЗНО для вступу.
Додаткову інформацію і правила прийому можна завантажити та ознайомитися за посиланням:
сайт коледжу – vkss-viti.bitrix24site.ua
а також у хмарному сховищі: http://bit.ly/kolledge
(Фото та відеоматеріали, умови вступу, оголошення, зразки заяв до військкоматів про вступ, перелік документів).
Замовити зворотний дзвінок, подивитися відео та презентацію можна в телеграм-боті @VKSS_VITI_BOT

Для сучасного підлітка важливо бути завжди на зв’язку, дізнаватись новини про друзів і події в світі, ділитись емоціями в соціальних мережах. Та у віртуальному просторі трапляються ситуації невиправданої агресії, образливі коментарі в пабліках, ігнорування в чатах, повідомлення з погрозами. Іноді можна це видалити, заблокувати кривдника, вимкнути телефон і займатися іншими справами.
Та що робити, коли цькування відбувається постійно
Жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити дитину в мережі Internet називають кібербулінгом.
Ознайомтеся з повним текстом про заходи протидії кібербулінгу на нашому сайті. Посилання в коментарі.
Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00)
0 800 213 103 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні

В умовах повномасштабної війни, коли на окупованій території провадять цілеспрямовану політику знищення усього українського через формальну, неформальну та інформальну освіту, важливим є збереження української національної та громадянської ідентичності, консолідації суспільства навколо суспільно-державних цінностей.
Сьогодні сталий зв’язок громадян України зі співгромадянами на тимчасово окупованій території, а особливо – з дітьми та молоддю, забезпечується насамперед вчителями, батьками, волонтерами, які працюють у школах, закладах позашкільної освіти, волонтерських та молодіжних центрах, центрах ВПО, використовуючи й український освітній контент.
Цей курс спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України – її європейський вибір.
Для кого цей курс?
Курс створений для вчителів з історії, фахівців із виховної роботи, громадських та волонтерських організацій, які залучені до реалізації проєктів у сфері національно-патріотичного виховання.
Він стане у пригоді й тим, хто хоче підвищити власний рівень знань про історію України, поглибити власні знання з новітньої історії, сучасних процесів державотворення та розвитку українського громадянського суспільства.
Слухачі курсу дізнаються про:
- становлення української національної ідентичності через подолання російських міфів;
- подолання байдужості, меншовартості;
- формування активної громадянської позиції;
- українське волонтерство.
Структура курсу
Онлайн-курс складається з восьми лекцій:
- Україна: війна в Європі
- Декомунізація та деколонізація: чому це важливо?
- Громадянська ідентичність: подолання байдужості й меншовартості, формування активної громадянської позиції
- Голодомор в Україні. Соціокультурні виміри
- Українська національна ідентичність і подолання російських міфів
- Політичні маніпуляції: як розпізнати і що їм протиставити?
- Методика національно-патріотичного виховання
- Українське волонтерство: еволюція феномену
Слухачі, які успішно опанують курс та отримають сертифікат про його завершення, одержать 0,2 кредиту ЄКТС.
Онлайн-курс розроблений у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації.
Чи всі українські діти знають, як діяти, коли знайшов міну? Адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки. У Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації.
Чи всі українські діти знають, як діяти, коли знайшов міну? Адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки. У новому відео (https://youtu.be/698AISIpi0Y) від Dovidka.info та МінРеінтеграції на YouТube-каналі SPRAVDI пояснюємо дітям, що обачність нині на першому місці. А також розповідаємо основні правила поведінки з вибуховими предметами. Покажіть це відео вашим дітям та порадьте ознайомитись. Це може врятувати життя.
від Dovidka.info та МінРеінтеграції на YouТube-каналі SPRAVDI пояснюємо дітям, що обачність нині на першому місці. А також розповідаємо основні правила поведінки з вибуховими предметами. Покажіть це відео вашим дітям та порадьте ознайомитись. Це може врятувати життя.

