На виконання пріоритетних планів роботи Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству та надання допомоги постраждалим на 2024 рік, а саме – продовження інформаційної роботи з питань допомоги жертвам сексуального насильства під час війни, Службою Віце-прем’єр – міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та спільно з проєктом USAID «Трансформація комунікацій» розроблено інформаційну кампанію щодо роботи Платформи допомоги врятованим.
Діяльність Платформи, яку здійснює агенція «Postmen» (ТОВ «Постмен-Україна»), має на меті простою мовою пояснити важливість звернення постраждалих внаслідок насильства під час війни по допомогу, а також поінформувати про доступні сервіси з надання такої допомоги.
Платформа також містить буклети та інформаційні матеріали з порадами психологів, аби громадяни могли легше розпізнати негативні наслідки війни та вчасно впоратися з ними.
Всі сервіси конфіденційні та безоплатні.
Посилання на Платформу допомоги: https://www.help-platform.in.ua/.





Благовіщенський відділ державних допомог та соціальної підтримки окремих категорій громадян управління соціального захисту населення Голованівсько ї РВА (05259) 2 22 71
Гайворонський відділ державних допомог та соціальної підтримки окремих категорій громадян управління соціального захисту населення Голованівсько ї РВА ( 05254) 5 01 30
До відома громадян!
По всім питанням, що стосуються сфери діяльності управління соціального захисту населення Голованівської районної військової адміністрації, ви можете зв'язатись з нами за номерами телефонів, які доступні з понеділка по п'ятницю 8.00 - 17.15
Управління соціального захисту населення Голованівсько ї РВА – (05252)3 01 12
Новоархангельський відділ державних допомог та соціальної підтримки окремих категорій громадян управління соціального захисту населення Голованівсько ї РВА ( 5255) 5 06 11
Вільшанський відділ державних допомог та соціальної підтримки окремих категорій громадян управління соціального захисту населення Голованівсько ї РВА (05250) 9 79 78
Соціальний захист населення
Внутрішньо переміщеним особам
Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон України) постраждалим особам надаються гарантовані державою компенсації та пільги, зокрема, безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безоплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я).
Порядок надання пільги (безоплатне придбання лікарських засобів) визначений постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.98 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (далі – Постанова).
Постанова передбачає наступне:
рецепти виписуються лікарями лікувально – профілактичних закладів у разі амбулаторного лікування осіб за місцем проживання;
відпуск лікарських засобів безоплатно провадиться аптеками згідно рецептів лікарів;
безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, крім лікарських засобів, що включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.
Фінансування пільгових медикаментів для забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у разі амбулаторного лікування за рецептами лікарів здійснюється Департаментом соціального захисту населення Кіровоградської обласної Військової адміністрації.
На 2024 рік в межах виділених коштів управлінням соціального захисту населення Голованівської районної військової адміністрації укладені договори з аптеками на загальну суму 617 520,00 грн.
Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються лікарськими засобами на безоплатній основі в межах загальної суми договору та помісячного розподілу виділених бюджетних коштів з дотриманням вимог вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України.
Відпуск лікарських засобів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із аптечних закладів підприємства здійснюється безоплатно за рецептами лікарів, виписаних на рецептурних бланках форми №1 (ф-1), форма яких затверджена Правилами виписування рецептів на лікарські засоби та вироби медичного призначення (наказ МОЗ України від 19.07.2005 № 360 зі змінами).
Питання призначення лікарських засобів, виписки безоплатних рецептів відноситься до компетенції лікарів.
Для отримання безоплатних лікарських засобів громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть звертатись з рецептом лікаря до аптеки за місцем проживання з діючим посвідченням відповідної категорії, яке дає право на пільгу, та паспортом.
Відповідно до статей 20-21 Закону України мають право на безоплатне забезпечення лікарськими засобами та безоплатним позачерговим зубопротезуванням (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я) особи, віднесені до: категорії 1, категорії 2.
Для громадян, віднесених до 3 категорії (стаття 22 Закону України) постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи установлено, що пільга, передбачена пунктом 1 та пунктом 2 статті 20 Закону України (безоплатне забезпечення лікарськими засобами та безоплатне зубопротезквання), надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Особам, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (мають посвідчення серії Г) пільга, передбачена пунктом 1 та пунктом 2 статті 20 Закону України, надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (стаття 24 Закону України).
Неповнолітнім дітям померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, пільга, передбачена пунктом 1 та пунктом 2 статті 20 Закону України, надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (стаття 30 Закону України).
Для дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою вищезазначена пільга не передбачена чинним законодавством.
Для виконання умов договору визначено перелік аптечних закладів, територіально закріплених за лікувально-профілактичними закладами, які організовують та проводять медикаментозне забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за безоплатними рецептами лікарів, як передбачено Законом України.
№ п/п |
Назва аптечного закладу |
Адреса |
1 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Конекс-Фарм» |
вул. Ринкова, буд 4 А, буд. с Голованівськ, Кіровоградської обл. |
2 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Подорожник Кропивницький» |
вул. Миру, буд. 36, с. Вільшанка, Голованівського району, Кіровоградської обл. |
3 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Подорожник Кропивницький» |
вул. Центральна, буд. 24А, с. Новоархангельськ, Голованівського району, Кіровоградської обл. |
4 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАРМАЦІЯ КІРОВОГРАДЩИНИ» |
вул. Василя Стуса, буд. 25/5, м. Гайворон, Голованівського району, Кіровоградської обл. |
5 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармекспрес плюс» |
вул. Ореста Гуменюка, 2 м. Благовіщенське, Голованівського району, Кіровоградської обл. |
Одночасно звертаємо увагу, що управлінням соціального захисту населення Голованівської районної військової адміністрації, відшкодування витрат здійснюється тільки установам, з якими укладено договори.
Фінансування пільгових медикаментів для забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у разі амбулаторного лікування за рецептами лікарів здійснюється департаментом соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації.
Заступник начальника відділу
ветеранської політики, соціальної
підтримки внутрішньо переміщених осіб,
громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи та осіб з інвалідністю Ірина ПОЧТАР
Безоплатна правнича допомога
Безоплатна вторинна правнича допомога (БВПД) — вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
Категорії осіб, які мають право на БВПД визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Проте деякі з цих категорій осіб мають право на правничу допомогу з усіх питань, а деякі тільки з конкретних питань.
Детальніше про категорії осіб, які мають право на БВПД з усіх правничих питань — в картках.
Залишилися питання?
0 800 213 103 Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.
Інформацію в картках подано скорочено, ознайомитися з повним текстом статті можна на нашому сайті.







БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ
БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ-НОВА ЦІННІСТЬ В СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах - від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя.
Забезпечення безбар’єрного доступу – це про створення середовища, доступного та комфортного для всіх громадян: дітей, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, громадян похилого віку, осіб з дитячими візками тощо.
У 2021 році за ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Документом передбачено створення безбар’єрного простору в Україні за шістьма основними напрямками:
- Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.
- Освітня безбар’єрність – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.
- Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.
- Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.
- Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.
- Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо.
За напрямком «Фізична безбар’єрність» створюють середовища фізично доступними для всіх суспільних груп населення Управління соціального захисту населення та Благовіщенський, Вільшанський, Гайворонський, Новоархангельський відділи.