Сучасний ринок азартних розваг є різноманітним: гра в казино, ставки на спортивні події, гральні автомати та азартні ігри в Інтернеті.
Головна особливість азартних ігор полягає в тому, що результат визначається випадково, і гравці не впливають на нього. Саме цей елемент ризику та невизначеності дає грі особливого інтересу.
Відповідно до законодавства, азартна гра визначається як будь-яка гра, умовою участі в якій є внесення гравцем ставки, що дає право на отримання виграшу (призу).
Розмір та ймовірність його отримання повністю або частково залежать від випадковості, знань і майстерності гравця (Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»).
Важливо розуміти, що азартні ігри несуть із собою певні ризики. Гра може перетворитися на проблему, якщо постійно ризикувати великими сумами та багато часу витрачати на неї. Залежність від азартних ігор може мати серйозні фізичні, психологічні та соціальні наслідки.
Тому, варто усвідомлювати, що азартні ігри мають бути лише розвагою. Ознайомлення з принципами відповідальної гри може допомогти уникнути негативних наслідків.
Запам’ятайте, що азартні ігри – це не спосіб заробити гроші, а лише вид розваги.
Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей проводить відповідну інформаційно-роз'яснювальну кампанію.
Ознайомитись з брошурою можна перейшовши за посиланням
Освітній серіал «Інклюзивна молодіжна робота» поєднує теорію, практичні інструменти та лайфгаки, які мають знати працівники та працівниці молодіжних просторів, щоб ефективно залучати молодь до своїх проєктів і заходів. Упродовж серіалу ми розповімо, як бути інклюзивними та працювати з різними молодіжними групами, зокрема, з молоддю, що має інвалідність.
Ви дізнаєтеся як створити архітектурну доступність простору, налагодити безбар’єрну комунікацію і надихати молодих людей ставати лідерами та лідерками позитивних змін. Поговоримо про відчуття безпеки та залучення, бар’єри, з якими стикається молодь, і способи досліджувати потреби молодих людей. До серіалу ми додаємо практичний посібник, де ви зможете детальніше опанувати інструменти інклюзії в молодіжній роботі.
Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки громадською організацією «Рада жінок Донеччини» за фінансування та у межах гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення спільно з Регіональним офісом UNFPA у Східній Європі та Центральній Азії, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством цифрової трансформації України та радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.
Рекомендуємо освітні курси про історію України
Як змінилося наше суспільство? Який шлях воно подолало і які прагнення має зараз? Переглядайте добірку курсів на Освітній онлайн-платформі @Зрозуміло! і шукайте там відповіді на ці запитання. А також дізнавайтеся більше про нашу власну історію! • «Історія українського громадянського суспільства» розкаже, як проявлялися цінності українців під час різних подій від 1990-х років і дотепер. Реєстрація: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF044+Jan2024/about • «Єдина Україна: становлення національної ідентичності» покаже, як формувалася українська ідентичність, та як вдалося її зберегти. Реєстрація: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF046+Nov2023/about • «ProKrym» розкриє деталі історичних подій та процесів, що відбувалися на півострові. Реєстрація: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:EEF+EEF036+March2023/a... • «Мова меморіалів» навчить розуміти мову меморіалів та пояснить основні елементи, форми, традиції меморіалів на прикладі світових практик. Реєстрація: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF050+March2023/a... Усі курси – безоплатні, а за їхнє успішне проходження можна отримати сертифікати, що містять 0,2 кредити ЄКТС або шість академічних годин і зараховуються як самоосвіта. Реєструйтеся на курси вже зараз, щоб краще пізнати і себе, і країну!
Корисна інформація
Мінна безпека (як врятувати своє життя від снарядів та мін) (для підлітків)
Як подолати паніку (або психологічне здоров’я під час війни)(для підлітків)
Можливості для підлітків під час війни -безкоштовне навчання, програми, табори
Кібербезпека для дітей (поради для батьків з точки зору психології)
НОВИНИ ТА МАТЕРІАЛИ
ОБЕРЕЖНО! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ
ЯКЩО НА ВУЛИЦІ ПОЧАЛАСЯ ПЕРЕСТРІЛКА
Якщо лунає довгий безперервний сигнал сирени тривалістю до однієї хвилини, це означає —«ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!».
Що робити у разі радіаційної аварії?
Що робити під час обстрілів?
Як підготуватися вдома на випадок війни або надзвичайної ситуації?